AKP’li Mahmut Civelek suçunu itiraf etti

Civelek, “Üç ev, bir dükkan aldım. Evlerde yüzde 20, dükkanda ise yüzde 10 indirim uygulandı” dedi.   AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, dün parti binas...

Civelek, “Üç ev, bir dükkan aldım. Evlerde yüzde 20, dükkanda ise yüzde 10 indirim uygulandı” dedi.

 

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, dün parti binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Civelek’in gündeminde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 62. kabinesi ve hakkında çıkan Kent Konut iddiaları vardı. 2015 genel seçimlerinde milletvekilli olup olmayacağına dair yöneltilen sorulara da, “Teşkilatlarımızla bunu konuşuruz” diyerek net cevap vermekten kaçındı.

 

ESKİ TÜRKİYE CHP’Sİ

“100 yıl süren eski Türkiye dönemi kapandı” diyen il başkanı Civelek, “Liderimiz Erdoğan, Türkiye’nin halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçti. Milletimizin günü aydın olsun. Eski Türkiye dönemi kapandı. Yeni Türkiye dönemi başladı. Son iki güne baktığımızda gerçekten de hafızalardan uzun süre gitmeyecek. Milletimizin, devletimizin şahsına yakışır şeyler geçirdik. Tek yakışmayan eski Türkiye'nin CHP'siydi” diyerek yine CHP’ye yüklendi.

 

CHP BEYAZ SAYFAYA GİREMEDİ

Cumhurbaşkanlığı yemin töreninde atılan Anayasa kitapçığına değinmeyi de ihmal etmeyen Civelek, “Başbakanların katıldığı yemin töreninde kitapçık fırlatmak, CHP'nin fosilleşmiş zihniyetinidir. O günler mazide kaldı. Beğenirler, beğenemezler ama keşke rezilliklerini bütün dünya önünde yapmasalardı. ‘Acaba biz nerede yanlış yaptık’ deyip ona göre davransalardı. MHP ve HDP'li vekillerin Cumhurbaşkanımızı ayakta karşılamaları, yeni Türkiye'nin beyaz sayfasıdır. CHP bu beyaz sayfaya giremedi” dedi.

 

BENİM TATİL LÜKSÜM YOK

Umreye gitmediği dedikodularına da cevap veren Civelek, “Umre, bugün karar verip, yarın gidilen bir yer değildir. Yine gideceğim. Benim tatil gibi bir lüksüm yok. Enerji depolamaya Antalya, Bodrum yerine umreye gidiyorum. Başarıları gölgelemek isteyen paralel yapı üyelerinin boş şeylerle uğraşması doğru değildir” diye konuştu.

 

BUNUN NERESİ YANLIŞ?

Kent Konut iddialarını da cevaplandıran Civelek, “Kent Konut’tan üç ev, bir dükkan aldım. Üç evde yüzde 20, dükkanda yüzde 10 indirim uygulandı. 12 ayda ödedim. Mahmut Civelek düşmanları, ihale, adam kayırma ile ilgili hiçbir şey bulamaz. Haram helal çizgimiz çok keskindir. Abdestimizden şüphemiz yoktur. Filiz AŞ olarak bir ticaret yaptık. Bir indirim yapıldı diye bunlar yapılmamalıdır. Sadece peşin indirimi 12 ayda ödedim. Burada etik olmayan durum nedir? Belki de yanlış bir yatırım yaptık” ifadelerine yer verdi.

 

VEKİLLİK TEŞKİLATA SORULUR

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun vekillik teklifini de yanıtsız bırakmayan Civelek, “Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şu an benim il başkanı olarak oturduğum koltuğun hakkını vermem lazım. İlçelerdeki kongrelerimizi bitiririz, sonra biz de teşkilatlarımıza bakarız. Kendimizle alakalı şeyleri teşkilatlarımıza sorar karar veririz” dedi.  Civelek, son olarak yeniden kabineye giren Bakan Fikri Işık’ı da tebrik etti.

29 Ağustos 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

izmitli ali - Artık bu paralel yapı muhabbetini bırakın. Fanatik seçmeniniz hariç herkes çalmak için uydurduğunuz bir slogan olduğunu anladı. Olgunlukla istifa et.

Yanıtla . 0Beğen 29 Ağustos 17:22
01

Memo Randum - Ohhh oh 20+20+20+10 yuzle 70 indirim tam kaymakli olmus,bide kutlamaya tatile gitmis. Bunlar tam rantci cikti. Hemen istifa etmesi gerekmezmi?.

Yanıtla . 0Beğen 29 Ağustos 17:22
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR