Türkkal: Siyasette duyarlı olmak gerek

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın yönetim kurulu listesinde yer alan Av. Arzu Türkkal ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yönetim kurulunda yer alan...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın yönetim kurulu listesinde yer alan Av. Arzu Türkkal ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yönetim kurulunda yer alan 5 kadın üyeden biri olan Av. Türkkal, daha önce İl Hukuk Komisyonu üyesi olarak parti çalışmalarını katılıyordu. Türkkal, siyasette daha duyarlı olmak gerektiği düşüncesiyle yeni görevi üstlendiğini söyledi.

CHP ile daha önceden herhangi bir bağınız var mıydı? Partiyle nasıl tanıştınız?
Çok klasik olacak belki ama biz ailece CHP’liyiz, o yüzden çocukluk yaşlarından itibaren hep CHP hayatımda var. Çalışma anlamında ise ilk olarak CHP İl Hukuk Komisyonu’nda görev aldım.

Nasıl bir siyaset anlayışını benimsiyorsunuz?
Siyasette biraz daha duyarlı olmak gerektiğine inanıyorum. Halkın sorunları ile daha fazla ilgilenmek gerektiğini ve kendimizi halka anlatmak gerektiğini düşünüyorum. Ülkenin sorunlarına somut çözümler üreterek, bunları kamuoyu ile paylaşmak gerektiğini düşünüyorum.

Daha önce herhangi bir partide ya da sivil toplum kuruluşunda görev aldınız mı?
Başka hiçbir siyasi partide görev almadım. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesiyim. Baromuzun çevre hukuku komisyonunda görev aldım.

Arzu Türkkal kimdir?
1980 İzmit doğumluyum. İlk, orta ve liseyi İzmit’te okudum. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. 2002 yılında fakülte birincisi olarak mezun oldum. Halen, Av. Atakan Sonugelen ile birlikte serbest avukatlık yapmaktayım.

11 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR