ODTÜ KYÖD’lü öğrenciler Matematik Köyü’ndeydi

ODTÜ GV Özel KYÖD Ortaokul’un her yıl geleneksel olarak 7’nci sınıf öğrencileri için düzenlediği Nesin Matematik Köyü gezisi geçtiğimiz hafta gerçekl...

BÜYÜT

ODTÜ GV Özel KYÖD Ortaokul’un her yıl geleneksel olarak 7’nci sınıf öğrencileri için düzenlediği Nesin Matematik Köyü gezisi geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. İzmir’in Şirince Köyü’ndeki Nesin Vakfı’na ait 30 dönümü zeytinlik olmak üzere 55 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan Matematik Köyü, ODTÜ KYÖD’lü öğrencileri büyüledi.

 

DERS ANLATIMIYLA BAŞLADI

Okul Müdürü Güler Telli, Matematik öğretmenleri Sevgül Vurmaz, Cem Gürses ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Arzu Aydın Yıldız rehberliğinde 17 öğrencinin katıldığı geziye, ODTÜ GV Okullarından Mersin ve Kayseri okullarının 7’nci sınıf öğrencileri de katıldı.  Gezi, Prof. Dr. Ali Nesin’in ders anlatımıyla başladı.

 

YAZMANIN ÖNEMİNİ KAVRADILAR

Öğrenciler derslerde, ‘Hangi sayılar en az iki ardışık pozitif sayının toplamı olarak yazılabilir?’, “10 doğruyla düzlem en fazla kaç bölgeye ayrılabilir?’ sorularının cevaplarını aradılar. Ali Nesin’in yönlendirmeleriyle farklı yollarla düşünmenin ve matematik dersinde yazmanın önemini fark ettiler.

 

ETKİNLİK SONRASI GEZİ

Geziye katılan öğretmenler, öğrencilerin bu gezi sayesinde matematiğe karşı olumlu tutum geliştirdiklerini ve bir probleme karşı farklı bakış açısı ile yaklaşmayı öğrendiklerini dile getirdiler. ODTÜ KYÖD öğrencileri, Nesin Matematik Köyü’nde yapılan etkinliklerin yanı sıra Efes Antik Kenti’ni ve Şirince Köyü’nü de gezdiler.

17 Ekim 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR