Alp: CHP ile HDP ittifak yaptı

EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM YATIK Alp “Yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Bu eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, tüm milletimize hayırlı ve uğu...

BÜYÜT

EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM YATIK

Alp “Yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Bu eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, tüm milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Eğitime yapılan yatırım insana yapılmış yatırımdır. 13 yıllık iktidarımızda eğitime ne kadar önem verdiğimiz ortadadır. 4+4+4 sisteminde çocuklarımızın daha iyi ve ahlaklı yetişmesini sağlamaktadır. Bugüne kadar öğrencilerimizin birçok ihtiyaçları karşılandı. Eğitim için öğrencilerimize tablet ve bilgisayarlar verildi. Bundan sonra da bu destekler devam edecektir” dedi.

 

KİMSE DEVLETİN GÜCÜNÜ SINAMASIN

Alp “Ülkemizdeki en büyük sorun PKK terör örgütüyle yaşanan sorunlardır. Bizim mücadelemiz şu anda devam ediyor. Bu gün PKK panik içerisinde şaşırmış ve anormal bir şekilde zayiat veriyor. PKK ile bu mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Hiç kimse devletimizin gücünü sınamaya kalkmasın, kalkanlar ise bu şekilde cevabını alacaklar. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet olduğunu hiç kimse unutmasın. Bizim bu mücadelemiz devam ederken önümüzde birde seçim çalışmaları başladı. Biz başkaları gibi yurt dışında dayılarımızdan talimat alarak seçime girmiyoruz. CHP ve HDP’nin genel başkanları yurtdışına giderek seçimle ilgili talimatlarını alarak geri döndüler. Onlar dayılarına güveniyorlar. Onların onlar sırtını dayılarına dayadılar. Bizde bu seçimde milletimizle yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

HDP VE CHP İTTİFAK YAPIYOR

Başkan Alp konuşmasının devamında CHP ve HDP 'ye yüklenerek; “HDP ve CHP her seçimde açıkça ittifak ettiklerini itiraf ettiler. Ama bu milletimiz bunların farkındadırlar. Asla ve asla oyuna gelmeyecekler. Bakın en önemli bir konuda Kılıçdaroğlu; PKK silah bırakmaz ve IŞİD’le savaşıyor, ABD de destekliyor diyerek itiraf etti. Bunu da milletimizin takdirine bırakıyorum. Bunların HDP’nin baraj altında kalacağı ile ilgili üzüntüsü vardır. İşte bir partinin genel başkanı bununla ilgili kaygısı vardır. Hayırdır, birileri kol kola seçime girmenin talimatını mı verdi? Bu gün sandıkların taşınmasından rahatsız olan HDP iç savaş çıkaracağını tehdit ediyorlar. Neden sandıkların taşınmasından dolayı paralelle birlikte panikliyorsun? Yoksa yine baskılar kurarak oy mu isteyeceksin? Milletimiz tüm bunları görmezlikten gelemez. Bu seçimde bunlara çok iyi bir ders verecektir” dedi.

 

BAHÇELİ'NİN MHP'YE FAYDASI OLMAZ

Başkan Alp “Ben burada MHP’li kardeşlerimiz değerli Ülkücü kardeşlerimize sesleniyorum. Milletini seven, bayrağını seven, vatanını seven, tüm kardeşlerimizi davet ediyorum. Tuğrul Türkeş'in her ne kadar dışlanmışsa da hata yapmamıştır. İlimizin kızı Meral Akşener'i listeye koymayan Bahçeli'nin ruh halini görmekteyiz. Bahçeli bundan sonra partiye her hangi bir faydası olamaz” dedi.

30 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR