Tüm Bel-Sen: Saldırıyı ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz

Tüm Bel-Sen Kocaeli Başkanı Erdal Karakuş, yönetimi ve üyelerinin katıldığı basın açıklaması önceki gün Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesinde gerçekleştirild...

Tüm Bel-Sen Kocaeli Başkanı Erdal Karakuş, yönetimi ve üyelerinin katıldığı basın açıklaması önceki gün Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesinde gerçekleştirildi. Tüm Bel-Sen Şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Erdal Karakuş tarafından yapılan açıklamada Ankara’da gerçekleştirilen saldırıyı ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz” ifadeleri kullanıldı.


"AKP POLİTİKALARI ÜLKEMİZİ KAN GÖLÜNE DÖNDÜRDÜ"

Erdal Karakuş, “AKP’nin savaş ve mezhepçiliğe dayalı dış politikaları ve iktidar hesapları nedeniyle ülkemiz kan gölüne döndü. Suruç, Diyarbakır, Adana, 10 Ekim ve 17 Şubat Ankara bombalamaları ve katliamları adeta birbirini takip eden, birbirini besleyen, aynı amaca hizmet eden nitelikte saldırılardır. Her ne hikmetse hepsi hakkında hızla gizlilik kararları alındı, basına haber yasağı kondu ve tıpkı saldırılar gibi dosyaları da karanlıkta bırakıldı”. 


“HALA İSTİFA EDEN BAKAN YOK”

Karakuş, ülkemizde 7 Haziran seçimleri öncesi başlayan bombalı saldırılar sonucunda yüzlerce vatandaşımızın öldüğü ancak bunun sonucunda hiçbir bakanın istifa etmediğini belirtti. 


YAYIN YASAĞINA TEPKİ GÖSTERDİ

Karakuş, “Daha önce olduğu gibi, son Ankara saldırısı sonrasında da “jet hızıyla” yayın yasağı getirilmesi dikkat çekicidir. Geçmişte yaşanan benzer saldırı ve katliamlar dikkate alındığında, bu saldırının neden, nasıl ve kimler tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin bilgilerin iktidar tarafından kamuoyundan gizlenmeye çalışıldığı açıktır”. 


2. DÜNYA SAVAŞI BENZETMESİ

Karakuş, “Her şey ama her şey bu karabasan içinde boğuluyor. Ülkemizin bir bölümünde kasabalar kentler, adeta 2. Dünya Savaşının bombardıman sonrası şehirlerine dönerken; bir bölümünde göçmenler her gün onlarcası boğularak can veriyor”.


“ARTIK YETER” 

Karakuş Sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı “Yapılması gereken, iç ve dış politikada ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylem ve uygulamalardan uzak durmaktır. Aylardır ısrarla sürdürülen savaş ve şiddet politikalarındaki ısrar Türkiye’nin daha büyük saldırıların hedefi haline gelmesinden başka bir sonuç vermeyecektir”.

Bir kez daha Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.Bilal AKPINAR

18 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR