Sertifikası olmayana ceza

        Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Hijyen Eğitimi Yönetmeliği’ 2013 yılı temmuz ayı...

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Hijyen Eğitimi Yönetmeliği’ 2013 yılı temmuz ayında yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre; gıda üretim ve perakende iş yerlerinde, insani tüketim amaçlı sularla doğal mineralli suları üreten iş yerlerinde ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş sahalarında çalışanların hijyen eğitimi alması gerekiyor.

 

EĞİTİM VERİLDİ

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı eğitim kurumlarınca verilen 40 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayanlara da sertifika veriliyor. Bu kapsamda Halk Eğitim Merkezi ile protokol imzalayan Kocaeli Ticaret Odası, KOTO Akademi ders programı dahilinde 300 kişiye hijyen eğitimi verdi.

 

CEZA KESİLECEK

Genellikle oda üyelerinin işyerlerinde çalışan personelin toplu organizasyonlarla katıldığı hijyen eğitiminden faydalanacakların sayısının 5 Temmuz’a kadar artarak devam etmesi bekleniyor. Öyle ki; 5 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yapılan denetimlerde hijyen eğitimi sertifikası olmayanlara 250 TL ila 1000 TL arasında ceza kesilecek.

 

28 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR