Mustafa Efe’den işletmelere uyarı

Körfez Ticaret Odası (KTO) Ocak ayı Meclis Toplantısı meclis başkanı Güngör Ayhan’ın başkanlığında yapıldı. KTO Başkanı Mustafa Efe, Meclis’te ay içe...

Körfez Ticaret Odası (KTO) Ocak ayı Meclis Toplantısı meclis başkanı Güngör Ayhan’ın başkanlığında yapıldı. KTO Başkanı Mustafa Efe, Meclis’te ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Konuşmasında terör olaylarına değinen Başkan Efe, Gölcükte şehit düşen polis memuru ve geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Mustafa Koç için başsağlığı dileklerinde bulundu.

 

YAPISAL REFORMLAR

Konuşmasında ekonomik gelişmelere değinen Efe, “Türkiye 2016 ile birlikte seçimlerin bulunmadığı bir sürece giriyor. Bu, ekonomide yapısal reformların hayata geçirilmesi için büyük bir fırsat. Türkiye yeniden sürdürülebilir ve yüksek büyüme oranlarını yakalayabilmek için eksik bırakılan reformlar tamamlanırsa ve bu reformlara odaklanılabilirse büyümemiz beklentilerin üzerinde olabilir” dedi.

 

EFE’DEN UYARI

Asgari ücret maliyetindeki artış, enflasyon oranları faizlerdeki artış gibi konulara da değinen KTO Başkanı Mustafa Efe, 2016 yılına dalgalanmalarla başlanıldığını, işletmeler olarak risklere, maliyetlere ve nakit yönetimine azami dikkat gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

27 Ocak 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR