Kayın: Belediye haraç alamaz!

Halil Kayın’ın açıklaması şu şekilde: BELEDİYE HARAÇ ALAMAZ! Saadet Partisi Derince İlçe Başkanlığı olarak ilçemizdeki olumsuzlukları ve siyasi...

Halil Kayın’ın açıklaması şu şekilde:

BELEDİYE HARAÇ ALAMAZ!

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanlığı olarak ilçemizdeki olumsuzlukları ve siyasi yanlışları dile getirmemiz kamu vicdanında karşılık bulmuştur. Değindiğimiz konularla ilgili teşekkürler almaktayız. Sağduyulu muhalefet anlayışımıza güvenen Derinceli vatandaşlarımızdan, belediye ile ilgili aldığımız zoraki bağış şikâyetleri bizi son derece üzmüştür.


ZORAKİ BAĞIŞ ZULÜMDÜR!

Derince’nin AK Partili belediyesi, işyeri ve inşaat ruhsatlarında zoraki bağış talep etmektedir. Üstelik bu bağışlar belediye hesabı haricinde 3. şahıs ya da hesaplara talep edilmektedir. Zoraki bağış zulümdür! Adınız adalet uygulamanız keyfi olamaz. Sosyal hukuk devletinde kişiler ve kurumlar eşit haklara sahiptir. Haklarından mahrum bırakılamazlar ya da özel hak elde edemezler.

 

DELİ DUMRUL VERGİSİNDEN VAZGEÇİN!

İşyeri ya da inşaat ruhsatı için belediyeye başvuran vatandaşlarımızın eksikleri yoksa kanuni harcını yatırıp ruhsatını alabilmeli. Ek bağış talep ederseniz resmi elle haraç almış olursunuz. Eksiği olan işyeri ve inşaatlara da ek bağışla ruhsat verirseniz kanunsuz iş yapmış olursunuz. Deli Dumrul gibi köprüden geçenden 5 akçe geçmeyenden 10 akçe almaktan vazgeçin. Sayın Haydar Bulut arzu ederse biz Saadet Partisi olarak Derince Belediyesine ek kaynak projeleri sunarız.

23 Eylül 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR