Körfezli Çiftçiler, Çanakkale’yi gezdi

Çiftçiler ve muhtarlar tapulaştırılmanın tamamlandığı Çanakkale’nin Biga ilçesine götürülerek teknik incelemeler yaptırıldı.   ZORUNLU TAPULAŞTIRMA...

Çiftçiler ve muhtarlar tapulaştırılmanın tamamlandığı Çanakkale’nin Biga ilçesine götürülerek teknik incelemeler yaptırıldı.

 

ZORUNLU TAPULAŞTIRMA ALANI

Körfez ilçesi  Cumaköy, Himmetli, Karayakuplu, Kutluca, Osmanlı, Sevindikli ve Sipahiler,Çıraklı Köyleri ile  Derince ilçesi Çavuşlu, Geredeli, Karagöllü, Kaşıkçı, Tahtalı, Terziler ve Toylar köylerinde, “Sulama Alanlarında Arazi Düzenlenmesine Dair Tarım Reformu Kanunu” kapsamında Uygulama Alanı, Zorunlu Toplulaştırma Alanı olarak ilan edildi. Toplulaştırma sahası içerisinde bulunan 15 mahalle muhtarı ve çiftçiler toplulaştırması tamamlanmış olan Çanakkale ilinin Biga ilçesine teknik gezi düzenlendi.  

 

KALABALIK KATILIM

Teknik geziye Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden, Proje sorumlusu Ahmet Ünal, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzden İl Müdür Yardımcısı Ali Koç, Tarımsal Alt Yapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdür V. Emre Katırancı, Körfez İlçe Müdürü Semra Koşumcu, Derince İlçe Müdürü Osman Eyce,  İl ve ilçe müdürlüklerimizde görevli ziraat mühendisleri, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfem, Muhtarlar ve önder çiftçiler katıldı.

 

ÇANAKKALE’DE İNCELEME

Bu teknik gezi Çanakkale ili Biga İlçesi Yeni Çiftlik Köyü,  Tokat Kırı Köyü, Kara Hamzalar Köyünde toplulaştırması tamamlanan alanlar gezilerek burada üretim yapan çiftçilerden ve proje mühendislerinden bilgiler alındı. Köylülerin kaynaşması ve toplulaştırma hakkında görüş alışverişinde bulunmaları sağlandı. Teknik anlamda anlatılanların yaşayanlar tarafından birebir anlatılması, görsel anlamda da arazide tatbikinin görülmesi ve bölge çiftçilerimizin ön yargıyla baktığı toplulaştırma projesine bakış açıları değişmiş oldu. 

06 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR