İzmit, cam kumbaralarla donatılıyor

Camların ayrı toplanarak geri dönüşümü için İzmit Belediyesi ile Cam Kırığı Hurda Nakliyat firması arasında protokol imzalandı. Protokol gereği Anado...

Camların ayrı toplanarak geri dönüşümü için İzmit Belediyesi ile Cam Kırığı Hurda Nakliyat firması arasında protokol imzalandı. Protokol gereği Anadolu Cam Sanayi A.Ş. tarafından tedarik edilen 30 adet cam kumbarası hastane, alışveriş merkezi ve ana caddelere konulduğunu söyleyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, “İzmit Belediyesi olarak çevrenin korunmasına yönelik örnek çalışmalar yapıyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın da desteklediği ve başarı ile yürüttüğümüz geri dönüşüm projelerimiz birçok belediye tarafından örnek alınıyor.

 

YÜZDE YÜZ GERİ DÖNÜŞÜYOR

Günümüzde camın yüzde yüz geri dönüşümü sağlanabiliyor. Camın geri dönüşümü sayesinde su tüketiminden yüzde 50, enerji tüketiminden yüzde 25 ve hammadde tüketiminden de yüzde 80 tasarruf sağlamak mümkün. Bu gerçekleri dikkate alan belediyemiz, cam atıkların ayrı toplanması için yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

 

120 NOKTAYA

Bundan böyle şehrin 120 ayrı noktasına cam kumbaralarından yerleştireceğiz. İlk etapta 30 adet kumbaranın yerleştirilmesi tamamlandı” dediler. İlgililer, İzmit’te halen ayda ortalama 10 tona yakın cam atığın toplandığını, cam kumbaraları sayesinde bunun 30 tona kadar çıkacağını da söylediler.

22 Haziran 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR