Kocaeli Adliyesi'nde yakayı ele verdi

Kendisini bir çok şehirdeki adliyelerde bulunan başsavcılara, infaz savcılarına, adalet komisyonu başkanlarına kendisini Adalet Bakanlığı’na bağlı Yü...

Kendisini bir çok şehirdeki adliyelerde bulunan başsavcılara, infaz savcılarına, adalet komisyonu başkanlarına kendisini Adalet Bakanlığı’na bağlı Yüksek Müşavir olarak tanıtan ve dava dosyalarını takip etmek için dolandırıcılık yapan şahıs son olarak Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça’yı kandırmak isterken şüpheli hareketlerinden dolayı yakalanarak gözaltına alındı.

 

KENDİSİNE ÇAY BİLE İKRAM ETTİK

 

ice11-003.gif

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, “Şahıs ortalama 70’li yaşlarda ve iyi görünümlü biriydi. Kendisi odama gelerek kendini Adalet Bakanlığı’na bağlı Yüksek Müşavir olarak tanıttı. İlk olarak normal bir şekilde karşıladık. Çay ikram ettik.  Yüksek Müşavirlik için yaşlı olması dikkat çekti. Kendisine sorduğumda “ben emekli olup tekrar döndüm” dedi. Hal ve haraketleri iyice dikkatimi çekti. Bana bir dava dosyasını  takip etmek istediğini söyledi. Bende davanın durumuna göre bakarız dedim. Böyle bir isteği karşısında şaşırdım tabi. O sırada şüphelendiğim için kendisini araştırmaya başladım. Yüksek Müşavirlikten arkadaşlarıma sordum. Sorduğum hiç bir kimse böyle bir kişiyi tanımadıklarını söyledi” dedi.

 

KİMLİĞİM YOK DEDİ, ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKTI

Şahıstan şüphelendikleri için kimlik tespiti yaptıklarını belirten Paça, “Polis arkadaşları çağırdım. Kendisine Adalet Bakanlığı kimliğini sorduk. Evden aceleyle çıktığını yanına almadığını söyledi. Kimlik numarasından tespit edelim dedik. Kimliğinin yanında olmadığını ve kimlik numarasını bilmediğini söyledi. Anne baba adından sorgulatalım dedik. Annesinin adını bilmediğini babasının adını bildiğini söyledi. Biz iyice şüphelendik. Gerçekleşen üst aramasında ise yanında Necdet Çeçel adına kayıtlı bir kimlik bulduk.  Bunun üzerine şahıs gözaltına alındı. Kimliğinin gerçek mi yoksa sahte bir kimlik mi olduğu yapılan araştırmalar sonucunda belirlenecek” ifadelerinde bulundu.  

Haber: Ahmet HAZER

02 Haziran 2016 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR