Kocaeli Barosu, 77’nci yaşını kutladı

Haberin fotoğrafları için tıklayın Kocaeli Barosu, kuruluşunun 77’nci yıldönümünü dün akşam Ramada Otel’de düzenlenen kokteyl ile kutladı. Gündüz A...

Haberin fotoğrafları için tıklayın

Kocaeli Barosu, kuruluşunun 77’nci yıldönümünü dün akşam Ramada Otel’de düzenlenen kokteyl ile kutladı. Gündüz Atatürk Anıtı’na çelenk koyma merasimi ile başlayan kutlamalar Ramada Otel’de devam etti. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da katılım sağladığı gecede avukatlık mesleğinde 40 ve 50’nci yılını dolduran tecrübeli isimlere de plaket takdimi yapıldı.


GENİŞ KATILIM

Baro Başkanı Sertif Gökçe’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kokteyle Metin Feyzioğlu yanı sıra Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP Grup Başkan Vekili Av. Hüseyin Yılmaz, Baro eski Başkanları Ersayın Işık, Bora Uluç, Mehmet Cumhur Arıkan, Tamer Solakoğlu, ve Baro’ya bağlı avukatlar katılım gösterdi.


“KÖKLÜ VE GÜÇLÜ BİR KURUMUZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Sertif Gökçe, “Kocaeli Barosu, kuruluşundan bu yana hukukun temel prensiplerine bağlı, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunan hak arama özgürlüğüne öncülük eden, demokrasinin gelişmesine katkıda bulunan, köklü ve güçlü hukuk kurumlarından bir tanesidir” şeklinde konuştu.


“BİLGİ, BİRİKİMLERİNİZİ AKTARDINIZ”

Meslekte 40 ve 50’nci yılını dolduran avukatlara da hitap eden Gökçe, “Dile kolay, bu zorlu ve kutsal mesleğe 40 ve 50 yılınızı verdiniz. Bilgi ve birikimlerinizi sizden sonra gelen nesillere aktardınız. Yurttaşlarımızın hak arama özgürlüğüne katkıda bulunabilmek adına okuyup araştırmakta elinden gelenin en iyisini yapabilme çabasıyla, koşuşturma içerisinde geçen başarıları, başarısızlıkları, mutlulukları belki de mutsuzlukları olan uzun yıllardan geçtiniz. Bu vesile ile sizlerin 40 ve 50’nci yılınızı kutluyorum” dedi.


“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Konuşmasına devam eden Sertif Gökçe, “Baromuzun 77’nci kuruluş yılını kutladığımız bugünde, baromuzun bundan sonra da çağdaş ve demokratik bir hukuk devleti, bireysel hak ve özgürlüklerin sağlanması yönünde mücadelesine devam edeceğin sözünü veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“77’NCİ YILIMIZ KUTLU OLSUN”

Gökçe’nin ardından konuşan Metin Feyzioğlu, “Ben, bugün burada misafir değil ev sahibiyim. Dolayısı ile 77’nci yılımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı. Feyzioğlu konuşmasının ardından Kocaeli Barosu’nda 40 ve 50’nci yılını dolduran avukatlara plaketlerini takdim etti. Plaket alan isimler arasında Cengiz Sarıbay ve eşi Nurdan Sarbay da vardı.


ALİ YAZICI DUYGULANDIRDI

Cengiz Sarıbay teşekkürlerini ileterek, “Mensubu olduğum Barolar Birliği’nden böylesine güzel ve anlamlı bir hediye almaktan dolayı çok mutluyum. Değerli başkanım benim 40. yılımı gördü. Dilerim ben de onun 50. yılını görürüm” dedi. Sarıbay’ın ardından meslekte 40. Yıl plaketini alan eski Baro Başkanlarından Ali Yazıcı, “Biz, yıllarca hukukun üstünlüğü için çalıştık. Hatta ben, bu mesleği yaptığım yıllar içinde yarı felç kaldım. Ama hukukun korunması ve ayaklar altına alınmayacağını biliyorum. Çünkü sizler varsınız. Ve hep var olacaksınız” sözleriyle salondaki davetlileri duygulandırdı.


KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİLER

Meslekte 50. yılını dolduran Tacettin Değer’e plaketini Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu verdi. Plaket takdiminden sonra konuşan Değer, “Ben hukukçuyum. Ömrümün sonuna kadar da öyle kalacağım. Fikri hür, vicdanı hür bir avukat olarak hepinizi gönülden tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Plaketlerin takdim edilmesinin ardından davetliler eşleri ile beraber dans etti. Geceye katılanların keyifli vakit geçirdikleri görüldü. Hilal GÜDÜCÜ

18 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR