Kartepe ikinci mahalle konağına kavuşuyor

Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek 41 vizyon projeleri çerçevesinde mahallelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla Belediye Başkanı Hüseyin Ü...

BÜYÜT

Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek 41 vizyon projeleri çerçevesinde mahallelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe halkını Mahalle Konakları ile buluşturmaya devam ediyor. İlçe halkını sosyal ve kültürel mekanlarla buluşturma hedefiyle hayata geçirilecek Mahalle Konakları projesinin startını Maşukiye’den veren Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ikinci konağı Hasanpaşa Mahallesi’nde projelendirdi.

 

Hasanpaşa Mahallesi’ndeki Kalıcı Konutlar Hasanpaşa Ticaret Merkezini daha rantbl hale getirerek mahalle konağına dönüştürmek adına proje çalışması başlattıklarını belirten Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Ferda Şahin, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bir kısmi Kartepe Belediyesi’ne tahsis edilen ticaret merkezinin mahalle konağına dönüştürülmesi için gerekli projeler hazırlandı” dedi.

 

Müdür Şahin, “Kent olgusuna uygun fiziki görüntüsü ve içindeki fonksiyonları ile mahalle sakinlerine Mahalle Konağı olarak hizmet vermesi için projelenen Kalıcı Konutlar Hasanpaşa Ticaret Merkezinde gerekli onarım ve bakımlar yapılacak.  Fiziki görüntüsü estetik ve kullanışlı hale getirilecek binanın halkın talepleri doğrultusunda 7’den 77’ye herkesime hitap edecek şekilde fonksiyonel hale dönüştürülecek” dedi.

 

Hasanpaşa Mahallesi sakinlerine Mahalle Konağı ile KARMEK kurs merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Muhtarlık Ofisi, Bilgi Evi, Kadın Spor Merkezi ve diğer bölümlerin bulunacağı mekana kavuşturacak projeyi Başkan Üzülmez’in de yakından takip ettiğini belirten Müdür Şahin, “Başkanımızın vizyon projelerini hayata geçirmek adına hassas bir çalışma içindeyiz. İlçe halkını sosyal ve kültürel mekanlarla buluşturan Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in geleceğin Kartepesini inşa eden çalışmaların içinde yer alan ekibin başında bulunmaktan büyük gurur ve heyecan duyuyorum” dedi.

05 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR