CHP’liler, Kartepeli gençlerle buluştu

CHP Kartepe İlçe Gençlik Kolları Örgütü, Kartepe’de bulunan 10 köyün gençleri ile parti milletvekillerini bir araya getirdi. Milletvekilleri Haydar Ak...

BÜYÜT

CHP Kartepe İlçe Gençlik Kolları Örgütü, Kartepe’de bulunan 10 köyün gençleri ile parti milletvekillerini bir araya getirdi. Milletvekilleri Haydar Akar ve Hurşit Güneş ile buluşma fırsatı bulan gençler, yerel seçimler öncesi moral topladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartepe İlçe Gençlik Kolları Örgütü 10 köyden toplam 200 gençle, CHP’li yöneticileri bir araya getirdi. Dün Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Derbent Meslek Yüksek Okulu Uygulama Oteli’nde düzenlenen kahvaltılı programda CHP’li siyasetçilerle bir araya gelen gençler CHP Milletvekilleri Haydar Akar ve Hurşit Güneş, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, eski belediye başkanları Selahattin Altınkaya, Yaşar Sönmez, Ömer Hazer, İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Baş’ı dinleme imkanı buldu.

“BELEDİYEYİ SİZLERE AÇACAĞIZ”
Kahvaltı ile başlayan program, CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı’nın konuşması ile devam etti. Programa katılan gençlere teşekkür eden Sarı; “Kartepe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi köylere bir şey yapmadı. Gençlerimizin sorunları ortadadır. Gençlerimizi ötekileştirildi. Yandaşların gençleri bir işe giriyor. O işi beğenmiyor başkan işe girebiliyor. Sizlerden destek ve yardım bekliyoruz. CHP olarak belediyelerinin kapılarını halka açacağız. Belediyeyi sizlere açacağız” dedi.

“VERGİLER İKİ KAT ARTACAK”
Bülent Sarı’nın konuşmasının ardından Erdal Baş, Yaşar Sönmez ve Ömer Hazer kürsüye gelerek gençleri selamlayan birer konuşma yaptı. Gençlere siyasi birlik çağrısı yapan CHP’liler adına CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaklaşık bir saat süren bir sunum gerçekleştirdi. Projeksiyonla desteklediği sunumunda Akar şu ifadelere yer verdi; “Anayasamızda üç idari yapı vardır. Bunlar iller, belediyeler ve köylerdir. Anayasa bunu söylemesine rağmen 16 bin köy ortadan kaldırılıyor. Köylerin kaldırılmasıyla köylü büyük kayıplar yaşayacak. Köylünün kullandığı alanlar tamamen belediyelere devredilecek. Köylerdeki arazilerden İzmit kent merkezindeki gibi emlak vergisi alınacak. Vergiler iki kat artacak. Köy tüzel kişiliklerinin kaldırılmasının iptali için Anayasa Mahkemesi’ne gideceğiz.

AKAR, CHP DÖNEMİNDE YAPILANLARI ANLATTI
CHP döneminde tersaneler, limanlar kuruldu. Bankalar açıldı. Türkiye 1950 yılına kadar uçak üretiyordu. Adnan Menderes iktidar olunca ilk önce bu fabrika kapatıldı. Şeker pancarının üretildiği yerde şeker fabrikası kuruldu. Çimento fabrikaları ve Sümerbank dokuma fabrikaları alındı. CHP döneminde demir yollarını yabancılardan satın alındı. Kağıt fabrikaları kuruldu. Kömür ocakları yabancıların elindeydi. Satın alınarak millileştirildi. Elektrik üretim santralleri kuruldu. Bakır işletmeleri yabancıların elindeydi. Satın alındı. Bu işletmelerin tamamına yakını özelleştirme adı altında yandaşlara satıldı. Bu şahıslarda aldıkları işletmeleri hemen üçüncü kişilere ve yabancılara satıldı. Bu işletmelerin satılmasıyla birlikte on binlerce çalışan işsiz kaldı. Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin yaptıklarını sattı.

“CEVABI MÜFTÜ VERDİ”
Biz ‘Minareler süngü, kubbeler miğfer. Camiler kışlamız, müminler asker’ bu şiirde anlatılanlardan dolayı ihtiyaç duyulan camileri kışla yaptık. Ama sonra tekrar onardık. Restore ettik. Herkes bunları konuşuyor ama kimse Üsküdar Belediyesi’nin sattığı camileri sormuyor. Kimse Kent Konut’un yaptıracağı konutlar nedeniyle yıkılacak olan camiyi sormuyor. Başbakan, CHP cami yıktı derde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu geri durur mu? O da Yeni Cuma Cami’nin kapatıldığını söyledi. Biz sustuk Karaosmanoğlu’na cevabı il müftüsü verdi. İl müftüsü caminin hiç kapatılmadığını söyledi.”

11 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR