Başkan Doğan 1 yılın hesabını verdi

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yaptıkları hizmetleri kamuoyu ile paylaştı. Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki Cumhuriyet Cafe’de düzenlediği basın to...

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yaptıkları hizmetleri kamuoyu ile paylaştı. Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki Cumhuriyet Cafe’de düzenlediği basın toplantısı ile yapılan hizmetleri ve yeni dönem projelerini anlatan Doğan, “Büyük hizmetler için işimize dört elle sarılıyoruz” dedi. Basın toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.

 

“4 ELLİ İŞİMİZE SARILDIK”

Göreve geldikleri ilk günden itibaren İzmit’in tarihine, güzelliğine, kültürüne ve dünyada tanınan marka bir şehir olması için çalıştıklarını belirten Doğan, “Hükümetimizin, Büyükşehir Belediye’mizin meclis üyelerimizin, muhtarlarımızın ve İzmit halkının desteğiyle klasik belediyecilik kalıplarının dışına çıkarak, uluslararası anlayışta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başkanlıkta 6 yılı geride bıraktık. Bizler 4 elle işimize sarıldık” dedi.

 

ÖRNEK GÖSTERİLEN HİZMETLER

6 yılı hizmetlerle dolu dolu geçirdiklerinin altını çizen Doğan, şöyle konuştu: “Kentin sorunlarını en aza indirmede büyük adımlar attık. Gelecek kuşaklara yaşanılır bir şehir bırakmak istiyoruz. 2009 yılında göreve başladığımızda “Yeni Bir İzmit” hedefimizi anlatmıştık. Geride bıraktığımız 6 yılın her dakikasında İzmit’in geleceği için büyük ve önemli adımlar attık. Hizmetlerde herkesin emeği var.” Doğan, şöyle konuştu:

 

EKONOMİSİ GÜÇLÜ BELEDİYE

“İzmit Belediyesi, kaynakları tasarruflu kullanarak hizmet üretmeyi, insana saygıyı esas alır. Yalnızca şehrin altyapı hizmetleriyle değil, aynı zamanda şehirde yaşayan herkesin, aidiyet duygusunu yüceltici, şehriyle gurur duyan bir atmosferi oluşturacak çalışmaları gerçekleştirir. Birçok yanlış uygulamaya son verdik. İzmit’e layık hizmeti vermeyen kurumlarla mücadele ettik. Yıllardır İzmit’te bulunan ancak vergi vermeyen pek çok yerin vergi borçlarını tahsil ederek gelirlerimizi artırdık. Ekonomik kararlılıkla büyümeye başladık. “Yeni Bir İzmit” hedefine ulaşmak için ilk şartın ekonomik anlamda kendi kendine yeten, çalışanına ve esnafına borcu olmayan bir belediye olmaktan geçtiğini biliyorduk. İşçisine borçlu belediye imajını ortadan kaldırdık, ayrıca şirketlerimizin de SSK ve vergi borçlarını sıfırladık.”

 

İNSAN ODAKLI BELEDİYE

“Hizmeti ayağa götürmek atalarımızdan bize kalan bir mirastır. Biz millete efendiliğe gelmedik. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” prensibinden hareketle yönetime geldiğimiz günden bu güne insanı merkeze almayan hiçbir yönetim anlayışının sürdürülemeyeceğini, yapılacak bütün çalışmaların insan odaklı olması gerektiğine inandık. İnsana yapılan yatırımı her şeyden değerli gördük, görmeye de devam edeceğiz. İşte bu anlayışımız sonucunda çocuk, genç, kadın, yaşlı, engelli ayırmadan İzmit için çalıştık, hizmeti tüm İzmitlilere ulaştırdık. n Serkan BORLAK

 

PİŞMAN ÇOCUK DERGİSİ

Türkiye’nin en tatlı kahramanı Pişman ve Pişman Çocuk Dergisi, 50 bin adet basılarak ilçe sınırları içindeki 71 okula ücretsiz olarak dağıtılıyor. 16. sayısı çocuklarla buluşan dergiden 6 yılda 800 bin adet dağıtıldığı bildirildi.

 

YÜZME HAVUZLARI

Çocukların keyifli bir tatil geçirmelerinin yanında, yüzmeyi öğrenebilmeleri için hazırlanan çalışma ile çocuklara profesyonel eğitmenler tarafından kendi mahallelerinde yüzme dersleri veriliyor. Havuzlardan bugüne kadar 19 bin 878 çocuk yararlandı.

 

ÇOCUK SİNEMALARI (CEPSİN)

Çocuklar, kurulan sinemalarda ücretsiz olarak kendi yaş gruplarına uygun ve eğitici filmleri izleyerek hem vakit geçiriyor hem de sinema atmosferini doyasıya yaşıyorlar. Cep sinemalarımızdan bugüne kadar 71 bin çocuğumuz yararlandı.

 

ÇOCUK HAKLARI MASASI-OKULU

İzmit Belediyesi’nin ilklerinden olan Çocuk Hakları Masası, gerçekleştirdiği projelerle kendi alanında marka olmayı başararak 2012 yılında Çocuk Hakları Okulu’na dönüştü. Okulda son bir yılda 7 bin 130, toplamda ise 43 bin öğrenciye eğitim verildi.

 

SATRANÇ OKULLARI

Çocukların analitik düşünmelerini sağlayan satrancı çocukların öğrenmelerini sağlamak amacıyla 5 adet satranç okulunda son bir yılda 2 bin 260 öğrenciye eğitim verildi. Açıldığı günden bu güne kadar eğitim verilen öğrenci sayısı 8 bine ulaştı.

 

ÇOCUK PARKLARI

Son bir yılda toplam 13 park yapıldı. Böylece 6 yılda yapılan park sayısı 163’e, İzmit’teki toplam park sayısı ise 475’e ulaştı. Hedef ise 555 park sayısına ulaşmak. Ayrıca 25 adet mini futbol ve basketbol oyun sahası hazırlandı.

 

HER ÇOCUĞA BİSİKLET

“İzmit’i Seviyorum Bisiklete Biniyorum” projesi kapsamında başlatılan “Her Çocuğun Bisikleti Olsun” etkinliği ilk kez 2012 yılında uygulanmaya başladı. İzmit’te 5. sınıf çocuklara 15 bin 100 bisiklet ve kask hediye edildi.

 

MASAL SAATİ

Çocuklara edebiyat sevgisini aşılamak ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla 2011 yılında başlatılan Masal Saati programları devam ediyor. Saatçi Ali Efendi Konağı’ndaki etkinliğe şimdiye kadar 10 bin 312 çocuk katıldı.

 

HEMŞEHRİLİK BERATI

İlçe sınırları içinde doğan her çocuğa hemşehrilik beratı gönderiliyor. 2011 yılında başlatılan uygulama kapsamında son bir yılda 3 bin 100 olmak üzere toplam 8 bin 600 yeni doğan çocuğa berat gönderildi.

 

KADINLARA YÖNELİK HİZMETLER

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Meslek kazandırma ve yetenek geliştirme kursları sayesinde ev hanımı konumundaki pek çok bayan sosyal hayatta daha aktif hale geliyor. İlçe genelinde 41 kurs merkezinde 327 farklı branşta açılan kurslar dan şimdiye kadar 47 bin kişi yararlandı.

 

KADIN SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

40 dönüm arazide kurulan, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde aşçılık, takı tasarımı, yabancı dil, ev ekonomisi, moda tasarım, ahşap ve cam boyama, ebru, hat, resim, heykel, seramik gibi kurslar verilecek. Tesisten yılda en az 500 bin kadının faydalanması bekleniyor.

 

KADIN SPOR SALONLARI

Yahya Kaptan, Yuvam Akarca, Ömerağa ve Körfez mahallerinde ücretsiz olarak hizmet veren fitness salonlarımızda bugüne kadar bin 50 bayan yararlanmıştır. Salonlarımızın hepsinde profesyonel hocalar hizmet vermektedir.

 

GENÇLERE YÖNELİK HİZMETLER GENÇ-İZ

“Ulusal Politika Sensiz, Yerel Politika Gençsiz Olmaz” adı ile Ulusal Gençlik Sempozyumu düzenlendi. Yapılan eğitimlerle bin 817 genç bilgilendirildi. Kadın ve Engelli Meclisi’ne proje eğitimleri verildi.

 

EURODESK

Yıl içinde 10 bin mesaja cevap verildi. Bin 500 gence Avrupa Fırsatları ve Eurodesk anlatıldı. Dünyada bulunan bin 800 temas noktası içinde 1. seçilen İzmit Belediyesi 2012 yılında Eurodesk Genel Merkezi tarafından En İyi Yerel Temas Noktası Ödülü’nü aldı.

 

SARISU GENÇLİK KAMPI

Kandıra sahillerinde bulunan Sarısu Gençlik Kampı’nda 15 eski kamp binası yıkılarak yerine daha modern koşullara sahip 15 yeni sosyal tesis binası yapıldı. Geçen yaz döneminde Sarısu Gençlik Kampı’ndan 2 bin 53, toplamda ise 27 bin 53 kişi yararlandı

 

GENÇLİK ETÜT MERKEZLERİ

20 Gençlik Etüt Merkezi’nde 2 bin 32’si son bir yılda olmak üzere toplam 5 bin 488 kişiye eğitim verilmiştir.

 

EMEKLİLERE YÖNELİK HİZMETLER

EMEKLİ EVLERİ

12 mahallede açılan Emekli Evleri’nde 4 bin 623’ü son bir yılda olmak üzere toplam 13 bin 509 kişinin üye kaydı yapıldı. Ayrıca Emekli Evlerinde 2012 yılı haziran ayından bu yana yaşlıların doğum günleri kutlanıyor. 40 kişiden oluşan Emekli Korosu da 2 kez konser verdi.

 

YAŞLI ZİYARETLERİ

Gençlik Meclisi’ne kayıtlı gönüllü gençler tarafından ilçe sınırları içinde bulunan yaşlılar ziyaret ediliyor. 2012 yılında başlatılan bu etkinlik kapsamında toplam 500 yaşlı evlerinde ziyaret edildi.

 

TOPLUMA YÖNELİK HİZMETLERİMİZ

BAŞKANA MEKTUP

2009 yılında başlatılan “Başkana Mektup” uygulaması sürüyor. Yalnızca Belediye Başkanı’nın kontrolünde olan kutuya bırakılan mektuplar titizlikle takip ediliyor. Bu güne kadar 3 bin 207 mektup alındı, bu mektupların tamamına geri dönüş yapıldı.

 

HİZMET KAPINIZDA

2011 yılında başlatılan kampanya ile seçim olmadan vatandaşın kapısına giden bir anlayış benimsendi. Kampanya kapsamında 133 bin ev kapı kapı gezildi. Belediyeye ilettikleri tüm talepler işleme alınarak vatandaşlara geri dönüş yapıldı.

 

MAHALLE ZİYARETLERİ

Haftanın en az 2 günü ilçe sınırları içindeki mahallelere inceleme gezileri düzenlendi. Bu geziler kapsamında 102 mahalle gezildi. 365 günün 132 iş günü mahallelerde geçirildi.

 

BAŞKAN HER YERDE

Gelişen teknoloji ve bunun ortaya çıkardığı sosyal ortamları etkin şekilde kullanarak her an her yerde vatandaşımızla iletişime geçmeye başladık. Hem İzmit Belediyesi hem de Başkan Nevzat Doğan adına oluşturulan hesaplarla vatandaş ile 7 gün 24 saat iletişim kurulabiliyor.

 

SAĞLIKLI BİLGİ HAREKETİ

Sağlıklı Bilgi Projesi ile halkın doğru bildiği yanlışları düzeltmek, sorunlu toplumsal konularda belirli bir farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Birçok özel konuda doğru bilgiler vatandaşlarımıza anlatılıyor.

 

ÇEVREYE DUYARLI BELEDİYE

Sağlıklı insan, sağlıklı şehirde olur. Parklar, oyun ve spor alanları, motorsuz ulaşımı teşvik eden bisiklet kullanımını özendirecek alt yapı yatırımları ile ağaçlandırma kampanyaları sağlıklı şehir oluşumunu gerçekleştiren en önemli hizmetlerdir. Yeşil ve sağlıklı bir şehirde yaşamanın insanın en temel hakkı olduğu kadar, çevreyi korumanın da herkesin bir görevi olduğuna dikkat çekiliyor.

 

DAHA YEŞİL BİR İZMİT

Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında son bir yılda 7 bin 437, toplamda ise 30 bin ağaç dikimi gerçekleştirildi.

 

GERİ KAZANIM GELECEĞİ KAZANIM

İzmit Belediyesi tarafından; 8 bin 980 ton ambalaj atığı, 19 bin 100 kg elektronik atık, işyerlerinden 155 ton, evlerden 9 bin 510 kg bitkisel atık yağ, 5 bin 315 kg pil, 258 ton lastik toplanarak geri dönüşümleri sağlandı. 95 adet atık konteynır yerleştirilirken, bin 450 iç mekan ambalaj kutusu dağıtıldı. 112 iş yerinin denetimi yapıldı. 9 bin 270 kişiye çevre konusunda eğitim verildi. Ayrıca; okullara 3 bin 295 paket fotokopi kağıdı, 11 adet bilgisayar, 2 adet fotokopi makinesi, 29 adet projeksiyon cihazı, 10 adet yazıcı ve çok sayıda sarf malzeme hediye edilmiştir. Geri dönüşüm çalışmalarımız kapsamında Türkiye’de ilk defa yağ ve pil makineleri AVM’lere ve şehrin bazı noktalarına yerleştirildi.

 

BİSİKLET YOLLARI-BİSİKLET DURAKLARI

Bisiklet yolları 3 etap halinde planlandı. Yolların 6.2 km’lik 1. etabı (Plajyolu-Yenicuma), 4,9 km olan 2. etap (Yenicuma-Kandıra Sapağı) ve 3. etap 6 km’lik (Kandıra Sapağı-Alikahya) tamamlandı. Şehrin 102 noktasına akıllı bisiklet durakları koyuldu.

 

YAĞ TUTUCULU BİNALAR

Türkiye’de ilk kez ilimizde Yağ Tutucu Proje uygulaması başlatıldı. Bu çalışma kapsamında ilçe sınırlar içinde yeni yapılan binalarda yağ tutucu olmayanlara iskan düzenlemesi yapıldı. Bugüne kadar 396 ruhsatlı binaya yağ tutucu takıldı.

 

MODERN BELEDİYECİLİK

İzmit’in cadde ve sokakları temiz ve ferah bir görünüm kazandı. İlçe, artık şehir estetiğiyle de kendinden söz ettirecek. Şehir estetiği konusunda belirlenen standartlar eksiksiz olarak uygulanacak.

 

KAÇAK YAPILAŞMAYA GEÇİT YOK

Kaçak yapılaşmaya müsaade edilmiyor. Son bir yılda 93 adet, 6 yıl içinde de 304 kaçak yapının yıkımı yapıldı. Görüntü kirliliği ve kent estetiği çalışmalarda parsel kapatma işlemleri zorunlu hale getirildi. Toplam 26 bin 412 metre tül parsel kapatma gerçekleşti.

 

MAHALLE YENİLEME ÇALIŞMALARI

Mahallelerin ihtiyaçlarını gidermek kapsamında son 1 yıl içinde; 13 bin 200 ton komple asfalt, 22 bin 700 asfalt yama, 16 bin 851 metrekare komple parke döşendi, 74 bin 200 metrekare parke tamiri yapıldı. 7 bin 775 metre komple bordür döşendi, 18bin 348 metre bordür tamiri yapıldı. 930 metreküp merdiven yapıldı. 29 bin 600 metre imar yolu açıldı. 77 bin 968 metre korkuluk, bin 819 metre bariyer yapıldı.

 

CEPHE İYİLEŞTİRME

Dar sokak, Acısu, Üçyol Meydanı ve çevresi, İkizliçeşme, Kuruçeşme ve Akmeşe cephe iyileştirme çalışmaları yapıldı.

 

RUHSATSIZ ASANSÖR KALMAYACAK

Güvenli ve modern şehir anlayışı ile hareket eden İzmit Belediyesi, binalardaki asansörlerin yıllık kontrollerine başladı ve bu konuda Türkiye’ye örnek oldu. Uygulama ile bin 110 binanın asansörü kontrol edilerek gerekli işlemler yapıldı.

 

KENTSEL RİSK ANALİZİ TAMAMLANDI

İzmit Belediyesi 52 mahallede risk analizi çalışması tamamlandı. 50 köyde de kentsel risk analizleri belirlenerek, gerekli çalışmaların yapılabilmesi için ilgili kurumlara bildirildi.

 

EĞİTİME DESTEK VERİLİYOR

Eğitime nitelik kazandırmak için destek veriliyor. Eğitime katkılarımızla gurur duyuyoruz. Sosyal sorumluluk anlayışından ve yapılan eğitim programlarından 7'den 77'ye her kesim yararlanıyor.

 

ÇOK AMAÇLI SALONLAR

Okulların fiziki koşullarını iyileştirmek amacıyla okullara destek veriliyor. Bu kapsamda 74 okula fiziksel iyileştirmeler (çok amaçlı salon, öğretmenler odası, mutfak gibi) destekler verildi.

 

BİSİKLET TRAFİK EĞİTİM MERKEZİ

“Bisiklet Şehri İzmit” yolunda önemli aşamalar kat edildi. Türkiye’ye örnek olarak açılan Bisiklet Trafik Eğitim Merkezi’nde bugüne kadar 31 bin 239 kişi eğitim aldı. 7 bin 299 kişi pazar günleri düzenlenen bisiklet turlarına katıldı.

 

SPEAKING CAFE

Belsa Plaza’da hizmet veren Speaking Cafe'de tamamen İngilizce konuşuluyor. Cafe'ye gelen müşteriler kapıda karşılanıyor ve İngilizce siparişleri alınıyor. Son bir yılda 8 bin 529 genç cafeyi ziyaret etti. Toplam ziyaretçi sayısı ise 31 bin olarak açıklandı.

 

SPOR DOSTU BELEDİYE

Cephanelik Spor Tesisi ile ülkemizde amatör spora yapılan en büyük yatırımlardan biri yapıldı. Tesis kurulurken yeşil alana ise dokunulmadı. Kulüplere şu ana kadar 924 bin TL’lik malzeme yardımı yapıldı. 450 dönüm alanda kurulan Gölkaypark Kablolu Su Kayağı Tesisleri’nde Dünya ve Avrupa Su Kayağı Şampiyonaları düzenlendi.

 

KÜLTÜR SANAT DOSTU BELEDİYE

İzmit’e kültür sanat kimliğinin kazandırılması için ilçenin zengin ve dinamik kültür, sanat ve medeniyet mirasını yaşatmak amacıyla büyük projelere imza atılıyor. Kültür sanat faaliyetleri ile kente renk katıyor.

 

İZMİT’TE SANAT VAR

“İzmit’te Sanat Var” projesi kapsamında sokak sokak çalışmalar yapılıyor. Halkın sanatla iç içe olması amacı ile başlatılan çalışmalarda mesnevi okumaları, sema gösterisi ve ney dinletisi, mehter gösterisi, şiir dinletisi, müzik duraklarında faaliyetler sürüyor. Bugüne kadar 800 bin kişinin etkinliklere katıldığı belirtildi.

 

KÜLTÜR GEZİLERİ

İstanbul, Çanakkale, Bursa ve Konya gezileri ile yaşlılar ve çocuklar hem tarihi mirası yeniden yaşıyor, hem de keyifli zaman geçiriyorlar.

 

PİŞMANİYE FESTİVALİ

Şehrin simgesi olan pişmaniyenin festivali yapıldı. Bu yıl 7.’si düzenlenecek olan festivalin ilk ayağı Viyana’da başlayacak. Çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek festival renkli görüntülere sahne olacak.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ

KÜLTÜR MERKEZLERİ VE NİKAH SALONLARI

Kuruçeşme, Alikahya, Necati Gençoğlu, Cavit Akarsu (Şahinler) Kültür Merkezleri ile Yunus Emre Nikah Salonu’nda halkımıza hizmet veriliyor.

 

3 MİLYON KİŞİYE BEDAVA ÇORBA

Hizmete açılan çorba çeşmelerinden bu güne kadar 3 milyon kişi yararlandı. Sabri Yalım Parkı, Doğu Kışla Parkı, Şirinevler, Alikahya, Kuruçeşme, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde (2 adet) çorba çeşmeleri bulunuyor.

 

İBADETHANELER TEMİZLENİYOR

Belediye sınırlarındaki 860 camii düzenli aralıklarla temizleniyor. Göreve gelindiği günden bu güne 2 bin 210 kez ibadethane temizliği yapıldı. Cenaze yakınlarına yemek desteği ve ailelere de yarımda bulunuluyor.

 

KÜLTÜR TEPESİ

Tarih koridoru projesi kapsamında Saat Kulesi ve Atatürk heykelinin bulunduğu Heykel Parkı Kültür Tepesi konseptine uygun olarak yeniden projelendirildi. Bölge proje ile bambaşba bir görünüme büründü.

 

TARİH KORİDORU

İzmit'i tarih ve turizm kenti yapma hedefi ile başlatılan Tarih Koridoru Projesi devam ediyor. Bu kapsamda Kapanca Sokak'ta tarihi konakların ve evlerin kamulaştırma süreci ile altyapı ve yol düzenleme çalışmaları tamamlandı. Kapanca Sokak'ta 8 adet bina ve arsa istimlak edildi. Akçakoca Meydan Düzenleme Projesinin ihale çalışmaları devam ediyor. Restorasyon ve rekonstrüksiyon çalışmaları tamamlanan binalar:

Yeşil Konak

Elbeyoğlu Konağı

Sarı (Sirkeciler) Konak

Kabaran Çeşme

Kapanca Sokak Butik Otel

Kapanca Sokak 189 ada 29 parsel

Kapanca Sokak 189 ada 16 parsel

Kapanca Sokak 189 ada 25 parsel

Kapanca Sokak (189 ada 13 parsel) Sarnıç

Zeliha Kadın Çeşmesi

Akçakoca Mahallesi 402 ada 1 parsel

Akmeşe Işık Çeşmesi

 

BÜYÜK MEYDAN VE PARK DÜZENLEMELERİ

Park alanı ve meydanlara modern görünümler kazandırarak İzmit’in adından en çok bahsedilen ve tercih edilen yerler haline getirildi. Bugüne kadar; Yeni Cuma Parkı, Cumhuriyet Parkı, Fevziye Parkı, Kertil Tekke Meydanı, Üçyol Meydanı, Akmeşe Meydanı, Acısu Meydanı, Yenişehir Meydanı, Tüysüzler Meydanı, Gündoğdu Meydanı şehre kazandırıldı.

 

MAHALLE KONAKLARI

İçinde mahallelinin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak ve muhtarlık bürosu, sağlık odası, eğitim salonu ve çeşitli kurumlara ait tahsilat alanları gibi faklı ihtiyaçlara cevap verecek mekanları içinde barındıran Mahalle Konaklarının 14 tanesi hizmete açıldı.

 

MUHTARLIK BİNALARI

Tüm mahallelere kurmayı planlanan muhtarlık binaları ile mahallelerdeki sorunu daha çabuk tespit ediliyon. İzmit’e yakışır bir mimari görünüm ile hazırlanan binalardan şimdiye kadar Erenler, Çukurbağ, Akarca, Orhan ve Zabıtan mahallelerinde kuruldu.

 

TAKSİ DURAKLARI

İzmit’e yakışır bir mimari görünüm ile hazırladığımız ve büyük beğeni kazanan 11 taksi durağı halkın hizmetine açıldı.

 

DEKORATİF AYDINLATMALAR

İlçe sınırları içinde bulunan 24 adet dekoratif aydınlatma çalışması ile şehre farklı ve güzel bir görünüm kazandırıldı.

 

KAPALI PAZARLAR

Pazarcıların daha iyi koşullarda hizmet verebilmesi ve vatandaşlarımızın kaliteli alışveriş imkanına kavuşmalarını sağlamak amacıyla pazar alanları modern bir hale getirildi. Bu kapsamda 5 tane kapalı pazar inşa edildi.

 

EKOPARK PROJESİ

Ekopark Projesi alternatif enerji sistemlerinin doğaya uygun malzemelerinin kullanılacağı ekolojik bir park olma niteliğiyle kentin batısına rahat bir nefes aldırıyor. Ekopark içinde kendi kendini temizleyen bir gölet ile ağaçların arasına ve dinlenme üniteleri, hayvan kulübeleri, çocuk oyun alanları, seyir terasları, yürüyüş parkurları, fitness alanları ve organik ürünlerin satışının yapılacağı kulübeler bulunuyor.

 

VİTAMİN DURAKLARI

Şehrin belirli yerlerine konulan Vitamin Durakları, gün içerisinde İzmitlilerin meyve suyu ihtiyacını karşılıyor. Sabri Yalım Parkı, Endüstri Meslek Lisesi önü, Fevziye Parkı olmak üzere 3 noktada hizmet veren duraklardan bugüne kadar 80 bin kişi yararlandı.

 

TARİHE SAHİP ÇIKILIYOR

İlçenin tarihi gün yüzüne çıkıyor. Tarihi mekanlar, çeşmeler yeniden halkın hizmetine sunuldu. Tüm köylere de, konak, çeşme, cami restorasyonu, hizmet binaları gibi hizmetler kazandırıldı. Eksik kalan yerlerin de çalışmaları sürüyor.

 

YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARI

Evlilik Okulu

Okul Hizmet Masası

Her Eve Bisiklet

Köy Konakları

Yeni Çocuk Parkları

Yeni Mahalle Konakları

Köylü Ürün Tanıtım Günleri

Aile Rehberliği Merkezi

Yeraltı-Yerüstü Otoparkları

Tasarım ve 3D Yazıcı Merkezi

Deniz Festivali

Eğitimde Sanal Gerçeklik Küresi

Gençlik Merkezi

Gençbank

Kent Meydanları

Modern Hayvan Pazarı ve Hayvan Borsası

Olimpik Havuzlar

Ucuz ve Kaliteli Öğrenci Yurtları

Kardeş Şehir Parklarımız

Biogaz Projesi

Genç Girişimciler Projesi

Şehir Kütüphanesi

Kentsel Dönüşüm

Paşasuyu

Şehir Haritası

 

KÖYLERE YÖNELİK YENİ PROJELER

Arpalık İhsaniye Mahallesi Okul Önü Çeşme

Bağlıca Ortaköy Işık Camii Restorasyonu

Böğürgen Köy Çeşmesi

Bulduk Köyü Camii

Dağköy Hizmet Binası tadilatı

Durhasan cami şadırvanı

Emirhan cami çeşme tadilatı

Eseler Mahallesi Çeşme tadilatı

Eseler Mahalle Konağı

Gedikli Mancarcı cami çeşme tadilatı

Kulfallı Hizmet Binası

Nebihocalar Tarihi Çeşme restorasyonu

Ortaburun Mahalle konağı

Sekbanlı Mahallesi çeşme tadilatı

Süverler Mahalle Konağı

Yassıbağ Kargaoğlu Köy Girişi Çeşme tadilatı

Zeytinburnu Tepeköy Çeşme tadilatı

Zeytinburnu Civcivoğlu Çeşme tadilatı

 

TARİH KORİDORU PROJESİNİN YENİ ÇALIŞMALARI

Kapanönü Revizyon Çalışması

Karaburç Restorasyonu

Paşasuyu Su Kemerleri

Nicomedia Tümülüsleri ve Çevresi

Nebi Hoca köy çeşmesi

Kapanca sokak sağlıklaştırma

Sırrıpaşa sokak sağlıklaştırma

Yeni hamam

21 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - Başkan bu hesabı kime verdi ki. Hesap kabul oldumu yoksa kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Hesabı değerlendirecek halk oradamıydı. Hepsi kendi adamları hepsi alkışçı.

Yanıtla . 0Beğen 21 Nisan 17:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR