KYÖD’ün genç üyesi Yüce; 'adayım' dedi

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin (KYÖD) 22 Mayıs’ta yapılmasının planlanan fakat yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde çoğunluk aranmaksızın 29 M...

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin (KYÖD) 22 Mayıs’ta yapılmasının planlanan fakat yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde çoğunluk aranmaksızın 29 Mayıs’ta gerçekleşen olan 13’üncü olacağan kongresi öncesinde Geçtiğimiz hafta adaylığını açıklayan Mehmet Toker’den sonra KYÖD Sosyal Tesisleri’nde basın mensuplarını kahvaltıda ağırlayan Kahraman Yüce’de KYÖD Başkanlığı için “adayım” dedi. Yüce’nin basın açıklamasına mevcut KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz, eski KYÖD Başkanları Semra Başlak, Mustafa Küpçü ve Yüce’nin yönetim listesi katıldı. Ayrıca KYÖD’de 1 yıldır başkanlık görevi yapanların tekrar aday olmaması yönünde ki gelenek nedeniyle mevcut KYÖD başkanı Turgay Yılmaz tekrar aday olmayacak. Toplantı’da KYÖD’te gençleşme vurgusu yapıldı.

 

 

ice1.jpg

 

KYÖD GENÇLER TARAFINDAN YÖNETİLECEK

KYÖD’ün gençler tarafından yönetilmesi gerektiğini savunan Kahraman Yüce, “Genç yaşımızda bu yola çıkmamızın en önemli nedeni, kararları birlikte aldığımız KYÖD’ün pek çok önemli ismiyle başlattığımız gençleşme hamlesidir. KYÖD, geçmişte 40 yıl boyunca olduğu gibi gençler tarafından yönetilecek ve büyüklerimizin fikirsel desteği ile bizlerin sahip olduğu dinamizm bir araya gelerek KYÖD’ü kendi özüne döndürecektir. Bu 6 yıllık bir yönetim anlayışının ürünü olarak bugün karşınızdadır. Biz KYÖD içi getirilen hiçbir kaliteli fikrin karşısında olmadık, olamayız. Biz sadece getirilen fikirlere gençliğim dinamizminin kazandırılması gerektiğini düşünüyoruz. Dinamizm bundan böyle KYÖD’ün en temel ilkesi olacaktır” ifadelerinde bulundu.

 

KYÖD BİNASI ALIMI

Kahraman Yüce KYÖD için gerçekleşmesini ön gördüğü bazı projeler olan burs seferberliği, KYÖD huzur veriyor projesi, sosyal tesis projesi ve fotoğraf sergisi gibi projelerden bahsetti. Yüce en önemli proje olarak ise KYÖD binası alımı ile ilgili; “KYÖD'te, bazı değişmez kuralların değişmesi noktasında önemli katkılar sağlamış olan, benim de yönetim kurulu üyesi olarak hizmet vermeye çalıştığım Turgay Yılmaz yönetiminin bir projesi, KYÖD binasının satın alınması projesi. Sevgili başkanımız Turgay Ağabey'in bu konuyu eski başkanlarla da tek tek özel olarak görüşerek istişare ettiğini biliyorum. Hatta öyle bir noktaya getirmişti ki, binanın sahibi olan Büyükşehir Belediyesi, konuyu basit bir devir işlemi olarak görüyor. Yeni dönemde sahip olduğumuz dinamizmle bu projemizi de tamamlayacağız. Kimsenin cebinden bir kuruş para çıkarmadan, kimseye yük olmadan yıllardır bizimle birlikte anılan binamızı derneğimize kazandıracağız. Bu konuyla ilgili seçimden sonra açıklayacağımız projemiz bile şimdiden hazır” diye konuştu.

 

 

KAHRAMAN YÜCE YÖNETİM LİSTESİ

Kahraman Yüce, Nejat Gacar, Çağla Arslan Bozkuş, Piraye Gök, Murat Kambur, Barkın Karan, Anıl Termelioğlu

 

Kahraman Yüce kimdir?

1983 İzmit doğumlu. Kabataş Lisesi'ndeki yatılı eğitiminin dışında neredeyse tüm yaşantısını İzmit'te geçirdi. Üniversite eğitimini ise Sakarya Üniversitesi Fizik bölümünde tamamladı. Şu anda da Kocaeli Üniversitesi bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği alanında masterını tamamlamak üzere. Yaklaşık üç buçuk yıldır da her gün dinamik bir iş güvenliği firmasının kurucusu. Evli ve Toprak isminde bir oğlu var.

 

Haber: Ahmet HAZER

20 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR