Belediye ekipleri haftanın 3 günü köylerde

Haftanın en az 3 günü köylere giden belediye yetkilileri, vatandaşlarla yüz yüze görüşüp karşılıklı görüş alış verişinde bulunuyorlar.   SON ZİYARE...

BÜYÜT

Haftanın en az 3 günü köylere giden belediye yetkilileri, vatandaşlarla yüz yüze görüşüp karşılıklı görüş alış verişinde bulunuyorlar.

 

SON ZİYARET BİBERKÖY’E

Belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Yüksek Mühendisi Şafak Üzümoğlu ve veteriner hekim Gökhan Kılıç ve Mithat Ergün, İzmit merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Biberoğlu köyüne gittiler. Burada ilk olarak muhtar Necdet Kocaman’ı ziyaret eden ve köy hakkında bilgi alan İzmit Belediyesi yetkilileri, köylerin tarım ve hayvancılık alanında kalkınması için çalıştıklarını söylediler. Köylülerin tarım ve hayvancılığı daha modern ve bilimsel yöntemlere göre yapması için yol gösterici olduklarını da ifade eden yetkililer “Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, köylerin kalkınmasına büyük önem veriyor. Bu yüzden de köylere yönelik projeler hazırlatıyor. Projeler sayesinde köylerde tarım ve hayvancılık daha da gelişip vatandaşlarımız ekonomik açıdan zengin hale gelecekler” dediler.

 

AT YETİŞTİRİCİLİĞİNİN MERKEZİ

Belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü görevlileri Biberoğlu köyündeki ziyaretleri sırasında Cahit Kocaman’a ait at çiftliğinde de incelemelerde bulundular. Yaklaşık 30 yıldan beri atçılık ile uğraşan Kocaman “İzmit, İngiliz Atı yetiştiriciliğinde Türkiye’nin merkezi durumundadır. Özellikle Akmeşe bölgesindeki çiftliklerde Türkiye’nin en değerli atları yetiştirilmektedir. Bu sektör sayesinde bölgede yüzlerce kişi istihdam edilmektedir” şeklinde konuştu.

02 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR