Karaosmanoğlu: Özgürlüklerimizi geri aldık

Hatırlanmak dahi istenmeyen geçmiş siyasi dönemler gibi 28 Şubat sürecini derinden yaşamış bir ülke olarak birçok hak ve özgürlüklerden yıllarca mahr...

BÜYÜT

Hatırlanmak dahi istenmeyen geçmiş siyasi dönemler gibi 28 Şubat sürecini derinden yaşamış bir ülke olarak birçok hak ve özgürlüklerden yıllarca mahrum kalmış halkın, bugünlere gelmesi pek de kolay olmadığını toplumun büyük kesimi yakından biliyor. 2002’den sonra gerçekleşen AK Parti iktidarlarıyla devrim niteliğinde ki gelişmelerle ülkenin normalleşmesinin sağlandığını her ortamdan anlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yaşanan olumlu gelişmeleri bir kez daha Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’le birlikte vatandaşlarla paylaşma fırsatını yakaladı.

 

TABULARI VE ZİNCİRLERİ KIRDIK

Gölcüklü vatandaşların evlerinde, işyerlerinde ve farklı ortamlarda mevcut duruma nasıl gelindiğini anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Kısıtlanan hatta yok sayılan özgürlüklerimizi halkımızla birlikte geri aldık. Bunun için güçlü siyasi kadroların görev başında olması gerekiyordu. Vatandaşımız bu görevi AK Parti’ye verdiği andan itibaren her hakkımızı geri aldık” dedi. O karanlık ve zor günlerin ibretlik olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Tabuları ve zincirleri kırdık. Vatandaşımızla barışık bir devlet oluşturduk. Ülkesini seven insanlar olarak bu özgürlüklerimize sahip çıkmalıyız. Daha güçlü olmalıyız ki hiç kimse halkımızın bu kazanımlarını elinden almaya bir daha cüret edemesin” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

SAVUNMA’DA YERLİ MÜHENDİSİMİZİN İMZASI VAR

Dışa bağımlı savunma sanayisinden artık öze dönüş gerçekleştirildiğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu “Kendi mühendisimiz artık milli silahlarımızı üretebiliyor. Büyük ölçüde başka ülkelere bağımlı olduğumuz savunma sanayisinde çok şükür artık kendi imzamızı atabiliyoruz. Buda bizim yetenekli vatan evlatlarıyla oluyor. Bu gelişmeyi kimse durduramayacaktır. Bu ferasetli halk ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görüyor. 1 Kasım’da da buna yeltenenlere de gerekli cevabı verecektir” dedi.

 

KİTAP BULAMADIĞIMIZ GÜNLERDEN, FATİH PROJESİNE GEÇİŞ

AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp’in de katıldığı ziyaretlerde, 12-13 yıldır çocuklarımızın okul kitaplarını masalarının üzerinde hazır bulduklarının önemine değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Okul türleri ve bölgeler arası başarı farklılıklarını azaltacak eğitimde fırsat eşitliğine bütün boyutlarıyla hayat kazandırılmasını hedefliyoruz. Aynı zamanda FATİH Projesi aracılığıyla tüm öğrencilere hem fırsat eşitliği sunan hem de nitelikli bir eğitim altyapısı oluşturacağız. Hükümetimiz bu noktada çok kararlı olmasını da önemli görüyorum” açıklamasını yaptı. Bilgi evleri ve KO-MEK kurslarını açarak halkımızın eğitimin her modeline ulaşmasını amaçladıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “1 Kasım tarihi çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimde yakaladığı özgür ortamın devam etmesinin de sandıkta oylanacağını halkımız çok iyi biliyor. Artık gençlerimiz arzu ettikleri şekilde eğitim alırken, kılık kıyafet gibi konulardan dolayı artık zulme tabi tutulmuyor” hatırlatmasını yaptı.

 

AK PARTİ İKTİDARLARI YERELE KAYNAK VE ÖNEM VERDİ

Gölcük’ün İhsaniye bölgesinde de incelemeler yapan ve burada gençlik merkezini gezen Başkan Karaosmanoğlu, “Yerel yönetimlere en büyük katkıyı ve desteği siyasal anlamda ayrım yapmadan AK Parti iktidarı gerçekleştirdi. Vatandaşımızın taleplerine kulak verirken, hizmet için gayret ediyoruz” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca gençler için 1 Kasım erken genel seçimlerinin ardından, “Seçilme yaşını 18’e indireceğiz. Ücretsiz internet erişimi yanı sıra işlerini kurmak isteyen gençlerimize 100 Bin TL faizsiz kredi verilecek” açıklamasını yaptı.

 

GÖLCÜK ÇİFTLİK ULU CAMİİ CEMAATLE HASBİHAL ETTİ

Vatandaşlarla yakından ilgilenen ve çocuklara özel ilgi gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Çiftlik Ulu Camii cemaatiyle de hasbihal etti. Burada özellikle bölgenin büyükleriyle yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, “Her namazdan sonra emniyet güçlerimiz için dua edelim. Vatan savunmasında terör örgütlerine göz açtırmayan kahraman askerimiz ve polisimize kuvvet vermesi için yaratana elimizi açalım. Bu ülkenin fedakar emniyet güçleri birlik, beraberlik ve kardeşliğimize helal getirmek isteyenlere karşı mücadele ediyor” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman’ı da ziyaret etti. Kocaman’ın yakın zamanda hayatını kaybeden annesinden dolayı taziyelerini ileten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yerel hizmetler noktasında fikir alışverişi gerçekleştirdi.

12 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR