AFAD personeli hizmet içi eğitimden geçti

Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün arama ve kurtarma teknisyenleri, AFAD Sakarya Birlik Müdürlüğünde hizmet içi eğitime tabi tutuldu. AFAD İl...

Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün arama ve kurtarma teknisyenleri, AFAD Sakarya Birlik Müdürlüğünde hizmet içi eğitime tabi tutuldu. AFAD İl Müdürlüğüne bağlı 19 Arama ve Kurtarma Teknisyeni, pratik müdahale yeteneklerini geliştirmek üzere AFAD Sapanca Birlik Müdürlüğünde 15 günlük tatbiki eğitimden geçirildi. Teorik bilgilerle desteklenen ve arazi şartlarında uygulamalı olarak planlanan eğitimleri AFAD'ın uzman eğitimcileri verdi.

 

INSARAG EĞİTİMLERİ DE ALDILAR

Eğitimlerin son haftasında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Teknisyenleri, yabancı ülkelerde arama kurtarma faaliyetlerine hazırlık bağlamında ortak dile ve arama kurtarma terimlerinde birlikteliğe ulaşma projesi olan ve AFAD Başkanlığının proje paydaşlığı ile sürdürülen INSARAG (Birleşmiş Milletler Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Grubu) eğitimlerini de aldı.

 

BELİRLİ PERİYOTLARDA SÜRECEK

Eğitimlerle ilgili veren İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, genel arama kurtarma ve enkazda arama yapma, KBRN müdahaleleri, ip ve düğüm eğitimleri, arazi şartlarında araç ve vinç kullanımı, kaza müdahaleleri, arama kurtarma kapsamında iç sularda bot kullanımı gibi farklı başlıklarda yapılan uygulamalı eğitimlerin belirli periyotlarla sürdürüleceğini söyledi.

10 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR