SP’de bayram kuyruğu!

Saadet Partisi, Ramazan Bayramı vesilesiyle parti binalarında bir araya geldiler. Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, il başkanı Sinan Ejderoğlu, İ...

Saadet Partisi, Ramazan Bayramı vesilesiyle parti binalarında bir araya geldiler. Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, il başkanı Sinan Ejderoğlu, İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu ve partililerin katıldığı programda parti binası önünde toplanan kalabalık, bayramlaştılar. Törene, SP’nin 7 Haziran seçimlerinde ittifak yaptığı BBP’nin Kocaeli adaylarından ve son kurultayın ardından Genel Başkan Danışmanlığı’na getirilen Serhat Duyar da katıldı.

 

“BOP, KAN VE GÖZYAŞI PROJESİDİR”

Düzenlenen etkinlikte ilk olarak konuşan olan Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, “Saadet Partisi, 13 yıldır parlamento dışından. Bizim yokluğumuzda küresel güçler bir işgal, kan ve gözyaşı projesi olan BOP’u uygulama imkânı buldular. 13 milyon insanımız katledildi. Bölgedeki ülkeler istikrasızlaştırıldı. Bayramlarımızı huzurlu yaşayamıyoruz” dedi.

 

AHLAKSIZ YÜRÜYÜŞ!

Türkiye’de ilk kez yaşanan ve ‘eşcinsel yürüyüşü’ adı altında İstanbul’da düzenlenen organizasyona da tepki gösteren Mutlu, “Bu yapılan ahlaksız bir yürüyüştür. O günden beri hayretler içerisindeyiz. Bunlara dernek kurma hakkını veren iktidar, bugün bunlara tepki göstererek, çelişki yaşatıyor” şeklinde konuştu.

 

“KAN ELİNİZE BULAŞMIŞTI”

Kocaeli halkının ve törene katılanların bayramlarını kutlayarak sözlerine başlayan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise, ilçe başkanı Zafer Mutlu’nun sözlerine destek vererek, “Dertler ortak. Dışarıda kan akmıyor, akan kan içimiz kan ağlıyor” şeklinde konuştu. Ejderoğlu, iktidara yüklenerek, “Ortadoğu’da yaşanan olaylarda akan kanlar iktidarın da eline bulaşmıştır” ifadelerini kullandı.

 

“KAN AKMASAYDI DA YOLLAR YAPILMASAYDI”

Ejderoğlu, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Dindar toplum oluşturmaktan öte, dindar ve muhafazakâr toplumun 13 yıl içerisinde nasıl liberalleştirildiğinin farkındayız. Bu toplum bankalara mahkûm edilmiştir. Bu durumu görüp sesini çıkartmayan ilahiyat camiasına da tepkiliyiz. Dünyada keşke kan ve gözyaşı akmasaydı da duble yollarımız olmasa da olurdu. Duble yolları, hastaneleri yeniden yapabilirdik, ama bir nesli tekrar yetiştirmek çok uzun zaman alır” şeklinde konuştu.

 

7 HAZİRAN’DA MESAJ VERİLDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın, partilileri ve Kocaeli halkına bayram selamı gönderdiğini söyleyen SP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez’in hedefinde de AKP vardı. Bitmez, HDP ve AKP’nin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde beraber hareket ettiklerini, ülkenin problemini çözmeye geldiğinde hava attıklarını dile getirdi.

 

“MİLLETİN MESAJINI ANLAYIN”

Bitmez, şöyle konuştu: “7 Haziran genel seçimlerinde millet bir mesaj verdi. Çok net ve anlaşılır bir mesajdı bu. Toplam, ‘Parti menfaatlerini bir kenara bırakın, halkın menfaatlerini düşünün ve bu yönde hareket edin’ diyerek bir irade ortaya koydu. Siyasi partiler bu mesajı çok iyi algılamalı ve gereğini yapmalıdır.” Parti binasında yapılan konuşmaların ardından İzmit Belediyesi’nin önünde toplanan partililer birbirleriyle bayramlaştı. Buket SEZER

 

kurt.jpg

18 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

vatandaş - malesef bazıları da bayramı zehir ediyorlar

Yanıtla . 0Beğen 18 Temmuz 13:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR