DP İzmit İlçe Başkanı Murat Öztürk: “Bayrama il başkanı ile girmek istiyoruz”

Seçim sonrası adeta sessizliğe bürünen Demokrat Parti İzmit İlçe yönetimi düzenledikleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İzmit İlçe Başkanı Murat Özt...

BÜYÜT

Seçim sonrası adeta sessizliğe bürünen Demokrat Parti İzmit İlçe yönetimi düzenledikleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İzmit İlçe Başkanı Murat Öztürk, il başkanının Ramazan Bayramına kadar belli olmasını istedi. İl başkanlığı için Gebze eski İlçe Başkanı Rüstem Keskin’i ismi geçiyor.

DP İzmit İlçe yöneticisi Şakir Levent’in sahibi olduğu Keyf-i İkram Cafe Restaurant’ta gerçekleşen iftar yemeğine İzmit İlçe Başkanı Murat Öztürk yöneticiler Mustafa Atlam, Yılmaz Karslı, Şenol Kalafat, Cevat Koç, Ali Eres, Metin Kaya, Doğan Selim Toplu, Yüksel Gümüş, Cengiz Karoğlu, Şakir Levent, Ayfer Uğur, Ülkü Yetkin, Ayşe Şirin Ergin, Saynur Malkoç ile yönetim kurulunun aileleri ve Gebze eski İlçe Başkanı Rüstem Keskin katıldı.

GENEL MERKEZ İZMİT’TEN MEMNUN
İftar yemeğinin ardından İzmit İlçe Başkanı Murat Öztürk basında çıkan il başkanı adayları hakkında açıklama yaparak, “Demokrat Parti İzmit İlçe yönetimi ve il yönetimi olarak seçimi iyi şekilde geçirdik. Başarısızlık varsa, bu Türkiye genelinde yaşanan bir başarısızlıktır” dedi. Öztürk, ayrıca genel merkezin kendilerinden memnun olduğunu söyledi.

İL YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ
Başkan Murat Öztürk, “İzmit ilçe yönetimi olarak çalışmalarımıza devam edip, elimizden geleni yapacağız, partimizin ışıkları sürekli açık olacak. 26 kişilik il yönetimi istifa etti, bunun için ayakta duracağız. İl başkanlığı için, Gebze eski İlçe Başkanı Rüstem Keskin, Fikri Subaşı, Dr. Serdar Kaman ve Sinan Saral ile görüşme yaptık. Fakat işlerinin yoğunluğu ve partinin durumu için kabul etmeyip düşünmek istediler. Bu kişilerle görüşmelerimiz devam ediyor, Partimizde görev yapmış, herkese minnet borçluyuz “şeklinde konuştu.

KESKİN İLE GÖRÜŞECEK
Öztürk, “İl başkanlığı teklifi için görüştüğümüz Gebze eski İlçe Başkanı Rüstem Keskin’in il başkanlığı şartlarının uygun olması neticesinde görevi kabul edebileceğini söyledi. Bu konu için genel merkez ile görüşüyoruz. Genel Başkanımız Rüstem Keskin ile görüşme yapacak. Biz ilçe yönetimi olarak, göreve talip olan kişiyi istiyoruz. Genel Merkezin atadığı il başkanını istemiyoruz. Merkez ilçe olarak il başkanın olmaması bizi rahatsız ediyor, bu bayrama il başkanı ve yönetimi ile girmek istiyoruz” diyerek genel merkeze mesaj verdi.

DP’NİN YÜKÜ AĞIR
Başkan Öztürk son olarak şunları söyledi “Biz çalışmalarımıza hız vererek devam edip, önümüzdeki kongreye seçilmiş ilçe olarak girmek istiyoruz”. Murat Öztürk’ün ardından açıklama yapan Gebze eski İlçe Başkanı Rüstem Keskin ise “ Demokrat Partinin il başkanının olmaması üzücü. Demokrat Parti’nin yükü ağır, partiye kimse sahip çıkmadı diye partimizi kapatamayız” dedi.

20 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR