AKP’de 3 aday daha çıktı

Mahmut Civelek’in milletvekili adaylığı nedeniyle 7 Şubat’ta yapılacak olan AKP İl kongresinde aday olmayacağını duyurmasının ardından başlayan adayl...

Mahmut Civelek’in milletvekili adaylığı nedeniyle 7 Şubat’ta yapılacak olan AKP İl kongresinde aday olmayacağını duyurmasının ardından başlayan adaylık açıklamaları dün de devam etti. Bilindiği gibi daha önce mevcut yönetim kurulunda bulunan Halit Çokan, Şemsettin Ceyhan ve Adem Koç adaylıklarını açıklamışlardı.

 

FOTOĞRAF ÇEKİLMEDİLER

İl başkanı Civelek, dün de partinin kurucularından İsmail Araç ve Abdullah Eryarsoy’un yanı sıra KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz’ın adaylık başvurularını kabul etti. Adaylardan Araç ve Eryarsoy, bir diğer aday Zihni Yılmaz ile birlikte fotoğraf çekilmek istemedi. Öte yandan başvuru açıklamasında eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman ve parti yöneticileri de hazır bulundu.

 

İsmail Araç Kimdir?

arac-001.jpg

1959 İzmit doğumlu olan İsmail Araç, Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Koruma Tarım İlaçları AŞ’de yöneticilik yaptı. 2000 yılında kendi şirketini kurarak sanayiciliğe başladı. Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanlığı yaptı. Halen Kocaeli Sanayi Odası 21. Meslek Komitesi Başkanlığı görevini sürdüren Araç, evli ve iki çocuk babası.

 

Abdullah Eryarsoy Kimdir?

apo-001.jpg

1976 Mardin doğdu. 1981 yılında Kocaeli’ye yerleşti. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 15 yıldır İzmit’te avukatlık yapıyor.  2012 kongresi ile il yönetimine girdi. 3 dönem il başkan yardımcılığı ve il yönetim kurulu üyeliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.

 

Zihni Yılmaz Kimdir?

zihni.jpg

1962 Kartepe Suadiye doğumlu olan Yılmaz, 1984 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Ticaretle uğraşan evli ve üç çocuk babası Zihni Yılmaz, KOTO Başkan Vekilliği görevini yürütüyor.

02 Ocak 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR