AKP’liler, İl Genel Meclis Başkanlığı için kulis yapıyor

İl Genel Meclisi’nde gözler nisan ayı içerisinde yapılacak meclis başkanı seçimlerine çevrildi. Ali Ayaz’ın yeniden aday olacağı seçimlerde, AKP Grubu...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nde gözler nisan ayı içerisinde yapılacak meclis başkanı seçimlerine çevrildi. Ali Ayaz’ın yeniden aday olacağı seçimlerde, AKP Grubu’ndan Recep Uzunoğlu, İsmail Akalın ve Fahim Kılıç da başkanlık için kulis yapmaya başladı.

İl Genel Meclisi’nde gözler nisan ayı içerisinde yapılacak olan meclis başkanlığı seçimlerine çevrildi. 2 dönemdir İl Genel Meclis Başkanlığı yapan Ali Ayaz, yeniden başkan seçilmek için çalışmalarına başlarken, AKP Grubu’ndan Başiskele meclis üyesi Recep Uzunoğlu, Kandıra meclis üyesi İsmail Akalın ve Kartepe meclis üyesi aynı zamanda meclis katibi Fahim Kılıç da meclis başkanlığı için kulis yapmaya başladı.

ALİ AYAZ YİNE ADAY
İl Genel Meclisleri’nde eskiden o ilin valisi aynı zamanda meclis başkanıydı. Ancak yasanın değişmesinden sonra İl Genel Meclisleri kendi içinden başkan seçmeye başladı. Kocaeli İl Genel Meclisi’nin ilk başkanlığını iki yıl süreyle AKP’li Gebze meclis üyesi Nevzat Gülmen yürüttü. Gülmen’in görev süresi dolunca, mecliste çoğunluğu bulunan AKP grubu Ali Ayaz’ı aday göstermişti. Gülmen sonrasında meclis başkanlığına seçilen Ali Ayaz, 2 dönemdir bu görevi yürütüyor.

MAKAM VE ÖZEL ARAÇ
Toplam 56 üyesi bulunan İl Genel Meclisi’nde AKP’den 37, CHP’den 16, SP’den 1, HAS Parti’den 1 meclis üyesi bulunuyor ve 1 de bağımsız meclis üyesi yer alıyor. Her meclis üyesi oturum başına 100 TL maaş alıyor, ayda 4 oturum gerçekleştiriliyor. İl Genel Meclis Başkanı ayrıca bir maaş almazken, İl Özel İdaresi’nde makam odası ve özel araç ile hizmetine şoför tahsis ediliyor. İl Genel Meclisleri’nde çoğunluğu elinde bulunduran grup yasa gereği 2 yılda bir meclis başkanını belirliyor.

AKP GRUBU SEÇECEK
Bu nedenle 2011-2013 yılları arasında Kocaeli İl Özel İdaresi’ne başkanlık edecek kişi
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek nezaretinde ve AKP Grubu’nun kendi içinde yapacağı seçimle belirlenecek. Grup toplantısında aday olan isimler arasından gizli oylamayla bir başkan seçilecek. O AKP Grubu’nun başkanı sıfatıyla İl Başkanı Mahmut Civelek’te oy kullanacak.

3 İSİM KULİS YAPIYOR
AKP’den Başiskele Meclis Üyesi Recep Uzunoğlu, Kandıra Meclis Üyesi İsmail Akalın ve Kartepe Meclis Üyesi aynı zamanda Meclis Katibi olan Fahim Kılıç, nisan ayı içerisinde yapılacak başkanlık seçimi için kulis çalışmalarına başladı. İl Genel Meclisi’nin dördüncü oturumu dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda yapıldı. Ali Ayaz’ın başkanlık ettiği toplantıda İller Bankası A.Ş. Genel Kurul Toplantısına ilimizden Meclis Üyesi Haluk Sekman’ın katılmasına oy birliği ile karar verildi. Meclis başkanlığı seçimleri için kulis çalışmalarının yapıldığı toplantı oldukça sakin geçti.

04 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR