Haydar Akar: “Çocuklarınızı Erdoğan’ın ideolojisine teslim etmeyin”

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar dün CHP Kocaeli İl Başkanlığı’nda 4+4+4 konusu ve okulların 1’nci sınıf öğrencilerinin uyum süreci hakkında bir b...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar dün CHP Kocaeli İl Başkanlığı’nda 4+4+4 konusu ve okulların 1’nci sınıf öğrencilerinin uyum süreci hakkında bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Haydar Akar, “ Veliler, çocuklarınızı Recep Tayyip Erdoğan’ın ideolojisine teslim etmeyin” dedi
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 4+4+4 sistemi ile dün eğitim ve öğretime başlayan yeni sistem içerisindeki okulları ziyaret etti. Ziyaret öncesinde CHP Kocaeli İl Başkanlığı’nda bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 4+4+4 sistemini eleştirdi ve bu sistem için uygun fiziki hazırlıkların yapılmadığını belirtti.
EĞİTİMLE ALAKASI OLMAYAN KİŞİLER
Basın açıklamasında Haydar Akar, “Bugün Türkiye tarihinde önemli bir gün. Eğitim-Öğretim yılının kentimize hayırlı olmasını diliyoruz. Bugün 4+4+4’ün uygulandığı ilk gün. 4+4+4 tasarısı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından meclise getirilmemiştir. 5 tane eğitim ile alakası olmayan AKP grup başkanvekili tarafından meclise getirilmiştir.
“İLYAS ŞEKER KOMUOYUNU YANILTTI”
Milletvekili Akar, “Bu tasarıyı meclise taşıyanlar içinde alt komisyonda kentimizin Milletvekillerinden Fikri Işık da bulunmaktadır. Fikri Işık, bu tasarının oluşum sürecinde 27 kuruluş ile görüşmüş 25 tanesinden olumsuz cevap almıştır. Ancak bu konuyu nedense kamuoyundan saklamışlardır. Doğru olmayan sonuçlarla vatandaşı kandırmaya çalışmışlardır” dedi.
İDEOLOJİK ÇALIŞMALAR
Haydar Akar, “AKP bu sistemi getirirken ideolojik çalışmalar yapma sürecine girmiştir. CHP’lileri ise ideolojik davranmakla suçlamıştır. Bizlerin yapacağı eğitim istemi ideolojik değil bilimsel ve eğitimseldir. Bugün bu kentte 4 bin öğretmen açığı bulunmaktadır. Ancak 175 öğretmen kentimize gönderilecektir” dedi. Haydar Akar, “4+4+4 eğitim sistemini sadece Eğitim- Bir- Sen ve İmam Hatip Mezunları Derneği desteklemiştir. Bugün İmam Hatip Okulları diğer okullardan ayrı tutulmakta ayrı bir özen görmektedir. 60 ve 66 aylık çocuklarla eğitim yapmak çok zor ve olanaksızdır” şeklinde konuştu.
“VELİLERİ UYARIYORUM”
Milletvekili Akar, “Son yıllarda artık aileler çocuklarını özel okullara göndermektedir. 80-90 kişilik sınıflarda çocukları okutmak istemeyen veliler, çocukları için artık özel okulları tercih eder duruma gelmiştir. AKP yeni bir nesil yetiştirmeyi planlıyor. Bugün burada velileri uyarıyorum. Evlatlarınızı Recep Tayyip Erdoğan’ın ideolojisine teslim etmeyiniz” ifadelerini kullandı.
ULUGAZİ’Yİ ZİYARET ETTİ
Basın açıklamasının ardından Ulugazi İlk Öğretim Okulunu ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, burada öğrencilerle ve velilerle görüştü. İlk olarak Okul Müdürü Necati Kal ile görüşen Haydar Akar daha sonra sınıfları gezdi. Öğrenciler ve aileleri ile sohbet etti. Ziyareti esnasından okulda İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ile karşılaşan Haydar Akar okulların durumları ile ilgili bilgi aldı.

11 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR