Tahsin Tarhan: Davutoğlu fırsatı kaçırdı

ÖRTÜLÜ ÖDENEK HAKSIZ YERE HARCANDI Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile birlikte Sivas İl Başkanlığı’nd...

ÖRTÜLÜ ÖDENEK HAKSIZ YERE HARCANDI

Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile birlikte Sivas İl Başkanlığı’nda düzenlenen konferans öncesi konuşan Tarhan, AKP’ye yüklendi. 7 Haziran seçimlerinin anti demokratik bir şekilde gerçekleştirildiğini savunan Tarhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haksız yere örtülü ödenekten pay alarak seçim çalışması yaptığını kaydetti.


HALK DERS VERDİ

Konferans öncesinde konuşan Tarhan, “Halkımız öyle bir ders verdi ki dört partiyi Meclis’e gönderdi. Ülkemizde artık kutuplaşma istemiyoruz, sorunları gidin çözün. TBMM’de anlaşın. 7 Haziran seçimleri başkanlık sistemini gündeme getiren Cumhurbaşkanını oylayarak seçimi kaybettirdi” diyerek sözlerine başladı.


EN BÜYÜK ENGEL CUMHURBAŞKANI

Sözlerine devam eden Tarhan, “Mecliste hükümeti kurma görevi ilk olarak, herkesin bildiği üzere AKP Genel Başkanı’na verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonuçlarını hazmedemedi. 40 gün boyunca ülkemizi oyaladılar. Erdoğan’ın tek hedefi ülkeyi tekrardan seçime götürmekti” diyerek, Erdoğan’ın koalisyonun kurulmasının önündeki engel olduğunu kaydetti.
 

DAVUTOĞLU FIRSATI KAÇIRDI

Son olarak Tarhan, “Parti olarak Önce Türkiye, sonra CHP’ dedik. Partimiz AKP ile hükümeti kurmaya, koalisyonda yer almaya programıyla hazırlanmıştı. AKP-CHP koalisyonu kurulsaydı, Davutoğlu da kazanacaktı. Böylelikle Davutoğlu’nun da genel başkanlığı ve başbakanlığı onaylanmış olacaktı” diyerek sözlerini tamamladı.

24 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR