SEDAŞ -9 derecede hizmette

SEDAŞ, yoğun kar yağışı için oluşturduğu kriz masasından ve SCADA kumanda merkezinden şebekede oluşan kesintileri an ve an izleyerek, anında müdahale...

SEDAŞ, yoğun kar yağışı için oluşturduğu kriz masasından ve SCADA kumanda merkezinden şebekede oluşan kesintileri an ve an izleyerek, anında müdahale ediyor. Olumsuz hava şartlarına karşı Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce’de aldığı önlemleri, saha faaliyetlerinde ve destek birimlerinde görev alan toplamda 743 personeli ile şebeke operasyonel faaliyetleri için görev yapmaya devam ediyor.

 

24 SAAT GÖREVDELER

Gece -10 dereceye ulaşan soğuk havaya aldırmadan kesintisiz enerji hizmeti için görev yapan SEDAŞ ekipleri, 208 araçla 24 saat boyunca vardiyalı olarak çalışıyor. Dört ilde saha operasyonu süreç yönetimini 255 ekibiyle gerçekleştiren SEDAŞ’ta ekiplerin vardiya süreleri de yeniden düzenlenirken, olağanüstü koşullar için izinlerde kaldırıldı. 

 

EKİPLER VE ARAÇ DONANIMI HAZIR

SEDAŞ, yaz boyunca yaptığı bakım çalışmaları, yeni tesis yapımı için gerçekleştirilen yatırım çalışmaları ile göreve hazır hale gelirken kar nedeniyle yaşanabilecek elektrik kesintilerine zamanında müdahale edebilmek için, sahada görev yapan ekiplerini ve araçlarını da kış koşullarına uygun hale getirdi. Ana ambarlarında ve koltuk ambarlarında malzeme ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla 24 saat personel bulunduran SEDAŞ, ilçe ve köyleri besleyen enerji nakit hatlarında direk yıkılması olduğu taktirde direklerin yerine geçici çözüm üretmek amacıyla belirli noktalara da ağaç direk ve diğer malzemeleri stokladı.

 

BAŞARILI MÜCADELE

31 Aralık’ta başlayan karla birlikte, enerji nakil hatlarında bölgesel kesintiler yaşamayan ve başarılı çalışmalarını sürdüren SEDAŞ, şirket dışındaki yüklenicilerden araç ve personel desteği almaya gerek duymadı. SCADA Merkezi ve Çağrı Merkezi çalışanlarının da sayısını artıran SEDAŞ’ın çağrı karşılama oranları da yüzde 96 oranında gerçekleşiyor. SEDAŞ, İl AFAD Müdürlükleri ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü Kriz Merkezi ile sürekli irtibat halinde enerjisiz bölgeler ve kapalı köy yolları hakkında da bilgi akışını sağlıyor.

02 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

dayı - gülerim ben bu habere..ha ha haaaa

Yanıtla . 0Beğen 02 Ocak 13:32
01

korfezli - tam da duy da inanma tarzı bir haber olmuş

Yanıtla . 0Beğen 02 Ocak 13:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR