Soluduğumuz Hava, İçtiğimiz Su Yaşadığımız Toprak Temiz Olmalı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, GTO Başkanı Nail Çiler ile oda yönetimi ve iş adamlarından oluşan heyeti kabul etti. Büyükş...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, GTO Başkanı Nail Çiler ile oda yönetimi ve iş adamlarından oluşan heyeti kabul etti. Büyükşehir’in sanayici ve iş adamlarıyla örnek projelere imza attığına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Büyükşehir olarak önceliğimiz çevredir. Sanayici ve iş adamlarımız çevre konusunda artık çok daha duyarlı’’ dedi.
 
GTO HEYETİNDEN ZİYARET
Gebze Ticaret Odası(GTO) Başkanı Nail Çiler, GTO Meclis Başkanı Umran Nargül ile oda yöneticileri, sanayici ve iş adamları, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Kalabalık bir ekiple Başkan Karaosmanoğlu’na Büyükşehir’in Gebze’deki hizmet binasında konuk olan GTO heyeti, belediyecilik alanında ilçede yapılan çalışmaları takdirle takip ettiklerini söyledi.
 
İŞ ADAMLARINDAN TEŞEKKÜR
Sanayici ve iş adamlarının çevreye duyarlılık esasıyla hareket ettiğine değinen GTO Başkanı Çiler, ‘’Başkanımız Karaosmanoğlu’nun da destekleriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gebze, üretim ile sanayinin iç içe olduğu bir şehir. Sanayiciler olarak üretmek, yaptığımız üretimle kazanmak, kazandığımızı da yatırıma dönüştürmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Karaosmanoğlu’na bize karşı olan olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkür ediyoruz’’ ifadesini kullandı.
 
ÖRNEK PROJELER ÜRETTİK
Büyükşehir’in Kocaeli’nde sanayici ve iş adamlarıyla Türkiye’ye örnek olacak projeler ürettiğini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Büyükşehir olarak her zaman sanayicimizin, iş adamımızın yanında olduk. Yasalar çerçevesinde yaşanan sorunları çözmek bizim görevimizdir. Samimi olarak sıkıntıların çözümüne çalışıyoruz. Gebze sürekli olarak nüfus artışı yaşayan bir ilçemiz’’ açıklamasını yaptı.
 
ÇARPIK YAPILAŞMAYA İZİN YOK
Gebze bölgesinin artan nüfusa orantılı olarak ulaşımdaki ihtiyaçlarının da karşılanması gerektiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’2004’te göreve geldiğimizde Gebze’nin giriş çıkışı bile belli değildi. Ağır trafik yüküne rağmen hiç kavşak yapılmamış yerlerimiz vardı. Şimdi buralarda ulaşımı rahatlatacak kavşaklar, yollar yaptık. Çevreye duyarlılık noktasında da sanayici ve iş adamlarımız her geçen gün önemli gelişmeler kaydediyor. Soluduğumuz hava, içtiğimiz su, yaşadığımız toprak temiz olmalı. Kocaeli’nde çarpık yapılaşmaya da izin vermiyoruz’’ şeklinde konuştu.

25 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR