Harb-İş üyeleri sokağa döküldü

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, dün tersane işçileriyle birlikte bir basın açıklaması yaparak ‘vergide adalet’ çağrısı y...

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, dün tersane işçileriyle birlikte bir basın açıklaması yaparak ‘vergide adalet’ çağrısı yaptılar. Şube yöneticileri ayrıca Anıtpark’ta vergi adaletsizliğine karşı bir de imza standı kurdu. Açıklamaya Türk Metal-Sen Şube Başkanı Mehmet Şener ile Gölcük Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman da destek verdi.

 

“ÇOK KAZANANDAN ÇOK VERGİ ALINSIN”

Attıkları sloganlarla tepkilerini dile getiren işçilere seslenen şube başkanı Turhan Yıldız, “Ülkemizde Vergi Adaleti sağlanana kadar sesimizi yükselteceğiz. İşçilerin en büyük sorunu adaletsiz vergi sistemidir. Doğrudan alınan vergilerin yüksekliği yanında dolaylı vergilerle çalışanlar ikinci kez adaletsizlikle karşılaşıyor. Temel bir ilke olan az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması ülkemizde uygulanmıyor” dedi.

 

“TEPKİMİZ BİTMEYECEK”

Türk Harb-İş’in devletin yanında olduğunu da sözlerine ekleyen Yıldız, “6 ayda bir yapılan zamlara rağmen artan vergiler nedeniyle maaşlarımız giderek düşüyor. Bizler adalet isterken torba yasa ile 15 ayrı vergide af çıkması ve taksitle ödeme kolaylığı sağlanmasına neden olanları affetmeyeceğiz” dedi. Yıldız ayrıca, Türk-İş’e de seslenerek vergi konusundaki adaletsizliğe tepki göstermesini istedi.

04 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR