İyi ki vergiler var!

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Gölcük Şubesi’nin açılışına katılan Bakan Ergün, SGK’nın 30 milyar açığı olduğunu, bu yüzden alınan vergilerden şikayet ed...

BÜYÜT

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Gölcük Şubesi’nin açılışına katılan Bakan Ergün, SGK’nın 30 milyar açığı olduğunu, bu yüzden alınan vergilerden şikayet edilmemesi gerektiğini kaydetti.

SGK GÖLCÜK ŞUBESİ AÇILDI
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kocaeli İl Müdürlüğü, dün düzenlenen törenle Gölcük Şubesi’ni açtı. Gölcük Merkez Mahallesi, Adnan Menderes İş Merkezi Karşısı 20. Sokak No: 8 adresinde faaliyete geçen SGK Gölcük Şube Müdürlüğü’nün açılış törenine Kocaeli ve Gölcük protokolü yoğun ilgi gösterdi. Törende konuşma yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 30 milyar açığı olduğunu, bu yüzden alınan vergilerden şikayet edilmemesi gerektiğini kaydetti.

KATILIM YOĞUN OLDU
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, AKP Milletvekilleri Sibel Gönül, Fikri Işık, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, SGK İl Müdürü Muharrem Akbaş, AKP Gölcük İlçe Başkanı Abdulkadir Doğrul, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç ve Gölcük halkı katıldı.

BÜYÜK KOLAYLIK
Törende bir konuşma yapan AKP Milletvekili Fikri Işık, “Türkiye’de bürokrasi azaltılıyor. Ancak hizmetler artıyor. Güler yüzlü bir hizmet anlayışı ile var olan sorunlara çözüm üretiliyor“ dedi. Daha sonra söz alan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gölcük’te aktif ve pasif olmak üzere çok sayıda çalışan olduğuna dikkat çekerek, Gölcük Şube Müdürlüğü’nün açılışının büyük kolaylık sağlayacağını ifade etti.

30 MİLYAR AÇIK VAR
Bakan Nihat Ergün ise Sosyal Güvenlik Kurumu’nun önemini vurgulayarak, “Hızlı ve kısa bir sürede bürokrasiye takılmadan işlemlerin gerçekleşmesi artık Gölcük halkının işini kolaylaştıracak. Gölcük’te 24 bin çalışan ve 15 bin emekli insanımız var. Sosyal güvenlik işlerini finansa etmek için bu tür yatırımlar çok önemli. Ancak SGK’da 30 milyar açık var. Yanlış politikalar ve kayıt dışı işlemler nedeniyle bu rakama gelindi. Şimdi doğru politikalar izleme zamanı geldi” diye konuştu.

AÇIĞIN KAPATILMASI 2040’I BULUR
Ergün konuşmasına şöyle devam etti “Bunun yanında insan daha hayatının baharında, kırk yaşlarında emekli oluyor. Bu sistem herkesi zorluyor. Eğer 30 milyar açık vermeseydik hem sağlık alanında hem de eğitim ve güvenlik alanlarında daha fazla çalışmalar yapabilirdik. Bu yüzden halktan vergi alıyoruz. Vergilerle bir şekilde kapatmaya çalışıyoruz. Eğer vergiler olmasa bu açık 50 milyara çıkar. Bu yüzden alınan vergilerden şikayet edilmemeli. Bu açığın temizlenmesi ancak 2040 yılını bulur. Bunu zamana yayarak çözeceğiz.”

DERNEK ZİYARETİ
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi Kocaeli ve Gölcük protokolü tarafından kesildi. Binanın içerisi gezildikten sonra Bakan Ergün ve protokol açılan şubenin yanında bulunan Gölcük İşçi Emeklileri Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Gölcük İşçi Emekliler Derneği Şube Başkanı Ali Osman Kılıç ve emekli vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Ergün, sosyal güvenlik açığından bahsetti. Ergün, herkesin sonuçta emekli olacağını söyledi.

15 PERSONEL ÇALIŞACAK
Gölcük’te açılan şube 3 kat üzerine toplam 635 metrekare alanda hizmet verecek. Çayırova, Kartepe, Kandıra, Karamürsel, Körfez’den sonra son olarak Gölcük’te açılan SGK şubesinde, 15 personel çalışacak. Bina sahibi ile 30 yıllık kira sözleşmesi imzalanan şubede emeklilik dışında bütün işlemler halkın hizmetine sunulacak.

01 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR