Türk Sağlık Sen’den suç duyurusu

        Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Sendika Avukatı Fahriye Yiğit ile birlikte ilimizde 1 Mayıs’tan itibaren üç gün boyunca nöbet...

 

 

 

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Sendika Avukatı Fahriye Yiğit ile birlikte ilimizde 1 Mayıs’tan itibaren üç gün boyunca nöbete gitmeyen 13 sağlık çalışanına açılan soruşturmayla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Sağlık çalışanları için soruşturma açılmasına izin veren İl Halk Sağlık Müdürü Melih Kaştı ve Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan hakkında, görevi kötüye kullanma gerekçesi ile suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Çeker ve Yiğit,  soruşturmalara itiraz ettiklerini ve itiraz sonuçlandıktan hemen sonra suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

 

KARAR UYGULANMAZSA

Sendika yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Ömer Çeker, hukukun herkese lazım olacağını vurgulayarak “İdarecilere tavsiyemiz zor durumda kalmamaları için mahkeme kararlarını uygulamalarıdır. Mahkeme kararı uygulanmazsa, avukatımız aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.

KARARI DESTEKLEDİK

Soruşturma gerekçesi olan eyleme 20 binin üzerinde sağlıkçının katıldığını hatırlatan Çeker, “Hukuk dışı yapılan bu işlem ile ilgili Aile Hekimleri Federasyonu Türkiye çapında söz konusu görevlendirmelere icap edilmemesi yönünde karar almıştır. Alınan karar doğru bir karardı ve sendika olarak kararı destekledik” şeklinde konuştu.  

TEREDDÜT ETMEYECEĞİZ

 

Ömer Çeker son olarak, “Mahkeme kararı dikkate alınarak söz konusu soruşturmalar ivedilikle sonlandırılmalıdır. Soruşturmalar sonlandırılmadığı takdirde Türk Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarının haklarının korunması adına idareler hakkında hukuki sürecin başlatılmasında asla tereddüt etmeyeceğiz” dedi.

10 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR