Emek ve Dayanışma Platformu “Savaşa hayır” dedi

Kocaeli Emek ve Dayanışma Platformu “Savaşa da Tezkereye de hayır!” dediEmek ve Dayanışma Platformu önceki gün Belediye İş Hanı önünde 18.00’de eylem...

BÜYÜT


Kocaeli Emek ve Dayanışma Platformu “Savaşa da Tezkereye de hayır!” dedi
Emek ve Dayanışma Platformu önceki gün Belediye İş Hanı önünde 18.00’de eylem yaptı. 50 kişilik grup “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” şeklinde slogan attı. Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı KESK dönem sözcüsü Veysel Kaplan, “ABD emperyalizminin bölgedeki yayılmacı politikalarının baş destekçisi olan Türkiye, Suriye’de oluşturulan Kürt özerk yönetimine karşı şoven politikalarının hayata geçirmek için Özgür Suriye Ordusunu açıktan desteklemektedir” diyerek her fırsatta bu bölgenin işgal edilmesi zemininin aranmakta olduğunu ifade etti.

“İKİLİNİN ORTADOĞU POLİTİKASI ÇÖKMÜŞTÜR”
El Kaide’ye bağlı grupların insanlık suçu işlemeye devam ettiklerinden bahseden Kaplan, “Suriye’de iç savaşı kışkırtarak rejimi değiştirme sevdası çuvallayan AKP, ülkemizi tehlikeli bir maceraya sürüklüyor. Tayip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ikilisinin Ortadoğu politikası çökmüştür” dedi. Kaplan, “AKP yeni savaş tezkeresi ile Türkiye’yi çeşitli provokasyonların ve saldırıların açık hedefi haline getirmektedir” şeklinde konuştu.

“DAVUTOĞLU DERHAL İSTİFA ETMELİ”
TBMM’nin savaş değil, barış tezkeresi için toplanılması yönünde açıklamalarda bulunan Kaplan, “AKP derhal içerde ve dışarıda savaş politikalarına son vermeli, Suriye’de iç savaşı tırmandıran politikaları terk etmelidir. Savaş Bakanı Davutoğlu derhal istifa etmelidir” dedi. Basın açıklaması “Suriye’de emperyalist müdahaleye hayır!, Ortadoğu’da savaşa hayır!, Türkiye’de barış, Ortadoğu’da barış” sözleriyle son buldu.

04 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR