Derince’de Ramazan coşkusu devam ediyor

      Derince Belediyesi ilçe genelinde organize ettiği iftar etkinlikleri ile Ramazan coşkusunu vatandaşlara en güzel şekilde yaşatmaya devam ediyor....

BÜYÜT

 

 

 

Derince Belediyesi ilçe genelinde organize ettiği iftar etkinlikleri ile Ramazan coşkusunu vatandaşlara en güzel şekilde yaşatmaya devam ediyor. İkinci iftar programını İbn-i Sina Mahallesi’nde düzenleyen Derince Belediyesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinikler girişi önündeki alana kurulan iftar sofralarında yaklaşık iki bin beş yüz kişiden oluşan mahalle sakinlerine hep birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşattı. İftarın ardından mahalle halkı kurulan çayhanede Derince Belediyesi’nin ikramı olan çaylarını yudumlayarak birlik ve beraberlik içerisinde sohbet etti.

 

7’DEN 70’E HERKES KATILDI

Binlerce kişinin katıldığı iftar organizasyonunda 7’den 70’e herkes katılırken, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti İl ARGE Başkanı Ahmet Berberoğlu ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark iftar alanını gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Ayrıca programda belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri hazır bulundu. İftara iştirak eden vatandaşlar, iftar etkinliklerinin halk içerisindeki birlik ve beraberliği pekiştirdiğine dikkat çekerken bu organizasyonların devam etmesini temenni ederek programı tertip eden Derince Belediyesi’ne ve Başkan Ali Haydar Bulut’a teşekkürlerini iletti.

 

VATANDAŞLARLA SOHBET

İbn-i Sina Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında vatandaşlarla sohbet eden Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, bu organizasyonların birlik ve beraberliği pekiştirdiğine dikkat çekerek, etkinliklerin bu noktada hem insanların bir araya gelmelerine vesile olduğunu hem de çocukların Ramazan’ın maneviyatını yaşamalarına yardımcı olduğunu belirtti. Belediye tarafından düzenlenen iftar programlarının devam edeceğini belirten Başkan Bulut, diğer mahallelerde kurulacak iftar sofralarına tüm ilçe halkını davet etti. Bunun yanında Derince Belediyesi’nin organize ettiği iftar programları, 18 Temmuz Cuma günü İshakçılar Köy Meydanı’nda düzenlenecek iftarla devam edecek.

13 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR