Huzurlu Bir Toplum İçin Bilge Anneler Şart

Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen anneler, aile ve toplum hayatının temel direğ...

BÜYÜT

Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen anneler, aile ve toplum hayatının temel direğidir. Anneler taşıdıkları büyük sorumlulukların yanında, bu sorumluluklara kalbini ve sadece kendisine özgü hislerini katan ve şekillendiren kişidir.

Dünyanın en kutsal hissi şüphesiz annelik hissi olmalıdır. Unutmamalıyız ki bizi millet yapan şuurda annelerimizin büyük katkısı vardır. Yine tarih boyunca büyük şahsiyetlerin ve kahramanların yetişmesinde, topluma maddi manevi yol gösterilmesinde bilge annelerin rolü büyüktür.

Geleceğin Sağlam Köprülerinin Yapı Taşlarını Anneler yetiştiriyor

Anneler Günü, bu sevgi ve saygının ifadesi olarak anlamlıdır. Ancak annelere verilen değer bir günle sınırlı kalmamalıdır. Gösterişli kutlamaların, basına verilen biz annelere sahipleniyoruz pozlarının ardından ertesi gün suratı tanınmaz halde olan yüzlerce anneler vardır. İktidar Partisi elindeki imkânları kullanarak annelerin sıkıntılarını çözmeli kadına yapılan şiddeti durdurmalıdır. Ancak o zaman bu fotoğraflar ve sözler anlam ifade edecektir.

Şiddete Maruz Kalan Her Kadının Vebali İktidarındır

Peygamber Efendimizin yücelttiği annelerimizi, toplumsal yaşantımızın sosyal, siyasal ve geleceğin sağlam köprülerinin vazgeçilmez yapı taşları olarak görmeliyiz. Kadın hiçbir şartta siyasi malzeme haline getirilmemeli ve kadının toplumun bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Ağlamayan annelerin olduğu bir ülke, huzur ortamının güvencesidir. Bu güvencenin sigortası olarak, ayaklarının altına cennet serilen annelerimizi ve yüreği anne olma hisleriyle dolu olan kadınlarımızın Anneler Gününü kutlar, Cenab-ı Allah’tan hepsine sağlık, huzur ve mutluluk dileriz.

14 Mayıs 2012 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR