Pusula’da “kültür köprüsü” kuruldu

Derneğin bu haftaki konuğu, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Nevnihal Erdoğan ve Araş. Görv. Seda Kaplan oldu.  “Kü...

Derneğin bu haftaki konuğu, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Nevnihal Erdoğan ve Araş. Görv. Seda Kaplan oldu.  “Kültür Köprüleri: Balkanlar’daki Osmanlı-Türk Mimarisi” adlı söyleşiye dernek üyeleri, Balkan ve Rumeli dernekleri yoğun ilgi gösterdi.

 

BİLGİ VERDİLER

Prof. Erdoğan etkinlikte yaptığı konuşmada, Balkanlar’daki Osmanlı-Türk mimarisinin güncel belleğini oluşturmak istediklerini belirterek, yürüttükleri projeyle ilgili açıklama yaptı. Araş.Görv.Kaplan ise, proje kapsamında Selanik ve Kavala bölgesinde inceledikleri Türk yapılarıyla ilgili bilgi verdi.

 

PLAKET VERİLDİ

Program sonunda projeyle ilgili soruları da yanıtlayan konuşmacılara, Pusula Düşünce Derneği Başkanı Volkan Şenel, Rumeli-Balkan Istırancalılar Derneği Başkanı Kamil Terzi, Kocaeli Pomaklar Derneği Başkanı Hasan Turan ve Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay tarafından plaket takdim edildi.

06 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR