Aykaç’tan istismar tepkisi

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Aykaç, yaşananların kendilerini rahatsız ettiğini, iktidarın kadınların ve çocukların haklarını korunmasına özen...

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Aykaç, yaşananların kendilerini rahatsız ettiğini, iktidarın kadınların ve çocukların haklarını korunmasına özen göstermediğini dile getirdi.

 

“TÜYLER ÜRPERTİCİ BİR DURUM VAR”

Hükümetin kendileri için paket yasları servis ederken, kadın ve çocukları koruyacak yaslara gelince kaplumbağa hızıyla hareket ettiğini dile getiren Aykaç, “Bu konuda yasal düzenlemeler yapılmadıkça, cinsiyetçi bir tutum izlenmekte, suçu işleyenlerin değil, mağdur olanın suçlandığı olayların yaşanmaktadır. Bu durum tüyler ürperticidir” dedi.

 

İSTİSMARLAR ARTIYOR”

Gerekli ve etkili düzenlemelerin caydırıcılık sağlayacağını dile getiren Aykaç, şöyle konuştu: “Fakat ne yazık ki iktidarın ayrıştırması neticesinde korkunç tablolar ortaya çıkmaktadır. Duyulduğu zaman yer yerinden oynaması gerekirken, iktidar 45 çocuğun mağdur olduğu olayda, araştırmaya dahi engel olmak istemiş, gereken adımlar muhalefetin yanında mecburiyetten yer almıştır. Çocuk istismarlarına her gün yenileri ekleniyor. Bu konuda gereken yapılmalı ve yaşananlar halı altına süpürülmeden sorumlular cezalandırılmalıdır.”

01 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR