Kocaelili kayakçılar, sezona Turkcell’le hazırlanıyor

Özellikle turizm sektörünün gelişmiş olduğu illerde önemli bir ihtiyacı karşılayacak ve insanların yeni fırsatlar yakalamasına yardımcı olacak bu işb...

BÜYÜT

Özellikle turizm sektörünün gelişmiş olduğu illerde önemli bir ihtiyacı karşılayacak ve insanların yeni fırsatlar yakalamasına yardımcı olacak bu işbirliği sayesinde 35 milyon Turkcell’li, binlerce interaktif alıştırmaya, kişisel bilgisayar, tablet ve akıllı telefon ile ulaşılabiliyor.

Kısa bir süre önce dijitalleşerek sahip olduğu bilgi birikimini ve dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarının içeriklerini milyonların erişimine açan Turkcell Akademi, şimdi de dünyanın önde gelen dil öğrenme platformlarından Papagei ile çok önemli bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği sayesinde 35 milyon Turkcell’li ücretsiz olarak Papagei’nin yenilikçi dil öğrenme çözümlerine Turkcell Akademi üzerinden erişerek, bilgi düzeyine göre İngilizce öğrenebilecek, dilini geliştirebilecek ve seviye sınavlarına girebilecek.  

 

İngilizce öğrenmek isteyenler kaliteli içerik arayışında…

Turkcell Akademi Direktörü Banu İşçi Sezen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Turkcell Akademi’yi bundan 2 ay önce ‘dünyanın bilgisini milyonlara 7 gün 24 saat sunma’ hedefiyle dijitalleştirdik. Tam anlamıyla herkesin bu platformda kendini geliştirecek bilgilere ulaşabilmesi için içeriğimizi sürekli zenginleştiriyoruz. Geçtiğimiz zaman diliminde de, müşterilerimizi dinlediğimizde, hep İngilizce öğrenme isteğinin ve bu konuda kaliteli içerik arayışının yoğun olduğunu gördük. İngilizce yeterliliğinin bilgi ekonomisi oluşumunun bir ön koşulu olduğunu düşündüğümüz için çok kapsamlı bir çalışmaya girdik ve bu ihtiyacı karşılamak amacıyla dünyanın en önemli platformu Papagei işbirliğinde müşterilerimize ücretsiz İngilizce eğitimi sunmaya başladık.”  

Türkiye’nin Education First'ün 2013 araştırma sonuçlarına göre İngilizce Yeterlilik Endeksi'nde 54 ülke arasında 32'nci sırada yer aldığına dikkat eken Sezen: ” 2002-2013 arasında özel sektörün ve kamunun yaptığı yatırımlarla dünya turizm sektöründe en fazla turist ağırlayan 6. ülke olmayı başardık. Özellikle son 10 yılda önemli bir yol kat ederek dünyanın önemli turizm devlerine rakip olan ülkemizde, İngilizce yeterliliğinin yükseltilmesi konusunda biz de katkı sağlamayı hedefliyoruz. Turkcell olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yılda ortalama 100 milyon TL harcanan İngilizce eğitimini müşterilerimize ücretsiz sunarak yerine getirmeye çalıştık. Bu uygulamamızın, özellikle turizm sektörü çalışanlarının işlerini ve kariyerlerini geliştirmeleri için önemli fırsatlar sunacağına inanıyor,  herkesi para harcamadan, güvenilir bir kaynaktan,  çok etkili bir öğrenme metoduyla İngilizce öğrenebilecekleri platformumuza davet ediyoruz.” dedi.   

Papagei Genel Müdürü Jan Oßenbrink ise, “Turkcell, Turkcell Akademi ile dijital eğitim alanında çığır açarak çok önemli bir adım atıyor ve her zaman her yerden ulaşılabilir eğitimler sunuyor. Biz de Papagei olarak, eğitim dünyasını değiştirebilmekten ve deneyimlerimizi Turkcell ile birlikte Türkiye’ye taşıyabilmekten dolayı gurur duyuyoruz” sözleriyle işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

En fazla videoya sahip eğitim portalı

Papagei, 10 bini aşkın video içeriği ile dünyada en fazla video içerik sunan dil öğrenme portalı olma özelliğine sahip. Kendi alanında uluslararası pek çok ödülü bulunuyor. Portaldaki 32 bini aşkın interaktif alıştırmaya, kişisel bilgisayar, tablet ve akıllı telefon aracılığıyla ulaşılabiliyor. Papagei’nin “Video Limbic Learning System” adını verdiği yöntem sayesinde dil öğrenme süresi kısalıyor. En yeni nörobilimsel bilgileri temel alarak, ilgi çekici eğitimleri interaktif videolu dil kurslarına dönüştüren Papagei, böylece eğitimdeki başarı ortalamasını da yükseltiyor. Papagei’nin online öğrenme çözümlerinde “izlemek, işitmek, okumak” eş zamanlı olarak devreye giriyor ve eğitimin kalıcı olmasını sağlıyor. Papagei, hem kişinin kendi kendine öğrenmesi için antrenmanlar (videolu kurslar) hem de dil eğitmenleri ile çevrim içi sınıf antrenmanlar (çevrim içi okul) sunuluyor.

 

Turkcell’lilere özel içerikler

Turkcell Akademi’de tüm eğitimler 35 milyon Turkcell’liye açık ve ücretsiz. Turkcell’lilerin web sitesine üye girişi yapmak için Turkcell’lilerin 2222’ye SIFRE yazıp göndermeleri ve gelen şifreyi kullanmaları yeterli oluyor.

03 Kasım 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR