Körfez Belediyesi, tarihine sahip çıkıyor

Tarihi mezar taşlarının, biçimleri, kitabeleri, süslemeleriyle tarihe ışık tutuyor. Binlerce yıl öncesine dayanan mezar taşlarını önceki gün Belediye...

BÜYÜT

Tarihi mezar taşlarının, biçimleri, kitabeleri, süslemeleriyle tarihe ışık tutuyor. Binlerce yıl öncesine dayanan mezar taşlarını önceki gün Belediye Başkanı İsmail Baran bizzat inceleyerek görevlilerden çeşitli bilgiler aldı.

 

YERİNDE İNCELEDİ

1100 yılına kadar dayanan tarihi mezarlıkları yerinde inceleyen Başkan Baran, belediye olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan tarihi yapıları günümüze kazandırmak amacı ile restorasyon yaptıklarını ve bu çalışmanın başta vatandaşlar olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşça takdir edildiğini bildirdi. Başkan Baran, “Tarihin her döneminde farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan bölgemiz bununla birlikte farklı kültürlerin mezarlıklarına da ev sahipliği yapıyor.

 

GELECEK NESİLLER

Tarihi mezarlıklarımızı araştırarak onları koruma altına alacağız. Sadece kentimizin tarihi mezarlıkları değil, bölgemizde farklı yapıları da tespit ederek restorasyon çalışmalarını başlatıyoruz. Tarihimizi gelecek nesillere aktarmak için var gücümüzle büyük bir özveri ile çalışıyoruz. İlçemizde farklı kültürleri yansıtan ve gelecek nesillere aktarabileceğimiz tarihi yapılarımız ile eserlerimiz mevcuttur. Hereke kalemizin restore edilmesiyle birlikte bazı tarihi güzellikleri halkımızla buluşturacağız” dedi.

12 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR