Başiskele Kaymakamı Partal'a Anzak nişanı

Çanakkale’nin eski Vali Yardımcısı olan Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Yeni Zelanda Hükümeti'nden Liyakat Nişanı alan ilk Türk olduKolin Otel'de düze...

BÜYÜT

Çanakkale’nin eski Vali Yardımcısı olan Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Yeni Zelanda Hükümeti'nden Liyakat Nişanı alan ilk Türk oldu
Kolin Otel'de düzenlenen törene; Yeni Zelanda'nın Gazi İşleri Bakanı Guy'un yanı sıra; Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Yeni Zelanda'nın Türkiye Büyükelçisi Taha Macpherson ile Anzak Koyu çıkarmasının 97. yıl dönümü törenlerine katılmak için Yeni Zelanda'dan gelen askeri ve sivil heyet katıldı.
BAŞARILI HİZMETLERİ
NEDENİYLE LAYIK BULUNDU
Partal'ın, Çanakkale'de 2005- 2011 yılları arasında Vali Yardımcılığı görevi süresince Gelibolu Yarımadası’ndaki Anzak anma törenlerinin güvenli ve başarılı geçmesini ve bu törenlere yıllardır katılan yüksek rütbeli kişiler ile binlerce Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşına destek olmak adına paha biçilemez hizmette bulunduğunu anlatan Yeni Zelanda Gazi İşleri Bakanı Nathan Guy, “Çanakkale Valiliği’nin Yeni Zelanda ve Avustralya ile olan ilişkilerini düzenlemek, Partal’ın görevinin bir parçası iken, kendisinin bu role getirdiği ortak çalışmacı ruh ve sıcakkanlılık, anma törenlerinin bugünkü emniyetli, kapsamlı, saygıdeğer ve Anzaklar ile modern Türkiye ruhunun belirleyicisi olan barış ve kardeşlik modeli durumuna gelmesine önemli katkılarda bulunmuştur” dedi.
BENİM İÇİN BÜYÜK GURUR
Nathan Guy'ın elinden nişanı alan Ali Partal da Türkiye ve Yeni Zelanda ikili ilişkilerine desteği ve bu yöndeki önemli hizmetleri nedeni ile Yeni Zelanda Liyakat Madalyasına layık görülmesinin Türkiye adına bir gurur kaynağı olduğunu söyledi. Nathan Guy, ayrıca hazırlattığı bir çiçek buketini Partal'ın eşi Gülay Partal'a sundu.
LİYAKAT NİŞANI KİMLERE VERİLİR?
Kraliyet nişanı, majesteleri Yeni Zelanda Kraliçesi 2. Elizabeth adına veren Gazi İşleri Bakanı Nathan Guy, “Yeni Zelanda Liyakat Nişanı, Krallık ve Yeni Zelanda'ya övgüye değer hizmetlerde bulunmuş yahut itibar, yetenek, katkı veya farklı meziyetleriyle öne çıkmış kişilere verilir.
ALİ PARTAL KİMDİR?
1968 yılında Söke' de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Söke'de tamamladı. 1990 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Sırasıyla Hemşin, Honaz, Malazgirt, Korgan, Erciş, Boyabat kaymakamlıkları ve Çanakkale Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Hala Başiskele Kaymakamlığı görevini yürütüyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

25 Nisan 2012 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR