Derince’de amatör futbol yöneticileri toplandı

DERİNCE’DE KULÜPLER BİRLİĞİ’Nİ KURMAK İSTİYORLAR Derince ilçesinde bulunan amatör futbol takımları Derince Çenedağspor, Demirspor, Çınarlıspor, D...

DERİNCE’DE KULÜPLER BİRLİĞİ’Nİ KURMAK İSTİYORLAR

Derince ilçesinde bulunan amatör futbol takımları Derince Çenedağspor, Demirspor, Çınarlıspor, Derince Birlikspor, Atılımspor, Derince Gençler Birliği, Demirspor ve Yavuzspor takımları kendi aralarında birlik ve beraberliği sağlamak, Kulüp yöneticilerini kendi aralarında tanışmaları yeni sezonla ilgili belediyeden maddi ve manevi destek alınması konularında, Derince Belediye Spor tesislerinde toplanıp, durum değerlendirmesi yaptı. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen toplantıya kulüp başkanları ve kulüp yöneticileri katılırken, kendi sorunları dile getirip, çözüm aradılar. Toplantı sonunda önemli karalar alınırken, kulüp yöneticilerin mutlu ve huzurlu oldukları gözlendi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a teşekkür edildi.

 

AMATÖR KULÜP YÖNETİCİLERİ TOPLANDI

Toplantıda kulüplerin 2014-2015 sezonu için belediyeden istek ve dileklerini bildirirken Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut toplantıya katılmadı. Belediye meclis üyesi Talip Yeşilyurt, tüm sorun ve şikayetleri tek tek not aldı. BAL’a yükselen Çınarlıspor takımına sahip çıkılması istenirken, Amatör Süper Lig’de Demirspor ve Yavuzspor’a destek verilmesi, 1. Amatör Küme’de Derince Birlikspor ve Derince Çenedağspor’a, 2. Amatör Kümede Derince GB ve Derince Atılımspor’a destek verilmesi talep edildi. Yeni projeler üretilip, Derince’de amatör evi yapılması, Derince ilçesine yeni tesisler kazandırılması konuları da ele alındı. Antrenman nedeniyle ilçede bulunan Çınarlıspor ve Demirspor’un tesislerden faydalanması, alt yapı için ilçede yetenekli futbolcuların bir çatı altında toplanması, okul ile kulüp işbirliği içinde futbolun yaygınlaştırılması, kulüp yöneticilerin ayda iki kez değişik kulüplerde toplanıp, amatörün sorunların dinlenmesi veya sohbet edilmesi gibi konular ele alındı.

 

KULÜP YÖNETİCİLERİ İLGİ GÖSTERDİ

Toplantıya Derince Belediye Meclis üyeleri Talip Yeşilyurt, Adnan Yıldız ve Fahrettin Karakoyun, Çenedağ Spor Kulüp Başkanı Nevzat Bayram, Demir Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri Yener Aykut ve Murat Yeşil, Çınarlı Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri Koray Meydan, Temel Sarıkaya ve Özkan Demetgül, Derince Birlik Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri Metin Coşkun, Uğur Gülsoy ve Şaban Eraslan, Atılım Spor Kulüp Başkanı Salih Demirel, Yavuzspor Kulübü Başkanı Erdinç Özkan katıldı. Toplantıya rahatsızlığı nedeniyle Derince Gençler Birliğispor kulübü Başkanı Sait Topal katılmazken, salı günü toplanıp yeni sezonla ilgili kararları alınacağı belirtildi. Bu toplantıya Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un da katılması bekleniyor. İkinci toplantının, Derince Birlikspor Kulüp Başkanı avukat Sertif Gökçe’nin ev sahipliğinde yemekli yapılması bekleniyor. 

09 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR