MHP Başiskele'de Yılmaz seçilmiş başkan

MHP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 3. olağan kongresi, Başiskele Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Mevcut İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz'ın tek aday ol...

MHP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 3. olağan kongresi, Başiskele Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Mevcut İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz'ın tek aday olduğu kongrede, Kocaeli MHP Milletvekili Lütfü Türkan, MHP eski Kocaeli milletvekili Kemal Köse, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Behice Güner, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, MHP Büyükşehir Meclis Üyesi Hakan Karakaş, bazı ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.


“GEREKEN HİZMET VERİLMEDİ”

Kongrede divan başkanlığını  Lütfü Türkan üstlenirken katip üyeliklere ise İzzet Erdem ve İlknur Lüleci seçildi. Açılış konuşmasını yapan Mustafa Yılmaz, “Devletin kaynakları peşkeş çekilmiş, vurgun ve talan artmış, sıfır sorun bütün sorun haline gelmiş ve sorunlar yumağı haline gelmiştir. Başiskele ilimizin en gözde ilçelerinden birisidir. Bugüne kadar yerel yöneticiler ilçemize gerektiği gibi hizmet edememiş ve ilçemiz bir kasaba haline gelmiştir” şeklinde konuştu.

 

“OYUMUZU 10 BİNE ÇIKARACAĞIZ”

Sözlerini sürdüren Yılmaz, “Yönetim şeffaflık ve hesap verilebilirlik ister. Mevcut yönetimin yetkin yöneticileri yok. İnsanları kutuplaştırıyor ve ötekileştiriliyor. Bizlerin muhalefet olarak görevi iktidarın yanlışlarını söyleyip halka anlatmak ve doğrularını taktir etmektir. Önümüzdeki genel seçimlere en iyi şekilde hazırlanıp iktidarı ele alacağız. Tüm mahalle temsilcilerini atayıp çalışmalara başlayacağız. Partimizin oyunu 10 bin oya çıkaracağız” dedi.


"ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN KARDEŞİDİR"

Ardından söz alan Kemal Köse birlik mesajı vererek, “Siyasetin malzemesi insandır, insanla uğraşmak da zor iştir. Ancak Buna rağmen Başbuğun dediği gibi ülkücü ülkücünün kardeşidir anlayışıyla hareket ederek birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bugüne kadar kardeşçe yaşadık bundan sonra da kardeş olmaya devam edeceğiz. 30 Mart seçimlerinde çok çalıştık. Şimdi 10 bin oy hedefimiz var. İnşallah daha fazla oy alacağız. Kocaeli’de milletvekili sayısının ekseriyetini alırsak Türkiye'de iktidar oluruz” dedi.


“KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİL”

Aydın Ünlü ise “2015'te belki de 10 bin değil 20 bin civarında oy alacağız. Bugün salona baktığımda gelmeyenleri görüyorum. Niye gelmediklerini bilmiyorum. Ancak kimse partimize zarar vermeye kalkmasın. Eğer biz iktidarı almak istiyorsak birlik ve beraberlik içinde siyaset yapmalıyız. Ben olmazsam siyaset olmaz diyenler bu anlayıştan vazgeçmeli ve birlik içinde olmalıdır. Kimse vazgeçilmez değildir. Teşkilat olarak birlik ve beraberlik içinde çalışarak son şans olan 2015 seçimlerini kazanacağız" ifadelerini kullandı.

 

“AKP’YE OY VERİLİYORSA SORGULAMAMIZ LAZIM”

Ülkücünün dik durması gerektiğine dikkat çeken Lütfü Türkkan, “Bazıları ülkücülere yakışmayacak davranış içinde oluyorlar bundan bir an önce vazgeçmelidirler. Başiskele'de oyumuzu artırsak da bizim için yeterli değildir. Vatandaş bize daha fazla çalışın mesajı vermiştir. Başliskele'de hala bitmeyen yol çalışmaları var, otobüs seferleri iptal ediliyor, çamurlu yollarda yürüyüp gene de AKP'ye oy veriyorsa bunu bir sorgulamamız lazım ve daha fazla çalışacağız” dedi. Muharrem  İBRAHİMOĞLU

 

DELEGELER

Mehmet Baştürk

Mustafa Başaran

İsmail Sezer

Taner Güner

Fatma Şentürk

Tarık Durmuş

Gürkan Aktaş

Tahir Açıkgöz

M. Alper Oruç

Semiha Özdil

Semiha Özdil

Talip Tanıl

İlker Duman

Necati İnanır

Ahmet Erdoğan

Hüseyin Kuşkonmaz

Ümit İşeri

Serkan Günaydın

Dilk Topdemir

 

İL DELEGELERİ

Muzaffer Yılmaz

Mustafa Gürsoy

Halit Bayhan

Süleyman Gökbayrak

İbrahim Gencer

Davut Arslan

Nuri Sinan

Nusret Akdaş

Rıza Güven Usta

İlknur Lüleci

Memnune Güner

Talip Tanıl

Turan Arsan

Beyhan Bayhan

Dilek Kuşkonmaz

İsmail Sezer

Sabri Sancaktutan

Hanife Akyayla

Enes Firal

Şeyda Kılıç

Tüğrul Gök

Engin Seven

Mehmet Kesici

27 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR