Çeker“Memur-Sen ihanet içinde”

        Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, memur maaşlarına zam yapılmaması ile ilgili bir açıklama yaptı. Memur-Sen’e yönelik sert eleş...

 

 

 

 

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, memur maaşlarına zam yapılmaması ile ilgili bir açıklama yaptı. Memur-Sen’e yönelik sert eleştirilerde bulunan Çeker, sendikanın hükümetin paydaşı olduğunu belirterek, yapılan iki yıllık sözleşmenin kamu çalışanlarını mağdur ettiğini dile getirdi. Çeker, sendika yöneticilerinin çalışanlardan aldığı yetkiyi hükümet lehinde kullandığını dile getirdi.

 

FARK İSTENMEDİ

Toplu sözleşme görüşmeleri sırasında sendika yöneticilerin hükümetten enflasyon farkını bile istemediğini dile getiren Çeker, şöyle konuştu: “Memurlar bu yıl ilk kez temmuz ayında zam alamadı. Sadece maaşa değil, diğer sosyal gelirlerde de bir değişiklik olmadı. Hükümetin paydaş ortağı olan sözde sendika toplu sözleşme masasında hükümetin teklifinden daha düşük bir teklife evet dediler. Enflasyon farkı da istemediler” dedi.

 

HÜKÜMETİ REDDETTİLER

Memur-Sen’in hükümetin teklif ettiği yüzde 3+3’lük teklifi reddettiğini, ancak daha altında bir sözleşmeye imza attığını hatırlatan Çeker, “Yetkilerini kötüye kullandılar. Bu sendika memurların menfaatlerini korumak, genişletmek yerine kamu çalışanlarının sosyal haklarını daraltan bir toplu sözleşme imzaladılar. 2014 yılının ilk 6 ayında enflasyon oranı yüzde 5.7 çıktı. Hükümetin paydaşı olan sarı sendika hiç pazarlık yapmayıp açıklanan yüzde 3+3 zamma razı olsaydı, enflasyon farkı olarak yüzde 2.7 daha maaşınıza zam yapılmış olacaktı. Ama onlar hükümetin teklifini de reddettiler” diye konuştu.

 

KİRLİ BİR OYUN

Sendika yöneticilerinin memurlara karşı iki yüzlü davrandığını da sözlerine ekleyen Çeker, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Sadece 123 TL seyyanen zamma imza attılar. Enflasyon karşısında memurun maaş zammı çoktan buharlaştı. Memur-Sen 2014 yılını memurlara zehir etti. Aile yardımı temmuz 2013’te 163 TL idi. Bir değişiklik olmadı. Kamu çalışanları bu ihaneti ve hükümet paydaşı sendikanın yanlışlarını iyi düşünmelidir.”

 

 

16 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR