Kocaeli’nin milletvekili aday adayları listesi

Ak Parti'de milletvekilliği aday adalığı başvuru tarihi 11 Şubat'ta başlayarak 20 Şubat'ta sona erdi. MHP'de ise milletvekilliği aday adaylık başvuru...

Ak Parti'de milletvekilliği aday adalığı başvuru tarihi 11 Şubat'ta başlayarak 20 Şubat'ta sona erdi.

MHP'de ise milletvekilliği aday adaylık başvurusu başlangıcı olarak 12 Mart tarihi belirlendi.

BBP'de aday adaylığı başvuruları 11 Şubat - 6 Mart tarihleri arasında.

CHP'den milletvekilliği aday adayı olmak isteyenler içinse başvurular direkt olarak Ankara'da bulunan genel merkeze yaptılar. 17 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında CHP'nin adaylık başvuruları yapıldı.

 

Kocaeli’den milletvekilliği aday adaylığı için evrak teslim ederek resmi olarak başvuru yapan kişileri bu haberde bulabilirsiniz. (Yeni başvurular yapıldığında içerik güncellenecektir)

 

 

 

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ'NDEN (AKP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

mahmut-civelek-001.jpg

Mahmut Civelek

1969 yılında Kullar’da doğdu. İlk ve orta ve lise tahsilini Kocaeli’de yaptıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünü bitirdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Civelek, 1994 yılından beri İzmit’te ticaretle uğraşıyor. Mahmut Civelek, siyasete 2001’de AK Parti Kocaeli il yönetim kurulu kurucu üyesi olarak başladı.

Mahmut Civelek, 11 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

alattin-koksal.jpg

Alaettin Köksal

Bir dönem SP GİK Üyeliği yapan Alattin Köksal, uzun zamandır siyasetten uzak duruyordu. Kısa bir süre önce SP İl binasının satılması yönünde tartışmaların odağında kalan Köksal, eski tabanıyla karşı karşıya kalmıştı. Köksal, 22 Aralık 2014 tarihinde SP'den istifa etmişti.

Alaettin Köksal, 11 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

murat-ozturk.jpg

Murat Öztürk

1972 Malatya doğumlu olan Murat Öztürk, Darıca'da ikamet ediyor. Yatırım işiyle ilgilenen Öztürk'ün AKP Maltepe İlçe Teşkilatı'na üyeliği bulunuyor.

Murat Öztürk, 11 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

halit-cokan.jpg

Halit Çokan

Osmaniye doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2 çocuk babası. Arapça ve İngilizce biliyor.

Halit Çokan, 12 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

saban-dogan.jpg

Şaban Doğan

1979 Kartepe doğumlu, işçi olan Şaban Doğan; engelli statüsünden aday olduğu için herhangi bir ücret ödemedi.

Şaban Doğan, 12 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

imad-erdogan.jpg

İmad Erdoğan

1953 Düzce doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu.17 yıl Petrol Ofisi'nde, 10 yıl İZGAZ'da görev aldı. Son iki yıldır Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nda müşavirlik yapıyordu.

İmad Erdoğan, 12 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

recep-bilal-sengun.jpg

Recep Bilal Şengün

1969 doğumlu olan Recep Bilal Şengün ilköğretimini İzmit Ulugazi İlkokulu’nda tamamladı. Ortaöğrenime İzmit İmam Hatip Lisesi’nde başladı fakat babasının görevi dolayısıyla liseye İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde devam etti. Yükseköğrenimini İstanbul Yıldız Üniversitesi’nde makine mühendisi olarak tamamladı. Aynı üniversitenin çevre mühendisliği bölümünde yüksek lisansını yaptı.

Askerliğini Balıkesir’de yaptıktan sonra mühendislik hizmetleri veren ilk iş yerini de orada açtı.

1991 yılında Refah Partisi Balıkesir İl Yönetim Kurulu’na alındı. 1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılmasının ardından belediye iştirak şirketi olan İSTAÇ A.Ş.’de verilen görev üzerine Atık Yakma Tesisleri Şefi olarak çalışmaya başladı. 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi Eyüp-Göktürk Başkanlığı ve Eyüp- Göktürk Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi. Ancak az farkla kazanamadı. 2001 yılında İSTAÇ A.Ş.’de teknik genel müdür yardımcılığı görevine getirildi ve 2004 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 2004- 2009 yılları arasında İZAYDAŞ’ta genel müdürlük yaptı. 2009 yılından itibaren kendi şirketinde çevre-enerji yatırımları danışmanlığı ve inşaat taahhüt hizmetleri vererek ticari faaliyetlerini sürdürüyor. 1993 yılından beri kısa adı TEKDER olan Teknik Elemanlar Derneği’nin üyesi olup 1995-1999 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011- 2015 yılları arasında 3 dönem MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanlığı görevinde bulundu.  2 yıl Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanlığı da yaptı. İngilizce ve Arapça bilen Recep Bilal Şengün evli ve 3 çocuk babası.

Recep Bilal Şengün, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

Recep Bilal Şengün röportajı

akp-003.jpg

hakan-hobek.jpg

Hakan Höbek

1965 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Başarılı bir eğitim süreci geçiren Hakan HÖBEK, çocukluk hayaline İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak ulaştı. 1990 yılında doktor olarak mesleğe ilk adımı attı.

Türkiye'nin önemli devlet hastanelerinde görev yaptıktan sonra 1994 yılında Gebze'nin ilk özel polikliniğini açtı. Sağlık sektöründeki yatırımlarını, sunduğu kaliteli hizmetlerle büyüten HÖBEK, 2003 yılında Gebze Merkez Hastanesi'ni kurdu. Hastanenin açılışını o dönemde başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

AK Parti'nin Türk siyasetine girmesiyle birlikte siyasi hizmetleri başladı. 2002 yılında AK Parti'den Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. Devam eden süreçte Darıca ilçesi Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) başkanlığı görevini üstlenerek partisini Darıca'da seçime hazırladı.

AK Parti Kocaeli il başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürüttü. AK Parti Darıca ilçe başkanı olarak görev yaptı.

Küçük yaşlarda geçirdiği çocuk felci nedeniyle sol bacağından engelli olan Hakan Höbek, hayatını engelli sorunları üzerine adadı. Meslek ve özel hayatı boyunca engelli vatandaşlarımız için yerel ve ulusal projeler üretti. Aktif görev aldığı birçok dernekte engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gündeme taşıdı.

Sahibi olduğu hastanede engellilere sunduğu ücretsiz sağlık hizmetleri ile toplumun geniş kesimlerinden ve sivil toplum örgütlerinden takdir topladı. İş dünyası, hemşeri dernekleri ve görev aldığı tüm oluşumlarda engellilere daha yaşanabilir bir hayat sunma adına hazırladığı çalışmaların hayata geçmesini sağladı.

Bu kapsamda AK Parti'nin 2023 Türkiye vizyonuna hizmet etmek ve ülkemizdeki engelli statüsünü taşıyan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm ortağı olmak için 25. dönem milletvekili aday adayı oldu.

İyi derecede İngilizce bilen Hakan Höbek evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hakan Höbek, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

Hakan Höbek röportajı için tıklayın

akp-003.jpg

cemalettin-kafli.jpg

Cemalettin Kaflı

Cemalettin Kaflı, 1971 Üsküdar doğumlu. İlk öğretimini İstasyon Mahallesinde tamamladı. Ardından Gebze İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Gebze’de 15 yıldır avukatlık yapıyor. 5 yıldır da AK Parti Gebze ilçe teşkilatında görev yaptı.

Cemalettin Kaflı, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

zehra-coskun.jpg

Zehra Coşkun Salih

1967 Batman doğumlu. Aslen Diyarbakır Erganili olan Zehra Coşkun Salih, 45 yıldır Körfez İlçe’de ikamet ediyor. 21 yıldır diş hekimliği yapıyor. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu ve Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Lisans yaptı. Evli ve 1 çocuk annesi. İyi derecede İngilizce biliyor. 

Zehra Coşkun Salih, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

kadir-cildiz.jpg

Kadir Çildiz

1985 Kars Sarıkamış doğumlu olan Çildiz, KOÜ Köseköy Meslek Yüksek Okulu Biyomedikal bölümü mezunu. Derince’de ikamet eden Çildiz evli ve 3 çocuk babası. Özel bir şirkette çalışıyor. 2012 yılından bu yana AKP içerisinde siyaset yapıyor.

Kadir Çildiz, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

serkan-seyhan.jpg

Serkan Seyhan

1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’de tamamladı. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olan Serkan Seyhan, sırasıyla; 2002 yılında Kocaeli’de yüksek öğrenim yurt müdürlüğü, Ankara’da otel müdürlüğü, yine Ankara’da bir özel okullar zincirinin eğitim koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Kendisi halen uluslararası bir holdingde kalite yönetim sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Yaşamı boyunca birçok kitap, film ve konferansa imza atmış olan Serkan Seyhan, yurtdışı projelerinde aldığı görevlerle de tanınmaktadır. (Cezayir, İran Kalite Yönetim Projeleri, Suriye Medeniyetler Atlası Fizibilite Çalışması) Seyhan, İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk sahibidir.

Serkan Seyhan, 14 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

Serkan Seyhan röportajı

akp-003.jpg

halil-ibrahim-keles.jpg

Halil İbrahim Keleşoğlu

1965 Trabzon Of doğumlu. Evli ve dört çocuk babası. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Okan Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi yüksek lisans yaptı. 4 dönem Eğitim Bir-Sen'de şube başkanlığı yaptı. Memur-Sen'de de eski İl Temsilcisi gibi görevler yapan Keleşoğlu son olarak Muammer Dereli Fen Lisesi'nde müdür olarak görev alıyordu. Keleşoğlu, müdürlük görevinden istifa ederek AKP'den milletvekili aday adayı oldu. Bu güne kadar; Eğitim-Bir-Sen Körfez İlçe yöneticiliği ve başkanlığı, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Kurucu Başkanlığını yapan Keleşoğlu, bu görevini dört dönem daha sürdürdü. Ayrıca iki dönem Memur-Sen Kocaeli İl Başkanlığı, üç dönem de Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanlığı görevini yürüten Halil İbrahim Keleşoğlu, bir dönem Kocaeli Kent Konseyi Kurucu yöneticilikte bulunacak. Keleşoğlu ayrıca Kocaeli Sivil Anayasa Platformu Başkanlığı, Kocaeli Başörtüsüne Özgürlük Platformu Başkanlığı, iki dönem Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği ve bir dönem de Memur-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Halil İbrahim Keleşoğlu, 14 Şubat Cumartesi günü başvurusunu yaptı.

Halil İbrahim Keleşoğlu röportajı

akp-003.jpg

ilyas-seker.jpg

İlyas Şeker

İlyas Şeker, 30 Mayıs 1960'ta Erzurum Şenkaya'da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Kibret'tir.

Harita Kadastro Yüksek Mühendisi; Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu ile Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını YTÜ'de yaptı.1978'te Bursa Orhaneli Kadastro Müdürlüğünde göreve başladı. 1984'te Tapu Sicil Müdür Yardımcısı oldu. YTÜ'de mühendis olarak görev yaptı. 1985'te ortağı olduğu Denge Harita Şirketini kurdu. Planlama, imar, altyapı ve kamulaştırma projeleri konularında çalıştı. Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyeleri Meclis Üyelikleri ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulundu. İmar Komisyonu ve diğer komisyonlarda da görev yaptı. Türkiye'de ilk kez il sınırlarını kapsayan çevre düzen ve nazım imar planlarının yapımında aktif rol aldı. Kızılay, MÜSİAD, Mazlumder, İlim Yayma Cemiyeti, Ayışığı Derneği, Mimar-Mühendisler Grubu Yıldız Mezunları Derneği ile Kocaeli Ticaret ve Harita Kadastro Mühendisleri Odaları üyelikleri bulunmaktadır.Orta düzeyde İngilizce bilen Şeker, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlyas Şeker, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

zeki-aygun.jpg

Zeki Aygün

Zeki Aygün, 22 Temmuz 1953'te Kocaeli Derince'de doğdu. Babasının adı Muhammet, annesinin adı Fatma'dır.

Elektrik Mühendisi; İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünü bitirdi.Lüleburgaz Doysan Yağ Sanayi ile Düzce Timak Tarım Aletleri Fabrika inşaatlarında elektrik şantiye şefi ve yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1979-1981 yılları arasında serbest elektrik mühendisi olarak çalıştı. 1981'de Ünka İnş. Tes. San. ve Tic. Ltd. Şirketini kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. 1996'da MÜSİAD üyesi oldu ve çeşitli görevler üstlendi.Orta düzeyde İngilizce bilen Aygün, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Zeki Aygün, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

hasan-aydinlik.jpg

Hasan Aydınlık

1973 yılında Denizli’de doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1996 yılında mezun oldu. 1996 – 2004 yılları arasında Yozgat’ta görev yaptıktan sonra, 2004’de Karamürsel Devlet Hastanesi'ne, 2005’de Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne, 2012 yılında ise Kamu Hastaneleri Kurumu Kocaeli İli Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreterliğine getirildi. 31 Aralık 2014 tarihinde de bu görevinden alındı.

Hasan Aydınlık, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

mehmet-akif-yilmaz.jpg

Mehmet Akif Yılmaz

1975 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu Kocaeli Mehmet Ali Paşa Mahallesi 27 Mayıs İlkokulu’nda okudu.  Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi İslam Tarihi bölümünde Doktora Eğitimi ile devam etmekte. AK Parti Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın oğlu. Evli ve iki çocuk babası.

Mehmet Akif Yılmaz, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

mehmet-ali-okur.jpg

Mehmet Ali Okur

4 Ağustos 1973'te Tokat Turhal'da doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Hatice'dir. Newport Uluslararası Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.Zemin kaplama ve otomotiv sanayi alanında bir çok bayiliği olan ithalat ve ihracat yapan aile şirketinin ortaklığını yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Okur, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet Akli Okur, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

erol-ozavci.jpg

Erol Özavcı

Erol Özavcı, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a destek vermek amacıyla üstünde Erdoğan'ın fotoğraflarının olduğu otomobil ile Van'a kadar gitmişti. Aslen Vanlı olan Özavcı, 1978 yılında Gebze'de doğdu. Evli ve 4 çocuk babası. Ön Lisans eğitimini ise Kocaeli Üniversitesi Lojistik Bölümü'nde tamamladı. 

Erol Özavcı, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

ali-uzer.jpg

Ali Uzer

1959 yılında İstanbul'da doğdu. Evli ve 1 çocuk babası olan Uzer, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden tamamladı ve PTT'den emekli oldu.

Ali Uzer, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

huseyin-yusuf.jpg

Hüseyin Yusuf

1972 Trabzon doğumlu. 42 yıldır Kocaeli’de ikamet ediyor. Uludağ Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Mali Müşavir olan Hüseyin Yusuf evli ve 4 çocuk babası. 

Hüseyin Yusuf, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

ismail-baris.jpg

İsmail Barış

1956 yılında Gölcük'te doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Yüksek Öğrenimini Kocaeli’de Sevk ve İdarecilik Bölümü ve Bursa’da İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora yaparak, “İktisat Doktoru” unvanı aldı.1994-1999 yerel seçimlerinde iki dönem Gölcük Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bu görevini 2004 yılı yerel seçimlerine kadar sürdürdü. 2004 yılından sonra Başbakan Danışmanlığı görevini üstlendi. 2004 tarihinde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na Genel Müdür olarak görevlendirildi. Genel Müdürlüklerin kapanmasıyla bu görevden ayrıldı. Şu anda Üsküdar Üniversitesi'nden Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

İsmail Barış, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

adnan-kurt.jpg

Adnan Kurt

1965 Muş doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi İktisat ve İTÜ Fizik Mühendisliği Bölümü mezunu. Şu anda bilişim sektöründe çalışıyor.

Adnan Kurt, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

sami-cakir.jpg

Sami Çakır

1958 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Siyasete 1973 yılında Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları ile başladı. Refah Partisi, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR Vakfı’nda görevler aldı. Albaraka Türk Katılım Bankası'nın Konya, Adana ve Kocaeli Şube Müdürlükleri yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde AKP'den 8'inci sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Sami Çakır, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

seyfettin-ozturk.jpg

Seyfettin Öztürk

1956 Muş doğumlu.  2015 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.  Daha önce Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanlığı, Has Parti GİK Üyeliği görevlerini yaptı. Evli ve 4 çocuk babası olan Öztürk orta seviyede Arapça biliyor.

Seyfettin Öztürk, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

ercument-sahin.jpg

Ercüment Şahin

1958 Kandıra doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro mezunu. 1994’te Kandıra Belediye Başkanlığı yaptı. Evli ve iki çocuk babası. 1994 yılında DYP’den milletvekili adayı oldu. 2008-2010 yıllarında Demokrat Parti İl Başkanı oldu.

Ercüment Şahin, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı

akp-003.jpg

oktay-yavlal.jpg

Oktay Yavlal

1967 Kars Sarıkamış doğumlu, İş adamı-Mühendis olan Oktay Yavlal, 2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kütahya İl Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve bir çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

Oktay Yavlal, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı

akp-003.jpg

adnan-senol.jpg

Adnan Şenol

1956 Gölcük doğumlu. 1980 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.  2002 yılına kadar öğretmenlik yaptı. 2002-2008 yılları arası Memur Sen Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 2008’den sonra eğitime geri döndü. Evli 3 çocuk babası. Türkiye Muay Tai Federasyonu Eğitimden Sorumlu As Başkanı. Çok sayıda STK’larda kurucu ilçe başkalığı ve KİHMED başkanlığı görevlerinde bulundu.

Adnan Şenol, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

ceyhun-yalcin.jpg

Ceyhun Yalçın

Kocaeli Otomobil Sporları Derneği'nde başkanlık yapmaktadır.

Ceyhun Yalçın, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

mehdi-tasdan.jpg

Mehdi Taşdan

1987 Van doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme 1. Sınıf öğrencisi. Evli ve iki çocuk babası. Kocaeli’de faaliyet gösteren Ervan İnşaat’ın sahibi. 25 yıldır Karamürsel’de ikamet ediyor.

Mehdi Taşdan, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

ercan-ozdemir.jpg

Ercan Özdemir

1989 Gebze doğumlu. Anadolu Üniversiteli İktisat mezunu. Gebze’de bulunan Özdemir inşaatta müteahhitlik yapıyor. Evli çocuğu yok. MHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

Ercan Özdemir, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

mehmet-batuk.jpg

Mehmet Batuk

1963 Samsun doğumlu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Felsefesi Bölümü’nde master yaptı. Almanca ve Arapça biliyor. Eğitimciler Birliği Sendikası Gebze Şube Başkanlığı yaptı. 21. dönem Kocaeli Milletvekiliydi. Evli ve 2 çocuk babası.

Mehmet Batuk, 19 Şubat Perşembe günü başvusunu yaptı.

akp-003.jpg

eyup-ayar.jpg

Eyüp Ayar

19 Ocak 1952 yılında Sakarya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Meslek Teknoloji Yüksek Okulu İşletme mezunu. Yapı Kooperatif Başkanlığı ve Amatör Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 22. Dönem AK Parti Kocaeli Milletvekili. Evli, iki çocuk babası.

Eyüp Ayar, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

yalcin-costur.jpg

Yalçın Coştur

Aslen Giresunlu olan Yalçın Coştur, 30 Mayıs 1975 yılında Berlin’de doğdu. 1979 yılında Gebze’ye ailesi ile birlikte yerleşti. 1990 yılında Fatih ilköğretim okulundan, 1992 yılında ise Gebze Sarkuysan Lisesi'nden mezun oldu. Üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünde okuyan Coştur, bu okuldan 1997 yılında mezun oldu. 1999 yılında kısa dönem er olarak askerlik hizmetini tamamladı. Mali müşavir olan Coştur, İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yalçın Coştur, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

yunus-bayraktar.jpg

Yunus Bayraktar

1963 Bolu Gerede doğumlu. Devlet memuru olarak emekli oldu. 14 yaşından beri işitme engelli. Evli ve 3 çocuk babası.

Yunus Bayraktar, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

bunyamin-dogruer.jpg

Bünyamin Doğruer

1964 Yozgat'ta doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu ve şu anda Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde meslek öğretmeni olarak görev yapıyor.

Bünyamin Doğruer, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

yilmaz-bingol.jpg

Yılmaz Bingöl

1970 yılında Bingöl doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu. Evli bir çocuk babası. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevi yaptı.

Yılmaz Bingöl, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

mehmet-karayel.jpg

Mehmet Karayel

Bedensel engelli Mehmet Karayel, 25. Dönem AK Parti milletvekili olabilmek için, milletvekili aday adaylığı başvuru formunu İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a verdi.  Karayel, 1974 İzmit doğumlu.

Mehmet Karayel, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

gulumser-akkoyunoglu.jpg

Gülümser Akkoyunoğlu

2 Şubat 1973 tarihinde Kadıköy'de doğdu. Evli ve 2 çocuk annesi. Kartal Ticaret Meslek Lisesi Bankacılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Türk Ticaret Bankası'nda 15 yıl yönetici olarak görev yaptı. Buse Gayrimenkul ve İnşaat Şirketi'nin sahibi. Şu anda Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü'nde okuyor. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Gebze Belediyesi Meclis üyesi kontenjanında yer aldı.

Gülümser Akkoyunoğlu, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

tulay-cirak.jpg

Tülay Çırak

1984 İstanbul’da doğdu. İlkokulu Kocatepe İlkokulu'nda, Ortaokul ve lise öğrenimini Derince İmam Hatip'te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde HAS Parti’de Kocaeli 3. Sıra Milletvekili adayı oldu. 

Tülay Çırak, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

zeki-cansi.jpg

Zeki Canşi

1964 Ağrı doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. Ticaretle uğraşıyor. Eski Mazlum-Der Derneği’nin Kurucu Başkanı. Evli ve 3 çocuk babası. 3 dönemdir AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Zeki Canşi, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

murat-atar.jpg

Murat Atar

26 Kasım 1975 tarihinde İzmit'te doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlk, orta ve lise eğitimini Gölcük'te tamamladı. Lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde başladı ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 16 yıldır enerji tesisleri, elektrik altyapısı ve proje birimlerinde mühendisliğin çeşitli kademelerinde çalıştı. 1999-2007 yılları arasında DYP Gölcük İlçe Teşkilatı'nda gençlik kolları yöneticisi, ilçe yöneticisi ve ilçe başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2004 yılındaki yerel seçimlerde DYP Gölcük İlçe Belediye Meclis üyesi kontenjan adayı olarak seçime katıldı. 2012 yılında AKP Gölcük İlçe Teşkilatı'na üye oldu. 

Murat Atar, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

eyup-karagulle.jpg

Eyüp Karagülle

1964 Erzurum doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul’da avukatlık yapıyor.  Darıca’da ikamet ediyor. Evli 3 çocuk babası. 2012 yılından beri AK Partiye üye.

Eyüp Karagülle, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

sinan-kartal.jpg

Sinan Kartal

1962 yılında Erzincan'da doğdu. Evli ve 4 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü'nde önlisans eğitimini aldıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 'Kamu Hukuku Anabilim Dalı'nda yüksek lisans öğrenimini yapıyor. 2004 yılındaki yerel seçimlerde AKP Erzincan İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. 2007 yılında da Erzincan İl Genel Meclis Başkanlığı'na seçildi. 

Sinan Kartal, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

erkan-aksoy.jpg

Erkan Aksoy

1965 yılında İzmit'te doğdu. Evli 3 çocuk babası. 2 dönemdir İzmit Belediyesi'nde meclis üyesi olarak görev yaptı.

Erkan Aksoy, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

zafer-alkan.jpg

Zafer Alkan

1984 Kadıköy doğumlu. Kocaeli’de ikamet ediyor. İlkokulu Çayırova 24 Kasım İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve liseyi Gebze İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere'nin Nottingham şehrinde Bilgi Teknolojileri Yönetimi üzerine yaptı. Evli ve 1 çocuk babası.

Zafer Alkan, başvurusunu 19 Şubat Perşembe günü yaptı.

akp-003.jpg

oztekin-kasukci.jpg

Öztekin Kaşukci

1964 yılında Kars'ta doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. İlköğretimi Kars'ta, ortaokul ve liseyi Derince'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından verilen İstihdam Uzmanlığı, TSE tarafından Kalite Yönetim Sistemi Uzmanlığı ve Denetçiliği, Ankara Siyasal Bilimler Fakültesi İstihdam Danışmanlığı İl İnsan Kaynakları Eğitim ve Yöneticilik Eğitim başarı sertifikalarını aldı. 7 yıl Gebze, 1 yıl Samsun İl Müdürlüğü, 28 Şubat 2009 yılından beri de Kocaeli İl Müdürü olarak görev aldı. 

Öztekin Kaşukci, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

serap-eksi.jpg

Serap Ekşi

1985 yılında İzmit'te doğdu. Evli ve 1 çocuk annesi. Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Şu anda Kocaeli Üniversitesi'nde 'Kamu Hukuku' yüksek lisansını yapıyor. KOTO eski Meclis Başkanı ve işadamı Recep Ekşi'nin kızı olan Serap Ekşi, önceki dönemde Mahmut Civelek'in il yönetim kurulunda yer alıyordu.

Serap Ekşi, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

fikri-isik-005.jpg

Fikri Işık

13.09.1965 Gümüşhane doğumlu. İlkokulu Hereke Sümer İlkokulunda, ortaokul ve liseyi İzmit İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Öğretmenliği Bölümünde 1989 yılında tamamladı. Askerlik görevini 1991 yılında kısa dönem olarak Denizli ve İstanbul Harbiye Orduevinde tamamladı. 1999 yılında Fazilet Partisi’nden Hereke Belediye Başkan adayı oldu. 20 Ekim 2001 tarihinde kurucu il başkanı Nihat Ergün’ün daveti üzerine AK Parti Kocaeli kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve AR-Ge’den sorumlu il başkan yardımcısı olarak göreve başladı. 22 Haziran 2003 tarihinde Ak Parti Kocaeli 1. Olağan İl Kongresinde il başkanlığına seçildi.15 Nisan 2006’da yapılan 2. Olağan İl Kongresinde il başkanlığı görevine ikinci kez seçildi. 31 Ocak 2013 tarihinden 26 Aralık 2013 tarihine kadar T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürdü. 26 Aralık 2013 yılında Nihat Ergün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini devraldı.  Halen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürütmekte. Evli 4 çocuk babası. 

Fikri Işık, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

hatice-ayden.jpg

Hatice Ayden

1955 Kayseri’de doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimimi Kayseri Develi’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İşletme bölümü mezunu olan Ayden, Emniyet Genel Müdürlüğü siyasi şubede polis memuru olarak 10 yıl görev yaptı. Bu görevden sonra, İMKB’de çalışma hayatımı sürdürdü ve oradan emekli oldu. Bu esnada ve halen de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev yaptı. Hatice Ayden uzun süredir Gebze de ikamet etmekte.

Hatice Ayden, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

yahya-coskun.jpg

Yahya Coşkun

1986 Karamürsel'de doğdu. Evli 2 çocuk babası. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu. TÜBİTAK Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapıyordu. Şu anda Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. Mavi Marmara gazisi. Ülke TV ve TRT Türk'te de görev yaptı.

Yahya Coşkun, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

sahin-ayyildiz.jpg

Şahin Ayyıldız
Refhan Tümer Lisesi mezunu. Ayyıldız Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanıdır. 1972 Van doğumlu. Lise mezunu. Körfez ilçede ticaret yapıyor. 1992 yılından bu yana Körfez ilçede ikamet ediyor. Evli ve 4 çocuk babası. Ayyıldız geçtiğimiz genel seçimlerde de milletvekili aday adayı olmuştu.

Şahin Ayyıldız, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

yesim-ayaz-dagci.jpg

Yeşim Ayaz Dağcı

1976 Gebze'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Seramik Bölümü mezunu.  Çayırova Halk Eğitim Merkezi'nde mesleki dersler verdi. 2012 yılında AKP'ye üye oldu. Gebze Yenikent Mahallesi Başkan Yardımcılığı yaptı. 2014 yılında da Gebze meclis üyesi aday adayı oldu. Evli ve 3 çocuk annesi.

Yeşim Ayaz Dağcı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

can-ak.jpg

Can Ak

1979’da Bursa’da doğdu. 13 yıldır Gebze’de ikamet ediyor. 2001 yılında terörle mücadele ekibinde Erzincan’da gazi oldu.  Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun olan Ak, tahsil hayatını liseyle noktaladı. Partiye bu yıl üye olan Ak, başvuru yapan 7. engelli aday adayı oldu. Bekar.

Can Ak, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

figen-urun.jpg

Figen Ürün

1966 İstanbul doğumlu. Kandıra Lisesi mezunu. Ev Hanımı. Bedensel engelli olduğu için evraklarını Kamil Ürün teslim etti. Evli bir çocuk annesi Kandıra’da ikamet ediyor. İlk kez siyasete atılıyor. 

Figen Ürün'ün başvurusu 20 Şubat Cuma günü eşi tarafından yapıldı.

akp-003.jpg

abdullah-zorlu.jpg

Abdullah Zorlu

1964 İzmit doğumlu olan Abdullah Zorlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Serbest avukatlık yapan Zorlu, İzmit’te ikamet ediyor evli ve 2 çocuk babası. 199-2004 yılları arasında CHP’den İzmit Belediye Meclis Üyeliği yapan Zorlu, CHP il delegesi görevinde de bulundu.

Abdullah Zorlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

davut-coskun-siviloglu.jpg

Davut Coşkun Şiviloğlu

1969 İstanbul doğumlu olan Davut Coşkun Şiviloğlu, Alikahya’da ikamet ediyor. Evli, çocuğu yok. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği mezunu. İnşaat firması yok. Siyasete ilk kez katılıyor.

Davut Coşkun Şiviloğlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

İbrahim Dalgalı

1982 Bingöl'de doğdu. Dilovası'nda ikamet ediyor. Gıda Perakendeciliği yapıyor. Dilovası Çok Programlı Lisesi'nden mezun oldu. Partiye üyeliği bulunmuyor. Evli ve  2 çocuk babası.

İbrahim Dalgalı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

hasan-olgun.jpg

Hasan Olgun

1953 Derince doğumlu. 6 üniversite okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. SSK emeklisi. Evli, çocuğu yok. 2009 yılında Derince Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Hasan Olgun, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

radiye-sezer-katircioglu.jpg

Radiye Sezer Katırcıoğlu

1965 Malatya'da doğdu. Evli 2 çocuk annesi. Ankara'da ikamet ediyor. Atılım Üniversitesi Kamu Siyaset Siyasal Bilimler Yüksek Lisansı'ndan mezun oldu. Türk Diyanet Vakfı KAGEM ve Sosyal Projeler Birimi Uzmanı olarak görev yaptı. Daha öncede AKP Kocaeli İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Kadın Kolları Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve MYK üyesi olarak görev aldı.

Radiye Sezer Katırcıoğlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

mustafa-soydabas.jpg

Mustafa Soydabaş

1959 yılında İzmit'te doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Ayrıca Kocaeli Üniversite İşletme ve İktisat Enstitüsü Yönetim ve İşletme Programı'nı bitirdi. İzmit Belediyesi'nde İmar ve Fen İşleri Müdürlükleri'nde çalıştı. 1999 yılındaki yerel seçimlerde BBP İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı. 2004 yılındaki yerel seçimlerde de AKP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı oldu. 5 yıl Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Genel Sekreter Yardımcılığı'nı yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde AKP Kocaeli milletvekili aday adayı oldu.

Mustafa Soydabaş, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

nesimi-omeroglu-001.jpg

Nesimi Ömeroğlu

1970 yılında Ağrı’da doğan Nesimi Ömerdoğlu, Mısır El Ezher Üniversitesi İslam Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. Evli 3 çocuk babası ve Kuveyt Türk Toplumu Başkanı. İyi derecede İngilizce, Kürtçe, Arapça ve Osmanlıca bilmektedir. Ömeroğlu ayrıca Kuveyt Bakan Yardımcısının danışmanı olarak görev yapıyordu.

Nesimi Ömeroğlu, başvurusunda Kocaeli'yi 2. sırada yazdığı için adaylığı kendi ili olan Ağrı'ya kaydırıldı.

Nesimi Ömeroğlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

cihan-duren.jpg

Cihan Düren

1957 İzmit doğumlu. Evli 2 çocuk babası. Fatih Ticaret Lisesi mezunu. Engelli statüsünden başvurdu.

Cihan Düren, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

senol-cicek.jpg

Şenol Çiçek

1978 Muğla'da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. Gazete sahibi.

Şenol Çiçek, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

tarkan-turker.jpg

Tarkan Türker

1989 yılında Erzurum'da doğdu. Bekar. Taşıma ve Turizm işi ile ilgileniyor. Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümü mezunu. İstanbul ‘da AK Parti Gençlik Kolları üyeliği var. Tuzla’da yaşıyor.

Tarkan Türker, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

vildan-dogan.jpg

Vildan Doğan

1985 Erzurum'da doğdu. Bekar. Atatürk Üniversitesi Analitik Kimya Bölümü mezunu. Şu anda Sakarya Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği okuyor. 2006 yılından beri Erzurum Gençlik Kolları'nda üye.

Vildan Doğan, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

sema-akcay.jpg

Sema Akçay

1973 yılında Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Evli ve 1 çocuk annesi. Gebze’de muhasebecilik yapıyor. Kendi şirketi olan Akçay, 2014 yerel seçimlerinde Çayırova Belediyesi’ne meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

akp-003.jpg

yucel-nazli.jpg

Yücel Nazlı

1965 yılında Gümüşhane'de doğdu. Evli ve 1 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1989 yılından beri Serbest Mali Müşavir olarak görevini sürdürüyor. Kocaeli SMMM Odası Gebze Temsilcisi ve Meclis üyeliği yaptı. Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkan Yardımcılığı da yaptı. 2004-2009 yılları arasında Kocaeli İl Genel Meclisi'nde, AKP Gebze'den il meclis üyesi olarak görev yaptı. İl Genel Meclisi Daimi Encümenliği ve Milli Eğitim Komisyonu ve Avrupa Birliği Komisyon üyeliklerinde bulundu.

Yücel Nazlı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

sukriye-kiyga.jpg

Şükriye Kıyga

1962 İzmit doğumlu. Bekar.  Kocaeli Üniversitesi Kullar Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi, Anadolu Üniversitesi İşletme,  Marmara Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Pedagojik Formasyon, BSF Akademi Üniversitesi Gazetecilik mezunu.  AK Parti Merkez ilçe kurucu üyesi.

Şükriye Kıyga, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

osman-kalkan.jpg

Osman Kalkan

Harb-İş Sendikası Sağlık Derneği’nin 2'inci dönem Genel Başkanlığı ve Harb-İş Genel Başkan Danışmanlığı görevini yapan Osman Kalkan, 1972 yılında Adapazarı’nda doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Kocaeli Üniversitesi Elektrik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezunu, Gölcük Tersanesi Komutanlığı Denizaltı Overhol Ana Elektrik Santrali'nden emekli oldu. Kalkan, DSP eski il başkanı olarak da görev yaptı.

Osman Kalkan, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg

yasar-ellialti.jpg

Yaşar Ellialtı

1979 Kayseri doğumlu., İzmit’te ikamet ediyor. Evli ve 3 çocuk babası. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul’da tamamlayan Ellialtı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi’nde de Sosyoloji Yüksek Lisansı yapıyor. Kocaeli Tıp Merkezi ortaklarından.

Yaşar Ellialtı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı

akp-003.jpg

can-unal-kirat.jpg

Can Ünal Kırat

1975 Kandıra doğumlu. İstanbul’da yaşıyor. Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler İngilizce mezunu. İş Kadını.  Evli çocuğu yok. Eşiyle birlikte otomobil sektöründe çalışıyor.

 

akp-003.jpg

emine-ergul.jpg

Emine Ergül

1966 Karamürsel doğumlu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Evli üç çocuk annesi. 13 yıldır parti içinde yer alıyor. 2008’de bu yana Kadın Kolları MYK üyesi olarak görev yapıyor.

akp-003.jpg

ayse-muge-olsen.jpg

Ayşe Müge Olşen

1969 Ardahan doğumlu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Mezun olduğu yıl Körfez 50. Yıl Lisesinde bir yıl süreyle sözleşmeli İngilizce öğretmenliği yaptı. 1990 yılından itibaren 8 yıl SSK İzmit Hastanesi’nde sorumlu eczacılık görevini yaptı. 1998 yılında kendi eczanesini açtı. Evli 2 çocuk annesi. 2003 yılından itibaren AKP içerisinde siyaset yapıyor. Zeki Aygün’ün il başkanlığı döneminde il sekreterliği yapan ve 2011 yılında milletvekili aday adayı olan Olşen, 9’uncu sırada milletvekili adayı gösterildi. Milletvekili seçilememesinin ardından İl Başkanı Mahmut Civelek tarafından tekrar il yönetimine alınan Olşen, yeniden İl Sekreterliği görevi verildi.

akp-003.jpg

 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NDEN (CHP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

ali-haymanali.jpg

Ali Haymanalı
Seydişehir Alüminyum tesislerinde Özgür Alüminyum İş ve Çağdaş Metal İş sendikasında yönetim kurulu üyeliği, Petkim Petrokimya Yarımca Şubesinde işyeri temsilciliği ve yönetim kurulu üyeliği yapan Ali Haymanalı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nde meclis üyeliği görevlerini de yürütmüştür. 1952 yılında Konya’da dünyaya gelen Haymanalı endüstri meslek lisesi mezunu.

Ali Haymanalı, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg

ayhan-mutlu.jpg

Ayhan Mutlu

1982 Bulgaristan doğumlu. Üniversitelere giriş sınavında Fen puanında Türkiye 21.’si olarak Çapa Tıp Fakültesini ikinci sıradan kazandı. Liselerden giren adaylar içinde Türkiye’de en yüksek puanı alan kişi oldu. Üniversitelerarası Türkiye satranç şampiyonu. Şiir dalında ödüllü, 2 kez televizyonda  bilgi yarışmasına katılıp yine ödül alan biri. Evli ve bir kız çocuğu babası. İki ana dalda birden uzmanlık sahibi; Kardiyoloji ve İç Hastalıkları. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin en çok tanınan ve sevilen doktorlarından.

Ayhan Mutlu, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg

kanko.jpg

Muhip Kanko

1965 yılında Hozat'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Mersin' de okudu. 1983 yılında Çukurova Tıp Fakültesini kazandı ve 1989 yılında tıp doktoru unvanını aldı.1989-1991 yılları arasında Tunceli Pertek'te mecbur

11 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

16

düzeltme - CHP adaylarından turan dumlunun açıklamasını okudum.SHP AÇILIMI Yanlış yapıldıuğını düşünüyorum konrol edermisiniz.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
15

Mehdi Artvinli - Rezil herif Artvin Borçkalıyım diye yazmış Din düşmanı kürt faşist partisi hdp den aday oluyor sıkıyorsa Borçka'da Artvin'de hdp liyimde seni bak neye çeviriyorlar sen olsan olsan hemşinli olursun rezil Artvinliyim deme!ŞUNDA İYİ BİL ARTVİN KUMAN(KIPÇAK)TÜRK YURDUDUR!! NE GÜRCÜDÜR NEDE LAZ!

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
14

DEFNE C. - 2 GÜNDÜR LİSTE GÜNCELLENMİYOR?

Editörün Notu: 1-2 saat içerisinde güncellenecek. Gecikme için özür dilerim.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
13

DARICALI - hepsi iş adamı falancı filancı, halkın içinden gelen aday sayısı 2-3 tane? neden bu kadar azlar. NEDEN HALKI HALK DEĞİLDE PARASI OLAN TEMSİL EDİYOR. BU DÜZENE DUR DEMELİ.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
12

hakiki izmitli - Acaba bu kişiler nereli ? niçin yazmadınız ? heryerde Trabzonluyuz, Rizeliyiz ...diye nara atan kişiler ne zaman İZMİTLİ oldular acaba. lütfen doruları yazalım...

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
11

İzmitli - KOCAELİYİ EVLATLARI YÖNETMELİ;Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar.Her parti bunu benimsemeli..

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
10

admin - kocaelide bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.. skandal Kocaeli körfez belediye başkanlığında çalışmakta olan 657 sayılı devlet memurlarından emeklilliği dolan 30un üzerinde bulunan personelin içerisinden sadece 10 kişiyi ayırarak ve bunların secimin ardından göreve gelen yönetim bahsetmiş olduğum sadce 10 kişinin sosyal denge ve yemk parası altında verilen yardımları emekli olmazsanız keserim diyerekten 15 mayıstan itibaren kesmiştir.ayrıca 25 gun öncesinden ayn kişileri surgun olarak yukara ve asagı herekeye görvlendirmiştir ve bunların içinde bununan zabıta memur kadrosunda bununan memur arkadaşlarında devletin vermiş olduğu maktuh mesai ucretinide kesmiştir bence devletin cıkarmiş olduğu yasaya göre 65 emeklilik yaşı uygun göruldugu halde körfez belediyesinn kanunları turkiye cumhuriyeti yasalarını ustunde görüp memurları zor durumda bırakıyorlar... adaletli bir ülkede yasadıgımız burdan belli

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
09

YANDAŞ - NEDEN SADECE AKP ADAYLARI VAR?

SİZDE YANDAŞ OLAMAZSINIZ,YANDAŞCIK OLURSUNUZ

Editörün Notu: Sadece AKP'de aday adaylığı başvuruları başladı. Haberde de yazıldığı üzere diğer partilerde henüz aday adaylığı başvuru süreci başlamamıştır. Diğer partilerde de sürecin başlayarak resmi bavurular yapıldığı anda aday adayları listeye eklenecektir.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
08

düzeltme - CHP adaylarından turan dumlunun açıklamasını okudum.SHP AÇILIMI Yanlış yapıldıuğını düşünüyorum konrol edermisiniz.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
07

Mehdi Artvinli - Rezil herif Artvin Borçkalıyım diye yazmış Din düşmanı kürt faşist partisi hdp den aday oluyor sıkıyorsa Borçka'da Artvin'de hdp liyimde seni bak neye çeviriyorlar sen olsan olsan hemşinli olursun rezil Artvinliyim deme!ŞUNDA İYİ BİL ARTVİN KUMAN(KIPÇAK)TÜRK YURDUDUR!! NE GÜRCÜDÜR NEDE LAZ!

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
06

DEFNE C. - 2 GÜNDÜR LİSTE GÜNCELLENMİYOR?

Editörün Notu: 1-2 saat içerisinde güncellenecek. Gecikme için özür dilerim.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
05

DARICALI - hepsi iş adamı falancı filancı, halkın içinden gelen aday sayısı 2-3 tane? neden bu kadar azlar. NEDEN HALKI HALK DEĞİLDE PARASI OLAN TEMSİL EDİYOR. BU DÜZENE DUR DEMELİ.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
04

hakiki izmitli - Acaba bu kişiler nereli ? niçin yazmadınız ? heryerde Trabzonluyuz, Rizeliyiz ...diye nara atan kişiler ne zaman İZMİTLİ oldular acaba. lütfen doruları yazalım...

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
03

İzmitli - KOCAELİYİ EVLATLARI YÖNETMELİ;Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar.Her parti bunu benimsemeli..

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
02

admin - kocaelide bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.. skandal Kocaeli körfez belediye başkanlığında çalışmakta olan 657 sayılı devlet memurlarından emeklilliği dolan 30un üzerinde bulunan personelin içerisinden sadece 10 kişiyi ayırarak ve bunların secimin ardından göreve gelen yönetim bahsetmiş olduğum sadce 10 kişinin sosyal denge ve yemk parası altında verilen yardımları emekli olmazsanız keserim diyerekten 15 mayıstan itibaren kesmiştir.ayrıca 25 gun öncesinden ayn kişileri surgun olarak yukara ve asagı herekeye görvlendirmiştir ve bunların içinde bununan zabıta memur kadrosunda bununan memur arkadaşlarında devletin vermiş olduğu maktuh mesai ucretinide kesmiştir bence devletin cıkarmiş olduğu yasaya göre 65 emeklilik yaşı uygun göruldugu halde körfez belediyesinn kanunları turkiye cumhuriyeti yasalarını ustunde görüp memurları zor durumda bırakıyorlar... adaletli bir ülkede yasadıgımız burdan belli

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
01

YANDAŞ - NEDEN SADECE AKP ADAYLARI VAR?

SİZDE YANDAŞ OLAMAZSINIZ,YANDAŞCIK OLURSUNUZ

Editörün Notu: Sadece AKP'de aday adaylığı başvuruları başladı. Haberde de yazıldığı üzere diğer partilerde henüz aday adaylığı başvuru süreci başlamamıştır. Diğer partilerde de sürecin başlayarak resmi bavurular yapıldığı anda aday adayları listeye eklenecektir.

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 16:40
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR