Güzeloğlu: Mesleki eğitim önemli

Kocaeli’nin yeni valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na tebrik ziyaretleri devam ediyor. Güzeloğlu, önceki gün de ilimizdeki iki ayrı organize sanayi bölges...

BÜYÜT

Kocaeli’nin yeni valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na tebrik ziyaretleri devam ediyor. Güzeloğlu, önceki gün de ilimizdeki iki ayrı organize sanayi bölgesinin yöneticilerini ağırladı. Vali Güzeloğlu’na ilk olarak Alikahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sönmez, Müteşebbis Heyet Başkan vekili Hamit Velioğlu ve Bölge Müdürü Nevzat Göçer konuk oldu.

 

GÜZELLER DE ZİYARETTE

Daha sonra ise Gebze’de bulunan Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan ile yönetim kurulundan Ünal Okyay ve Edip Saitçioğlu Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile bir araya geldi. Konuk OSB yetkilileri, Vali Güzeloğlu’nu yeni görevinden dolayı kutladı. Konukları ile yakından ilgilenen ve çalışmaları hakkında bilgi sahibi olan Güzeloğlu, şöyle konuştu:

 

EĞİTİM-SANAYİ İŞBİRLİĞİ

“Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmede sanayinin ve organize sanayi bölgelerinin önemi büyüktür. Sanayinin ileri teknoloji ile üretim yapabilme adına Ar-Ge çalışmalarına hız verilmeli. Milli gelirde Ar-Ge için ayrılan payın yüzde 3’ler seviyesine çıkartılması gereklidir. Ayrıca eğitim sanayi işbirliği Kocaeli’nde sağlanması için mesleki eğitime önem verilmesi gerekmektedir. Kocaeli bu çalışmalar ile ülkemizin öncüsü olmayı başarabilir. Ana hedefimiz bu amaçları gerçekleştirmektir” dedi.

05 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR