Gölcük’te eğitim konuşuldu

Gölcük’te geçtiğimiz günlerde eğitim ile ilgili önemli bir toplantı düzenlendi. Kaymakam Adem Yazıcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilçenin eği...

Gölcük’te geçtiğimiz günlerde eğitim ile ilgili önemli bir toplantı düzenlendi. Kaymakam Adem Yazıcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilçenin eğitimdeki durumu ele alındı. Dumlupınar Ortaokulu toplantı salonunda düzenlenen Gölcük’te Eğitim-Öğretimde Başarıyı ve Kaliteyi Artırma Değerlendirme toplantısına ilgi de büyük oldu.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Toplantıya, Kaymakam Yazıcı’nın yanı sıra, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Üstteğmen Mehmet Tekin, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Gölcük MYO Müdürü Yrd. Doç. Fahrettin Öveç, KOÜ Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Yrd. Doç. Mine Can, İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, Harb-İş Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız, Türk Metal-Sen Gölcük Şube Başkanı Mehmet Şener, Esnaf Odası Başkanı Necmettin Kocaman, daire müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

YAZICI’YA TEŞEKKÜR

Toplantının başında bir sunum yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, toplantının önemine vurgu yaptı ve katılan herkese teşekkür etti. Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise eğitim konusundaki toplantıyı çalıştay olarak gördüğünü belirterek, “Gölcük’te eğitimin daha üst seviyeye çıkartılması için çalışıyoruz. Daha alacağımız çok önemli yol var. Bizler her aşamada desteğe hazırız” dedi ve Kaymakam Adem Yazıcı’ya teşekkür etti.

 

“GENÇLERİMİZ ÖNEMLİ”

Son olarak konuşan Kaymakam Adem Yazıcı da amaçlarının ilçedeki eğitim başarısını daha yukarılara çıkarmak olduğunu dile getirdi. Gençlerin gelecek için umutları olduğunu dile getiren Yazıcı, “Ne kadar kimlikli ve başarılı bireyler yetiştirirseniz o ülkede yaşam o kadar kaliteli olur. O nedenle bizimde ülke olarak en güzel potansiyellerimiz ve umutlarımız gençlerimizdir. Bizlerde gençlerimizi geleceğe hazırlamak için çalışmalar yapmalıyız” dedi.

 

SLAYT EŞLİĞİNDE SUNUM

Toplantının önemine değinen Kaymakam Yazıcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İlçemizin eğitim durumundan memnunum. Çıkardığımız birinciler yüzümüzü güldürüyor. Fakat bunlarla yetinmeyeceğiz ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Yazıcı, konuşmasının ardından toplantıya katılanlara, ilçemizdeki eğitim konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Slayt eşliğindeki sunum ‘Çalışmalar, Projeler ve Hedefler’, ‘Okul Kurum İstatistikleri’, ‘Eğitimle İlgili Genel İstatistikler’, ‘Taşımalı Eğitim’, ‘Yaygın Eğitim Kurumları’, ‘Yüksek Öğretim Kurumları ve Yatırımlar’ başlıklarında gerçekleşti.

08 Şubat 2016 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR