Gölcük Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

Gölcük Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Yerel-Sen ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen ve 147 belediye çalışanını ilgi...

Gölcük Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Yerel-Sen ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen ve 147 belediye çalışanını ilgilendiren sözleşmenin ilk oturumu Gölcük Belediyesi’nde yapıldı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in de iştirak ettiği toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Karademir de hazır bulundu.

 

İŞYERİ TEMSİLCİLERİ KATILDI

İşveren temsilcisi olarak Yerel-Sen'i Genel Sekreter Av. Mümtaz Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Yalıya Bilgin ve sendika uzmanlarından Hasan Tenlik ile Murat Aslan temsil etti. Hizmet-İş Sendikası’ndan ise Şube Başkam İdris Ersoy, Muharrem Subaşı ve işyeri temsilcileri katıldı. Oturum öncesinde kısa bir konuşma yapan Başkan Ellibeş, sadece ücret sendikacılığı yapmanın yanlış bir sendikacılık olduğunu dile getirerek yeni dönemde iyi niyet ve samimiyetle belediye çalışanlarına gerekenin yapılacağını söyledi.

 

29 MADDE DEĞERLENDİRİLDİ

Yapılan ilk oturum sonunda işçi sendikası tarafından sunulan 50 maddelik sözleşme teklif taslağındaki 29 maddenin değerlendirilmesi yapıldı. Kalan maddelerin görüşülmesi ise bir sonraki tarihe ertelendi. 

09 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR