Ramazan’da dayanışma örneği sergileyelim

  30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından mahallelerinde göreve başlayan Derinceli muhtarlar, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un konuğu...

BÜYÜT

 

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından mahallelerinde göreve başlayan Derinceli muhtarlar, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un konuğu oldu. Derince Belediyesi Sahil Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmaya Başkan Bulut’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Işık, Osman Ergin, Osman Dalkılıç, Çavuşlu Mahalle Muhtarı Eyüp Özcan, Çenedağ Mahalle Muhtarı Osman Koçyiğit, Çınarlı Mahalle Muhtarı İbrahim Sümer, Deniz Mahalle Muhtarı Seçkin Altan, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Hayri Çelikkol, Fatih Mahalle Muhtarı Şenay Mengüloğul, Geredeli Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul, İbni Sina Mahalle Muhtarı Ömer Karadeniz, Karagöllü Mahalle Muhtarı Nevzat Şentürk, Kaşıkçı Mahalle Muhtarı Necdet Ergün, Mersincik Mahalle Muhtarı Ömer Ok, Sırrıpaşa Mahalle Muhtarı Hülya Yıldırım, Tahtalı Mahalle Muhtarı Galip Yıldız, Terziler Mahalle Muhtarı Reşat Öztürk, Toylar Mahalle Muhtarı Turan Binici, Yavuz Sultan Mahalle Muhtarı Ali Cenk Akgün, Yenikent Mahalle Muhtarı Asuman Ekerer ve belediye daire müdürleri de tam kadro katıldı.

 

 

 DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

 

Derince’deki sorunların daha hızlı çözüme kavuşturulması noktasında muhtarlar ve belediye daire müdürleri arasındaki iş birliğinin önemine vurgu yapan Başkan Bulut “Hepimizin ortak amacı Derince’mize hizmet etmek. Bu anlayış çerçevesinde muhtarlarımıza da belediyedeki arkadaşlarımıza da büyük sorumluluk düşüyor. Muhtarlarımız mahallelerindeki sıkıntılarla ilgili daire müdürlerimizi 24 saat boyunca arayabilirler. Sorunları kendimize dert edinerek çalışacağız. Bu anlayışı hepimiz benimsemeliyiz. Daha güzel bir Derince hedefiyle çıktığımız yolda bu işi hep birlikte başaracağız” dedi.

 

 

TALEPLER DİNLENDİ

 

Muhtarların, mahallelerindeki öncelikli talepleri de aktardığı toplantıda Başkan Bulut ayrıca yaklaşan Ramazan Ayı öncesi önemli mesajlar vererek “Ramazan’da gerçek manada bir yardımlaşma örneği sergileyelim istiyorum. Toplu iftarların istediğimiz anlamda amacına ulaşmadığını gördük. Sizlerin de destekleriyle ihtiyaç sahibi insanlarımızı tespit edip, onlara destek olmak istiyoruz. Gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara yardım elimizi uzatabilirsek, Ramazan’ın ruhuna uygun bir iş yapmış olacağız.” dedi. Başkan Bulut son olarak muhtarlarla bu tarz istişare toplantılarının her ay farklı bir mahallede gerçekleşmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR