AKP sonuçlara itiraz etti

        AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz dün ilçe teşkilatı ile birlikte Safran Restoran’da yerel seçim sonuçlarına yönelik değerlendirme toplantısı...

 

 

 

 

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz dün ilçe teşkilatı ile birlikte Safran Restoran’da yerel seçim sonuçlarına yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 Kasım’dan itibaren SKM programlarının sürdüğünü, bu çalışmaların da neticesinin iyi bir şekilde alındığını belirten Ali Korkmaz, CHP ve MHP itirazlarını da değerlendirerek kendilerinin de oylarının DP’ye yazılması nedeniyle itirazda bulunduklarını kaydetti.

 

İZMİT SEFASINI SÜRECEK

Gereken gayreti göstererek iyi bir sonuç aldıklarını söyleyen Ali Korkmaz, “Hizmetlerin devamlılığı sağlandı. En büyük teşekkürü de İzmit halkına ediyoruz. Bu seçim birlik ve beraberliğimizi daha da büyütecektir. Birileri nara attığı dönemde İzmit’te hiçbir hizmet yoktu; ama artık İzmit sefasını sürmeye devam edecek. CHP bir ideoloji partisi. Halkımız değerlendirmesini yaptı” dedi.

 

GENÇLERİN ÖNÜ AÇILDI

Seçimlerden iki önemli sonuç elde ettiklerini de belirten Korkmaz, “Birincisi hizmetlerin devamlılığı sağlandı, diğeri ise CHP önündeki statüko yıkılarak gençlerin önü açıldı. Efsane denen kişilerin artık emekli evlerine çekilme zamanı geldi. Teşkilatımızın tüm kademelerindeki kişiler bir aile ruhuyla görevlerini yerine getirdikler. Hizmetlerimiz artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

 

OYLAR DP’YE YAZILDI

Kendilerinin de seçim sonuçlarına önceki gün itiraz ettiklerini açıklayan Ali Korkmaz, “2487 no’lu sandıkta 214, 2415 nolu sandıkta 174, 2337 nolu sandıkta ise 188 oyumuz Demokrat Parti’ye yazılmış. Kaydırmadan dolayı bu hatanın olabileceğini düşünüyoruz. Yenişehir mahallemizdeki bir sandıkta da 174 oy pusulamız sandık başkanı tarafından mühürlenmediği için geçersiz sayıldı. Büyük çoğunluk görevini samimi bir şekilde yaptı” dedi.

 

ART NİYET VAR

Bazı sandık görevlilerinin ise milletin iradesini yansıtmadığını, sorumsuz davrandığını ekleyen Korkmaz, “Daha sorumlu davranmaları gerekirdi. Bununla ilgili kesinlikle art niyet, sorumsuzluk olduğunu düşünüyorum. Uyarılarımız sonucu müdahale olsa da bunlar oldu. Sandık başkanları daha sorumlu davransaydı bunlar olmazdı. Bizler sandığa, milletin oyuna sahip çıktık” ifadelerine yer verdi.

 

FARK ARTACAK

MHP ve CHP’nin seçim sonuçlarına yaptığı itirazları da değerlendiren Ali Korkmaz, “MHP ve CHP ikiz kardeşler gibi aynı itirazı yapıyor. Seçime gölge düşürmekten başka bir şey değil. Biz seçim kuruluna güveniyoruz. Doğru olanı yansıtacaklardır. İzmit’te CHP ile aramızda 7 bin 64 oy, meclis üyeliğinde de 12 bin 600 fark var. Bu farkın daha da artacağını düşünüyorum” dedi.

 

YAHYA KAPTAN’DAN

UMUTLUYDUK

Son olarak da bazı mahallelerde ikinci parti olduklarını da söyleyen Korkmaz, “Oyumuz yine de yükseldi. CHP köylerde yok gibi bir şey. Biz yine de dersimizi çıkardık ama asıl ders çıkarması gereken CHP. Yahya Kaptan’da yapılan hizmetlere istinaden daha fazla oy beklentimiz vardı. Yine de oradaki seçmene de saygı gösteriyoruz. Kendi tercihleri” diyerek sözlerini noktaladı. 

02 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR