İşte Kazım Dinç’in yeni partisi!

Tabi bunların büyük bir bölümü kısa zamanda siyaset mezarlığındaki bir yere gömülüyor. Yani ömürleri çok uzun olmuyor. Siyasetçiler de öyle aslında....

Tabi bunların büyük bir bölümü kısa zamanda siyaset mezarlığındaki bir yere gömülüyor. Yani ömürleri çok uzun olmuyor.

Siyasetçiler de öyle aslında. Açıkçası günümüz politik mantıkta yaşı ilerlemiş siyasiler çok rağbet görmüyor. Geçmişte başarılı bir politikacı olarak tanınmış, bugün ise aynı ilgiyi ve rağbeti görmek için sürekli şekilden şekle giren siyasiler de yok değil hani.

Doğru Yol Partisi’nde milletvekili seçilen, bakanlığa kadar yükselen, bu dönemdeki başarıları ile her daim adından söz ettiren Kazım Dinç de siyasetin aslında eskitemediği yüzlerinden birisi.

Garip bir durumdur, kendisi geçtiğimiz günlerde yeni kurulan Adalet Partisi’nin düzenlenen bir programına katılmış. Gelen davet üzerine tabi. Fakat bu davet gerçekten çok genel bir davet olmuş. Zira Kazım Bey, gerçekten çok kibar bir Kandıra beyefendisidir. Davetlere icabet etmek gibi bir meziyeti vardır.

İstanbul’daki bu programın bir özelliği vardı. Yeni partinin İstanbul İl Başkanlığı’na Av. Bülent Onur getirilmiş. Bülent Bey’in atanması ve il binasının açılışı için bir tören düzenlenmiş. Törene bizim eski bakanımız Kazım Dinç de katılmış. Hatta yeni başkan Bülent Onur’a plaketini de Kazım Bey bizzat vermiş.

Meseleyi hemen şöyle bir araştırdık. Haliyle Kazım Bey’in Adalet Partisi’ne üye olan isimler arasında yer aldığını, dahası partinin kurucuları arasında yer aldığını da öğrenmiş olduk.

Evet, Doğru Yol Partisi’nin önemli isimlerinden biri olarak bakanlığa kadar yükselen, Demokrat Parti’de son olarak Mehmet Ağar döneminde milletvekilliğinde birinci sıra için direten, fakat bu koltuğu şimdinin AK Partilisi Cengiz Özdemir’e kaptıran, hakkında AK Parti’ye geçeceği konuşulan Kazım Dinç, Adalet Partisi’ne üye olmuş.

Malum, Adalet Partisi’nin merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in son vasiyeti üzerine kurulduğu söylenir.

Kim bilir, belki Kazım Bey de bu durumdan etkilenmiş olabilir. “Babamızın son vasiyetidir” deyip soluğu Adalet Partisi’nde almıştır, ne dersiniz…

18 Ocak 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR