AKP Kartepe’de muhalefet hareketlendi

AKP Kartepe İlçe Başkanlığı için Hasan Kandaz’ın yeniden aday gösterilmesi sonrasında parti içinde muhalif sesler iyice yükseldi. Parti içindeki muhal...

BÜYÜT

AKP Kartepe İlçe Başkanlığı için Hasan Kandaz’ın yeniden aday gösterilmesi sonrasında parti içinde muhalif sesler iyice yükseldi. Parti içindeki muhalefet kanat, Mehmet Remzi Kalender’in aday gösterilmesini istiyor

AKP’de başlayacak olan ilçe başkanlıkları seçim kongresi öncesinde parti içerisinde muhalefet kanat iyice hareketlendi. AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın yeniden atanması, parti içerisinde tepkileride beraberinde getirdi. Parti içindeki muhalif kanadın aday göstermek istediği Mehmet Remzi Kalender, bu yönde görüşmelerine devam ediyor.

KALENDER: KANDAZ, TOPLAYICI BİR YAPIDA DEĞİL
Kalender, “Hasan Kandaz’ın kendi yönetimi içerisinde yarıdan fazlası yeni atamaya sıcak bakmıyor. Yapılacak olan atamanın ilçe de toparlayıcı olması gerekiyor. Bu noktada Kandaz’ın toparlayıcı olmadığını görüşü hakimdir. Genel merkez tarafından verilen kararın yeninden değerlendirilmesi yönünde girişimler yapılmaktadır” dedi.

‘KRİTER NEYE GÖRE BELİRLENDİ, ANLAMADIK’
Kalender, “Partimiz tarafından belirlenen kriterlerin farklı uygulandığı görülmektedir. Neye göre kriter uygulaması yapılıyor parti mensupları anlamış değiller. Ben bireysel olarak aday olarak çıkmadım. Parti içerisinde yapılan temayül yoklamasında adım yazılarak gündeme geldi. Bu yönde arkadaşlarımızın teveccühü dile getirildi”.

‘KRİTERLERİMİZE UYMUYORSUNUZ DEDİLER, TAMAM DEDİK’
“Ankara’da yapılan görüşmelerde kriterimizin tutmadığı söylenince tamam dedik. Ancak yapılan atama neye göre yapıldı bu belli değildir. Bu zaman kadar bizlere verilen görevi en iyi şekilde yerine getirdik. Kimseyle kişisel sorunumuz yok. Ancak siyaset farklıdır”.

‘ANLAYAMADIĞIMIZ ŞEYLER VAR’
“Kandaz’ın bulunduğu ekiple seçimler kazanıldı. Yapılan atamada genel merkezimize gereken bilgiler gitmemiştir. Yanlışlıkları söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz. Kişisel olarak 4-5 aday çıkmasına karşın bu adaylar Ankara’ya çağrılmamıştır. Gölcük ve Gebze için 5 aday Ankara’ya davet edilmiştir. Bu da anlaşılır bir durum değildir” dedi.

15 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR