Tarhan: “Yuvacık’ı satacaklar”

CHP’nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahsin Tarhan dün bir grup partili ile birlikte Türkiye Yardımseverler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek baş...

CHP’nin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahsin Tarhan dün bir grup partili ile birlikte Türkiye Yardımseverler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek başkanı Bilge Yener ve üyelerle keyifli bir sohbet yapan Tarhan, kendisiyle ilgili bilgilendirmelerde de bulunarak kent yönetimiyle ilgili izlenimlerini paylaştı. Derneğin mağdurlara yardım ettiğini bildiğini söyleyen Tarhan, ana muhalefet partisi olarak mağdur durumda olduklarını kaydederek, “Bize de yardım eder misiniz?” diye sordu.

HAYIRLISI OLSUN

Ziyarette ilk olarak sözü alan Bilge Yener, derneğin 60 yıllık bir geçmişinin olduğunu açıklayarak, “İzmit’in eski derneğiyiz. Derneğimizin partilerle bir alakası yok. Gönlümüzde yatanlar var ama kesinlikle derneğimize partiyi karıştırmıyoruz. İzmit için hayırlısı olsun. Başarılarınızın devamını dileriz” diyerek Tarhan’a başarılar diledi.

BASIN AMBARGOSU

Başkan Yener’den sonra konuşan Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan, “Bizi ağırladığınız için teşekkür ederim. Sizinle ilgili aldığımız duyumlara göre mağdurlara yardım ediyormuşsunuz. Biz de ana muhalefet partisi olarak mağduruz. Bize de yardım eder misiniz? Basın bize ambargo uyguluyor. O yüzden bize destek verirseniz çok memnun oluruz” dedi.

YEREL DİNAMİKLERLE YÖNETİM

Aday gösterilmesindeki en büyük etkenin CHP’nin Gebze’de çok zayıf olmasından kaynaklandığını da belirten Tarhan, “Bizler de çalışmalarımıza başladık. Herkesi ziyaret etmeye çalışıyoruz. Bu sorun sadece Sefa Sirmen, Tahsin Tarhan sorunu değil. Bu kentte yaşayan herkesin sorunu. Sadece bizim çalışmamızla bu sorunlar çözülmez. Kocaeli’yi yerel dinamikleriyle yönetelim diyoruz” şeklinde konuştu.

HALK UYUTULDU

Kocaeli halkının 10 yıldır uyutulduğunu ekleyen Tahsin Tarhan, “Kentimize yeni bir kimlik ve vizyon kazandıralım. Son 10 yıla baktığımızda bir tane kalıcı projemiz yok. Hatta bazı projeler de satışa çıkmış. Eğer yönetimi almazsak Yuvacık Barajı’nı dahi satacaklar. Sistemleri rant üzerine kurulmuş. Neresi ne kadar çok para eder bunu düşünüyorlar. Bu kentin, köylerimizin yaşamasını istiyorsak mücadele etmeliyiz” dedi.

KOMŞUNUZDAN BİR OY

Son olarak da, “Sizlerden oy istemiyorum, herkes komşusundan bir oy alsa yetiyor bize” ifadesine yer veren Tarhan, “Deniz ulaşımı da sıfır. Kentimiz denizle bütün değil. Denizi doldurup araçlara park yapıyorlar. Hiçbir park yatırımı yapılmıyor” diyerek konuşmasını tamamladı.

10 Şubat 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR